Jump to content
php.lv forumi

Alga programmētājam Latvijā


Robis

Recommended Posts

Sveiki!

Kādai pēc Jūsu uzskatiem jābūt minimālajai algai php programmētājam Latvijā, kādai - vidējai un kādai - jau diezgan pieredzējušam tipam.

25667[/snapback]

 

Pilnīgi vienalga. Pelni tā, lai tev pietiek un neskaties, cik pelna citi. Būs mierīgāka dzīve.

Link to comment
Share on other sites

Lieta tāda, ka programmētājam ir vajadzīga prakse, taču to var noteikt vienā mēnesī! Nevis - pirmie 3 mēneši 200 Ls, tad 250 Ls, pēc gada - 300 Ls utt. - tā ir tīrā demagoģija! Visticamāk šāds programmētājs jau otrajā mēnesī būs spiezts aiziet no šāda darba...

25712[/snapback]

Tici man, ja uzņēmums ir gana liels, tad vienā mēnesī programmētājs iepazīstas ar organizācijas struktūru, iepazīstas ar ieviesto metodoloģiju - ar to, kā noteiktas lietas tiek realizētas...

Nedomā, ka normālos uzņēmumos tev iedos lapu - še taisi. Tā vietā tev noliks priekšā kādu freimworku, projektus, kurus tev būs jāizpēta un jāiemācās, kā lietas tiek darītas. Ja tu to spēsi izdarīt, tad tu esi samērā spējīgs, tomēr nopietnu projektu tev neviens nedos, jo tur nevar pieļaut, ka tu uz viņa mācies. Tad kad pie projekta ķeries klāt, tev ir jāzin ko tu dari, tev ir jāzin termiņi, cik ātri tu to vari izdarīt utt.

 

Tas varbūt mazos kantorīšos tev pasaka, ka vajag mājas lapu un tad tik taisi, kā māki...

 

Bez tam tev ir jānopelna ne tikai alga, bet arī cieņa no savu kolēģu un vadības puses, lai viņi zin, ka uz tevi un tavām spējām var paļauties...

 

Protams, mēs visi gribam uzreiz saņemt lielās algas, bet tad tev patiešām ir jābūt kaut kam spēcīgam...

 

Manuprāt 300-400Ls ir normāla alga, protams, var vēlēties daudz vairāk, bet tas ir jānopelna ar zināšanām... Ja būsi darba devējam vajadzīgs, tad maksās, ja nebūsi, tad vari iet, atradīs vietā citu...

Link to comment
Share on other sites

hu ha: tici vai nē, es zinu par ko Tu runā! Man ir piedāvāts tāda veida darbs ar 200 Ls iesākumam, es atteicos! Kāpēc?

1. piedāvātā perspektīva nebija ok!

2. nekādas garantijas, cik ilgi es tur paliktu.

 

Par 200 Ls Rīgā var nostrādāt mēnesi - kaut kur aizņemties naudu, padzīvot pie paziņām, vienuvārdu sakot vilkt! Bet ne jau 3 mēnešus, cerot uz 50 Ls palielinājumu.

 

Sistēmas izpētīt arī nav grūti - ir jādod tik iespējas - tas darbs noārda pārāk daudz nervu šūnas, lai par to saņemtu algu zem iztikas minimuma!

Link to comment
Share on other sites

uz darbu vari saktīties no daudziem aspektiem:

1. tavs mērķis ir pa visiem spēkiem iegūt maksimāli lielu algu.

labs mērķis, bet ne ilglaicīgi - apniks

2. iespēja iemācīties pietiekoši daudz, jauni risinājumi, dažādi projekti

iespēja iemācīties - forši, bet alga tajā pašā laikā nav nekāda cerīgā (visdrīzāk)

3. labs kolektīvs, liela alga, darbs vienveidīgs...

no vienas puses labi, bet atkal jau - ātri apnīk

 

un tā te var atvasināt vēl 100 variantus.

ko es varu teikt par sevi? tas ka alga man nav ne tuvu tādai, kā es vēlētos, bet ir viens liels bet - es pagaidām mācos, pagaidām man pietiek, man tiek dota iespēja konkrēti mācīties - dažādi projekti, dažādi risinājumi, risinājumi kas strauji attīstās, iespēja realizēt un ieviest savas idejas un kolektīvs - jā kolektīvs ir labs, tas vien ka vari ar priekšniekiem būt tik pat kā vienā līmenī utt.

 

Tas atsver algas apjomus. Jau iepriekš runāju par to, ka liela nozīme ir cieņai (vismaz man) un ja tu vienlaicīgi strādā pie 4-5 diezgan lieliem projektiem un priekšniecība apzinās, ka tavs ieguldījums ir tā vērts un ka tu neesi tik viegli aizstājams, tad būs arī alga.

 

Līdz ar to verdikts - ne viss, kas dzīvē ir nauda. Nauda vēl nekad nav darījusi cilvēku laimību, bet, protams, galīgi bez naudas ar nevar, tomēr...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...