Jump to content
php.lv forumi

Php Sessions


Robis

Recommended Posts

Sveiki, visiem php programmeetaajiem!

 

:o

Es, buudams iesaaceejs, veeleetos uzzinaat, kaapeec ir nepiecieshamas sesijas saitos - pat ja nav nekaadi logini, vienkaarshi saits, bet paarsvaraa visur, kur esmu redzeejis ir iekljautas shiis funkcijas session_star() , kas izveido, cik saprotu specifisku id, kursh glabaajas klienta kompjuuterii kaut kaadaa direktorijaa... Ja lieta grozaas tieshaam ap administraacijas ieeju, tad saprotu - vajag adminam paroli un username cookijaa glabaat, kameer sessija beidzas, tachu kaapeec tas ir parastos saitos pie katra linka (var redzeet, kad aiziet session id ar kaut kaadiem kjeburiem, kas ir cik es saprotu, veidoti caur md5?).

Luudzu izskaidrojiet! Varbuut es nesaprotu sesiju buutiibu?

 

Ieprieksh paldies!

Link to comment
Share on other sites

Nu sesijaa jau var glabaat visu ko..

Piemeeram lietotaaja saakotneejo valodas izveeli, vinja celju pa lapaam, izveleetaas kategorijas un sazin veel ko.

Tas ir vienkaarsh veids kaa padot kaut kaadus mainiigos nevazaajot tos liidzi pa linkiem (URlii) principaa neizmantojot cookijus. Tajaa glabaajas tikai sesijas ID pie kam php nosaka vai kuukiji tiek akcepteeti ja ne tad sesijas ID tiek automaatiski padots linkos..

Link to comment
Share on other sites

Pēc manas saprašanas, sesija tiek sasaistīta ar atsevišķa lietotāja pārlūkprogrammas instanci. Tb, kad tu pieslēdzies serverim, tajā tiek izveidota sesija, kura saistīta ar tavu pārlūkprogrammu. Sesijas mainīgajos var glabāt visādus datus, kuri būs pieejami tikai tad, ja tiks apstrādāts pieprasījums no pārlūkprogrammas, kurai reģistrēta sesija. Labumi ir tādi, ka nav jāglabā kukijos visādi parametri, ko teorētiski lietotājs var pamainīt un tikt klāt tur, kur nevajag.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...