Jump to content
php.lv forumi

Jauna grāmata "PHP, XHTML, CSS iesācējiem"


book_writer

Recommended Posts

Iegāju biblotēkā ieraudzīju divas grāmata Soli Pa Solim (lv) aptuvenu par 5Ls (riktīgi neatceros) un kādu grāmatu kr.val (pa 9Ls). Domāju o super jāpērk latviešu valodā ... pagāja mēnesis un es atgriezos lai nopirktu to kas bija kr.val kurā atšķirībā no SPS bija aptuveni 800lpp. normālā fontā ar manuprāt šobrīd aktuālākiem projektiem nevis ar divus gadus veciem risinājumumiem (jo kā sākumā iemācīsies rakstīt script tā arī turpmāk viņus rakstīs) un bez lielām liekām malām kādas ir SPS papildus...CD kurā bija visi sorce!! Rakstot grāmatu iesācējiem tai ir vēl lielāki standrti mācot mums raktīt kodu pareizi...

Turpināšu par to grmātu ko nopirku kr.val. manuprāt šī grāmata īsti nav iesācējiem jo lasot to pirmo reizi visā tā pat neiebraucu un šī grāmata manuprāt man būs vēl noderīga kādu gadu...

tāpēc mani secinājumi ir šādi izdodot grāmatu lv valodā tai vajadzētu būt ap 500lpp normālā fontā bez liekiem lieliem baltumiem malās. Pēdējās 100 līdz 150 lpp veltīt sarežģītākiem projektiem un galvenais noderīgiem projektiem!! un cena varētu būt ap 10Ls ... vismaz es tādu noteikti nopirktu

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 43
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

novaks: taada apjoma gramaata neatmaksaasies nu nekad rakstiit tikai latviski latvijas lasitajiem

 

nezinu par tipografijas izmaksaam, bet 500lpp normaalaa fontaa, normaali iesieta, kaut vai plaanos vaakos ar maksaas 'diez gan' un tirgojot pa 10lvl gabalaa peec nodokliem un visa paareejaa autors priecaasies ja alum buus nopelniijis.

Edited by v3rb0
Link to comment
Share on other sites

Es personīgi "php soli pa solim" neuzskatu par grāmatu, bet gan iespiestu tutoriāli "čaiņikiem". Ok, noder katrā ziņā, bet par grāmatu tādu lietu grūtu nosaukt... Grāmatā jābūt ir stipri plašākam izklāstam un atbildei uz jautājumiem.

Diemžēl, kā jau te citi saka, tiešām baidos, ka latviski grāmatu nav vērts izdot (ar retiem izņēmumiem), jo:

Mēs te latviski runājošie esam cik? Nu, 1,5 - 2 miljoni, ja nemaldos! Cik no tiem interesē specifiskā tēma un cik no tiem, kam interesē, uzskatīs par vajadzīgu nopirkt tādu grāmatu un cik no tiem, kas uzskatīs to par vajadzīgu, to arī izdarīs? Pie tam, pietiek prast vienu no divām papildus valodām - angļu (kas tāpat būs jāiemācās) vai krievu - un paveras pavisam citi apvāršņi, kuros latviešu valodā izdotas grāmatas praktiski nespēj konkurēt. Lai pārtulkotu tādas grāmatas nepieciešams vairāku mēneša tulka darbs (var rēķināt pēc tulkošanas izmaksām) - tehniskā tulkošana - ļoti dārgi sanāks! Pieņemsim, tādas, 500. lpp grāmatas iztulkošana izmaksā 5000 Ls! Grāmatas eksemplārs, maksā, piemēram 5 Ls! Vai tiešām izdosies tās pārdot vismaz 1000 eksemplāros, lai atpelnītu tīri tulkošanu + tik eksemplāri, cik nepieciešami tipogrāfijas izmaksām u.c. starpniekfirmām? Bet pašam uzrakstīt tādu grāmatu - nu gads, intensīvi izmantojot no pamatdarba brīvā laika - nez vai autors pēc tam būs priecīgs par augļiem no šādas grāmatas pārdošanas, salīdzinot ar pūlēm, ko veltījis, lai to uzrakstītu. :)

Tas ir kā es uzskatu un attiecībā uz datorliteratūru.

Par citām sfērām - spriezt grūti, lai gan visādas muļķīgas horoskopu grāmatas domājams, izdot būtu izdevīgāk.

Link to comment
Share on other sites

Šo to parēķinot, nedaudz pieskaitot un atņemot, ar kādu aprunājoties nosecināju, ka pagaidām laikam klāt šim pasākumam neķeršos. Idejas nolikšu plauktiņā. Kāpēc tā? Jo grāmata kādu es gribētu uzrakstīt būtu plaša (pašam tādas patīk), bet kaut ko vairāk, kā 150Lpp Latvijā pirks retais. Bet ja pērk retais, tad cena par vienību ir augsta. Paskatamies uz žurnāliem: 100lpp un maksā 1.5Ls. Bet kāda šiem tirāža? Krietni lielāka salīdzinot ar to, kāda būtu tik lokalizētas specialitātes grāmatai...

 

Žēl, ka šeit ir tik mazs patērētāju loks... žēl...

Link to comment
Share on other sites

Tieši tā - grāmatas vajag izdot Krievijā vai kaut vai Polijā, bet Latvijā - galvenais pārāk maz cilvēku, otrs - te citiem ir daudz daudz citu problēmu, kur likt tādu naudas summu... Nav noslēpums, ka Latvija ir viena no nabadzīgākajām Eiropas valstīm.

Link to comment
Share on other sites

Šo to parēķinot, nedaudz pieskaitot un atņemot, ar kādu aprunājoties nosecināju, ka pagaidām laikam klāt šim pasākumam neķeršos. Idejas nolikšu plauktiņā. Kāpēc tā? Jo grāmata kādu es gribētu uzrakstīt būtu plaša (pašam tādas patīk), bet kaut ko vairāk, kā 150Lpp Latvijā pirks retais. Bet ja pērk retais, tad cena par vienību ir augsta. Paskatamies uz žurnāliem: 100lpp un maksā 1.5Ls. Bet kāda šiem tirāža? Krietni lielāka salīdzinot ar to, kāda būtu tik lokalizētas specialitātes grāmatai...

 

Žēl, ka šeit ir tik mazs patērētāju loks... žēl...

23940[/snapback]

 

Atceros, kad vienreiz runāju ar SPS autoru, viņš stāstīja, ka daža laba te pieminētā populārā krievijas grāmata ir izdota tādā pašā tirāžā, kā viņa SPS :) Tā kā nemaz ar nevar zināt, ko un vai tu vispār nopelnīsi rakstot krieviski ;). Tas, ka krievu grāmatas nonāk līdz mums, nenozīmē, ka Krievijā viņas tiek gāztas ārā nenormālās tirāžās ;)

Link to comment
Share on other sites

Manupraat vaidzeetu rakstiit kaut ko par php. Bet varbuut ne iesaaceeja liimenii bet kko advenceetaaku. Par finansiaalo pusi. Vareetu mekleet sponsorus. Domaaju ka vareetu atrast kaadaas kompaanijaas, kuras nodarbojas ar programmatuuras razhoshanu vai kko tamliidziigu. Kaapeec tieshi PHP, nevis XHTML/CSS, nu taapeec, ka XTML/CSS nau tik liela. Pamatus un daudz ko citu var dabuut netaa, par php arii var dabuut netaa, protam, tachu tad atkristu visaadi friiki kas sheit forumaa visaadas muljkiibas prasa. Graamata vareetu buut taada, kas saprotama gan iesaaceejam, gan cilveekam ar priekshzinaashanaam. Es domaaju ja labi uzrakstiitu graamatu, tad vareetu atrast sponsorus. Veel otrs variants ir tuuulkot PHP manuaali. es nez kas tur ir iestreeedzis, bet ja uz priexu neiet, tad vareetu tieshaam rakstiit graamatu, bet labu graamatu.

Ziivarta kungs savaa pirmajaa graamataa kko rakstiija ka rakstiishot veel vienu graamatu, tikai advenceetaakiem lietotaajiem. Vaidzeetu noskaidrot vai jau netop taada graamata, ka citaadi pa velti nerakstaam graamatu.

P.S es ar labraat piedaliitos taadaa pasaakuma, ja vien taads notiktu :)

Link to comment
Share on other sites

starpcitu nemaz tik dārga grāmatu drukāšana nav. nu nav tur nenormālākie desmiti tūkstoši, etc.

vienkarši vajag zināt pareizās vietas :)

 

piemēram es savām vajadzībām tipogrāfijā drukāju nelielus 24*12cm glancētus papīriņus un 800gab sanāca uz 25ls. tagad nezinu kur likt :D

salīdzinājumam - Talsu tipene prasīja par 200gab 120ls :)

Link to comment
Share on other sites


×
×
  • Create New...