Jump to content
php.lv forumi

tiesības uz folderi


Maize

Recommended Posts

Labas dienas! Lieta man tāda! Kādu funkciju es varētu palietot lai noteiktu vai dotajam lietotājam ir tiesības uz x folderi vai nav? (windowsa tiesiibas)

 

Mana situācija ir tāda - man ir forma uz kuru ieiet caur kaadu linku bet uz sso formu ir tiesiibas tikai dazziem lietotaajiem (tiesiibas noteiktas ar windows useriem un grupaam) luuk! Man vajadzeetu taa lai ja ieiet cits lietotaajs, kuram taadu tiesiibu nav, tad vinnu redirektee uz citu failinnu! Ssobriid es to daru diezgan nesakariigi bet tomeer... sajaa folderii ar taam tiesiibaam ir tukss php vailinnss kuru es inkluudoju tajaa formaa passaa saakumaa, ja inkluudojas tad jau viss OK bet ja nee tad redirekteejas - itkaa jau viss ok bet vieniigi peec redirekteessanaas atkal jau izlec windowsa lodzinns kurss prasa lietotaaju un paroliiti un taa visu laiku, lai arii lietotaajs atrodas jau citaa folderii uz kuru tiesiibas ir! Proti, drossvien, tas notiek taapeec kad inkluudoju to tuksso failinnu vinns vinnu tikuntaa meeggina ielikt! Varbuut ir kaada cita funkcija includes vai require vietaa kas vienkaarssi atgriezt 1 vai 0 ja noraadiitu kaadu failu/folderi - proti 1 ja vareetu includot un otraadi! Vai kaada kas vienkaarssi atgireztu 1 vai 0 ja uz noraadiito folderi vai faili tiesiibas vainu ir vai nav!

 

Nez vai vispaar te kas ir saprotams no taa ko te sarakstiiju, bet tomeer ja varat esiet tik laipni un iesakat man kautko! Paldies!

Link to comment
Share on other sites

Nu a pēc kāda principa veic lietotāju autorizāciju? NTLM / Smbauth?

Idejiski jau tev tikai jāpanāk tas ka ja lietotājs ir vienreiz autorizējies viņam nemet laukā formu/logu un to varētu izmantojot sesijas http://lv.php.net/session

 

No otras puses idejiski jau šāda uz failsistēmas bāzes veidota restrikcija/tiesības īsti nestrādā jo webserveris (vai nu tas būtu apache vai IIS) jau šā vai tā strādā zem viena konkrēta lietotāja pret kuru tad attiecīnāts vai tas varēs atvērt failu vai nē un nevis no tā lietotāja kas ir ielogojies.

Link to comment
Share on other sites

Nu a pēc kāda principa veic lietotāju autorizāciju? NTLM / Smbauth?

 

Sorry par sso te man ir maza nojausma! Vispaar izskataas ka man ir maza skaidriiba!

 

Ir taad alieta ka autorizeessanaas vispaar nav! Iisaak sakot ir grupas ar savaam tiesiibaam - nu kaa jau windows - luuk - folderiiti skatiities ir llauts noteiktai grupai - pareizaak buutu nevis skatiities folderiiti bet inkluudot failinnu no folderiissa! Ja lietotaajs nav no ssiis grupas tad vinnam to failinnu neinkluudo! Bet man kautkaa janoorganizee ka vinnu tad aizmet uz citu failu ja viinam to no taa foldera neinkluudo!

 

<? 
if (!include('/folderis_ar_ierobezzotaam_tiesiibaam/failinnss_ar_formu.php'))
{header("Location: /folderis_BEZ_irobezzojumiem/cits_failinnss_ar_formu.php");}
?>

 

Daru ssitaa - itkaa redirektee uz citu bet met windows autorizaaciju aaraa - jo vinnss IF funkcijaa nevis atgriezz 1 vai 0 bet gan turpina inkluudot to kaut arii ir jau pavisam citaa failaa! Votkaa!

Link to comment
Share on other sites

<? 
if (!include('/folderis_ar_ierobezzotaam_tiesiibaam/failinnss_ar_formu.php'))
{header("Location: /folderis_BEZ_irobezzojumiem/cits_failinnss_ar_formu.php");}
?>

 

Daru ssitaa - itkaa redirektee uz citu bet met windows autorizaaciju aaraa - jo vinnss IF funkcijaa nevis atgriezz 1 vai 0 bet gan turpina inkluudot to kaut arii ir jau pavisam citaa failaa! Votkaa!

Nu bet šādi jau tikai notiek pārbaude vai webserverim ir tiesības uz failu un nevis kaut kādam atsevišķam lietotājam kas atvēris lapu :)

 

Proti ja shematiski attēlojam pieprasījumu:

[lietotājs/pārlūks] -> [webserveris] -> [fails]

jāsaprot ka fiziska faila pieprasījumu veic webserveris izņemot ja vienīgi tu redirektē klientu uz \\serveris\share\fails proti tīkla shāri, kurai tad jau ir cita autorizācija.

 

 

Šķiet ka esi izvēlējies priekš sevis nedaudz par sarežģitu shēmu lai būvētu weblietojumu uz windows domaina lietotāju bāzes.

Link to comment
Share on other sites

Nu jaa... Piekriitu ka pa sarezzggiitu bet man ssoreiz nav kur atkaapties.

 

Es laikam nepiemineeju ka tad kad esju tajaa failaa kas inkluudo to fromu vinnss man paprasa paroliiti un lietotaaju ar windows logu (ielss Mozillas), bet iekss IExplorera nez no kurienes vinns to nem (varbuut kautkaada aktiivaa direktorija) bet tas jau zina kas exploreii iegaajis par lietotaaju un zina vinna paroliiti...

Taatad ja ievadu lietotaaju un paroliiti no usera kam tiesiibas ir vinnss man vairaak neko neprasa un atver veelamo failu inkluudojot failu no taa foldera ar tiesiibaam, bet ja ievadu useri kam tiesiibas nav - redirektee (peec taa mana negliitaa principa) uz citu lapu, bet maita taads besgaliigi met araa logu un prasa paroli un lietotaaju atkal - nu jau arii IExploreis to dara, kautgan uz to failu nav ierobezojumu nu nevienam lietotaajam!

 

Tagad pameegginaaju ar fopen kaa ieteica john.brown bet tagad domas starp brouseriem sadaliijaas. Exploreris itkaa nostraadaajaa pareizi bet mozill redirekteeja jebkuraa gadiijumaa buutu vai nebuutu userim taas tiesiibas.

 

Man vajadzeetu funkcijinnu kas pateiktu vai dotajam lietotaajam kas ir ielogojies datoraa ir vai nav tiesiibas uz taadu un taadu folderiiti! Tas jau irkaa viss ko man vajag! :(

Link to comment
Share on other sites

Jap ir ir laikam taa NTLM bet nu neko no taa neceertu - so laikam buus vien google jaapalieto vai uztaisiit viekaarssi divas ieejas uz taam fomaam bez redirekcijas! Buus tiesiibas redzees formu nebuus neredees un ies citur! :)) Labi! Visaadaa gadiijumaa paldies! Lai jauka diena!

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...