Jump to content
php.lv forumi

Jauna grāmata "PHP, XHTML, CSS iesācējiem"


book_writer

Recommended Posts

Sākumā ideja par apvienoto PHP+XHTML+CSS bija tādēļ, ka biju domājis grāmatu adresēt cilvēkiem, kuri vienatnē kodē lapeles (vai vēlas to darīt). Ja iesācējs gribēs uztaisīt Web lapiņu viņam neiztikt bez visiem šiem trīs. Var jau, protams, dalīt 2 daļās, bet tas vēl ir jāapdomā. Ja tā būtu grāmata profiem (izteiktiem dizaineriem vai izteiktiem PHP koderiem), tad jau skaidrs, ka kopā jaukt nedrīkst, bet iesācējiem... Ne reizi vien ir gadījies tā, ka kāds man paprasa kā kaut ko uzkodēt PHP - kad iedodu viņam kodu, kurā iepīts XHML+CSS sākas jautājumi - a kas tas ir un ko ziemā ēd? Lūk šādiem tipiem bija domāts darbs.

 

Bet var jau taisīt divas mazākas grāmatas, kas būtu it kā zem vienas sērijas "Web lapu izstrāde iesācējiem I: PHP+MySQL", "Web lapu izstrāde iesācējiem II: XHTML+CSS".

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 43
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

JavaScript diemžēl nav mana stiprā puse, tādēļ, ja arī kaut ko iekļaušu, tad tas būs window.close window.open līmenī. Ja runā par dizainu, tad es dodu priekšroku tīram XHTML, CSS, XML (jā - es nepārrakstījos par pēdējo (protams, šis nav tīrs dizaina veidošanas rīks, bet kombinēti ar PHP var paveikt brīnumus)).

 

Pret JS līdz šim esmu bijis nepiedodami skeptisks, bet varbūt nākotnē kaut kas mainīsies, taču līdz šim manā praksē nav bijušas situācijas, kur bez viņa nebutu iespējams iztikt.

 

Papildināts: DOM un citi zvēri arī tāpat kā JS nav mana stiprā puse :)

Edited by book_writer
Link to comment
Share on other sites

Ja taps grāmata uzzināsi :)

Bet īsumā: ar XML var ļoti smuki aprakstīt lapas izkārtojumu. Kā jau teicu, tas nav īsts dizaina rīks, jo es viņu izmantoju tikai kā līdzekli, lai aprakstītu izkārtojumu utt., nevis lai kaut ko attēlotu. Bez PHP iesaistīšanas no XML izmantošanas dizainā nebūtu nekādas jēgas. Šādai pieejai ir daudzi plusi, bet par to grāmatā... ja tāda būs, bet ja nebūs iespējams, ka kādā Web lapā nopublicēšu savas konstrukcijas un pieredzi šajā sfērā.

Link to comment
Share on other sites

uhu, kaut kas nav te tīrs... ;)

 

Kā jau teicu - tā ir riktīga utopija tādu grāmatu taisīt.

 

1.) iemācīties HTML (CSS)

2.) Iemācīties XHTML un tā jēgu

3.) Javascript un pārējās perversijas (DOM,XML,XSLT) [OPTIONAL]

4.) Tikai tagad var apgūt PHP.

5.) PHP un DB - nedrīkst izmantot tikai konkrēto DB - jāiemāca lasītais domāt PHP-iski aplikācijas līmenī - kā īstam koderim.

 

a to jau ir daudz redzēti frukti, kas ķerās kodēt PHP un nemāk uztaisīt pašu primitīvākos algoritmus (swap, range...)

 

par koda `dizainu` nemaz nerunāsim :)

Edited by Delfins
Link to comment
Share on other sites

Visticamāk, ja kaut ko arī rakstīšu, tad tas būs divās daļās un tas kas uzskatīs par nepieciešamu varēs iegādāties abas, bet kam nevajag, tas pats vainīgs.

 

Runājot par pieradināšanu pie vienas DB. Nu tā jau īsti nebūs. Ir doma kā paraugu izmantot MySQL pirms tam veltot vienu nodaļu datu bāzu aprakstam (kas, kadēļ, kādi principi etc.). Tas, protams, nebūtu līdzekli pilnīgai izpratnei, bet ieskatam pilnībā pietiktu. Datu bāzes vispār ir ļoti liels lauciņš kurā spēlēties un atvēlēt pāris grāmatas. Bet neaizmirstam par mērķauditorijas zināšanu līmeni. Tas kas apgūs paredzētajā līmenī jau varēs tālāk pats izglītoties.

 

Par JS. Atkarīgs no administrācijas sarežģītības. Lai uzrakstītu administrēšanas moduli vienkāršai lapai nekāds JS nav vajadzīgs. Savukārt, ja taisa sistēmu (portālu, vortālu), kurā info liks cilvēki, kuriem vajag smukus rediģēšanas rīkus, tad tas ir jau cits jautājums. Bet šis neietilpst grāmatai atvēlētajās lapās.

 

Cik pagaidām ir redzams, tad vairāk šaubas ir nevis par grāmatas nepieciešamību, bet par manu līmeni (prasmi) izskaidrot konkrētās tēmas. Es ar nezinu vai to īsti varētu, bet ir idejas ko rakstīt, ir zināšanas, pieredze kodēšanā... Projekts var izgāzties, var arī izdzīvot... un kā īsti būs varēs pateikt tikai pēc tam, kad tas būs noticis vai nenoticis.

 

Vienīgi vēl ir jautājums - vai pēc šādām lietām ir pieprasījums - cik Latvijā ir cilvēku kam kas tāds būtu nepieciešams... turklāt tādu, kas par to gatavi maksāt naudu. Šaubos ka daudz - pretējā gadījumā grāmatas jau sen būtu plauktos. Bet redzot ka PHP sps joprojām tiek pirkts (meklēts) - iespējams, ka arī kaut kāds pieprasījums būtu (pats zinu 3 cilvēkus, kas šo grāmatu ir iepirkuši).

Link to comment
Share on other sites

Vienīgi vēl ir jautājums - vai pēc šādām lietām ir pieprasījums - cik Latvijā ir cilvēku kam kas tāds būtu nepieciešams... turklāt tādu, kas par to gatavi maksāt naudu. Šaubos ka daudz - pretējā gadījumā grāmatas jau sen būtu plauktos. Bet redzot ka PHP sps joprojām tiek pirkts (meklēts) - iespējams, ka arī kaut kāds pieprasījums būtu (pats zinu 3 cilvēkus, kas šo grāmatu ir iepirkuši).

23891[/snapback]

 

 

Ja tāda grāmata taps, piesakos nopirkt kaut vai tāpēc vien, lai atbalstītu šādus centienus :P.

 

Bet godīgi sakot, uz pārāk lielu tirāžu, manuprāt, vari necerēt.

Link to comment
Share on other sites

Tas, ka uz lielu tirāžu var necerēt ir skaidrs, bet vai uz pietiekami lielu, lai būtu vērts veltīt laiku šai nodarbei. Ja nav vērts, tad tik pat labi to var izmantot, lai darītu citas lietas...

 

Tērēt brīvo laiku vismaz dažus mēnešus un pēc tam uzskatīt ka tas ir iz labdarības pasākums, es nevaru atļauties. Vismaz ne tagad.

Link to comment
Share on other sites

Šaubos vai tu savu laiku atpelnīsi, ko iztērēsi grāmatas rakstīšanai... Tai Tu iztērēsi vismaz 3, 4 mēnešus droši - tā kā rēķini pats - vai varēsi iepelnīt kādus 1500 - 2000 Ls no tās?

Mana atbilde - labi ja 300 Ls nopelnīsi...

Link to comment
Share on other sites

Ideja laba, tik vajag realizēt!

 

Manuprāt, vajag atdalīt XHTML/CSS no PHP, jo tās ir divas dažādas lietas, bet tas ir tikai mans personiskais viedoklis.

 

Es domāju, ka pircēju būs daudz, jo par programēšanu latviešu valodā ir maz :( Bet vispār grāmatas ir dārgas, angļu mēlē vispār tās maksā labu naudu!

Link to comment
Share on other sites

Galvenais, lai neiebrauc parādos. Es arī atbalstu ideju, par sērijveida grāmatām.

 

Bet kapēc nevarētu php.lv ielikt wiki, izveidot strukturētu/izsmeļošu saturu un visi zinošie programmētāji varētu lēnām aizpildīt, papildināt tā sadaļas, kaut ko tādu Kaklz jau vienreiz mēģināja. Par piemēru ir varētu būt mūsu LV wikipēdija, kura, cik skatos tīri labi virzās uz priekšu.

Link to comment
Share on other sites


×
×
  • Create New...