Jump to content
php.lv forumi

XHTML jēga


Robis

Recommended Posts

Robis, tas ko tu teici par pielāgošanos mazākiem platumiem nebūtu īsti korekti.

Ne jau monitora izmērs nosaka redzamās daļas platumu. To nosaka loga izmērs.

Tādējādi, ja logs ir ne-maksimizēts, platums var būt mazāks. Vēl man ir gadījies redzēt, ka lietotājs ar 1280x1240 izšķirtspēju lieto mozillā / operā / whatever grāmatzīmju logu, kurš atrodas pārlūka loga kreisajā pusē un aizņem 1/3 no ekrāna platuma. Ko tad? Lietotājs pats vainīgs? Bet lietotājs sev nekad nav vainīgs! Vainīgi ir citi. Un tur sākas "lapas biznesa labums", jeb nelabums...

/offtopic, no XHTML jēgas te jau tālu...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pēc Puls.LV statistikas Latvijā uz 640x480 izšķirtspējas web-lapas pārlūko tikai 0.2 % no kopējā skaita. W3 schools ir publicējis statistiku, kur šīs zemās izšķirtspējas lietotāji ir 0% (vai noapaļojot sanāk 0).

 

2005. gads tuvojas beigām, šie zemās izšķirtspējas lietotāji sliktākajā gadījumā būs līdz 1% un arī tais gadījumos - absolūti viņu problēmas.

 

Daudz būtiskāk ir sasniegt šādus rezultātus (99% atbalsta) browseru compatibility un "tīra" koda jomā, ieskaitot javascript, nevis risināt kaut kādas debīlas problēmas - kā nu izskatīsies lapa, ja to saspiedīs līdz 500px platumam - tas ir diezgan muļķīgi un tā ir lieta, ar ko nodarboties cilvēkiem, kam nav ko darīt - piekasīties.

Link to comment
Share on other sites

Lietotājs pats vainīgs?

 

Tieši tā - lietotājs ir pats vainīgs. Varbūt jāparedz ir, ka viņš sadalīs ekrānu kādām 5 lapām reizē un vēl winampam? Ja logs ir minimizēts - tātad, tas ir jāpadara līdz normālam lielumam. Protams, labāk jau ir, ja viņš patur iespēju izmantojot scrollus, pārbīdīt lapu, bet atkal šis div "gļuks" varētu atradināt viņu no tādām perversijām.

Link to comment
Share on other sites

2005. gads tuvojas beigām, šie zemās izšķirtspējas lietotāji sliktākajā gadījumā būs līdz 1% un arī tais gadījumos - absolūti viņu problēmas.

Ja tu pasūti mani ar manu 640 x 480, jo es redz gribēju izlasīt tavā lapā kā pareizi uzstādīt video kartes draiverus, tad nav garantija un ticība, ka tu mani nečakarē ar savu rakstu kā pareizi uzstādīt video kartes draiverus ;)

Link to comment
Share on other sites

tāpēc arī pēc iespējas mazāk jātaisa tās kolonnas

 

Ideālā variantā:

 

Top header = main menu

Left or right 100px - submenu

Center - body

 

XHTMLā šis kods būs ļoti maziņš... principā viens kontents...

Un rādīsies uz visām izšķirtspējām...

Link to comment
Share on other sites

Ja tu pasūti mani ar manu 640 x 480, jo es redz gribēju izlasīt tavā lapā kā pareizi uzstādīt video kartes draiverus, tad nav garantija un ticība, ka tu mani nečakarē ar savu rakstu kā pareizi uzstādīt video kartes draiverus ;)

 

Nez, vai gāja runa par kādiem draiveriem... Iet runa par to, ka nav jāpielāgojas vecām izšķirtspējām! Ja tev ir ZX Spectrum, tas nenozīmē, ka varēsi bļaut pa visu pasauli, ka tev Adobe Photoshop neiet...

Link to comment
Share on other sites

Par šo tēmu ir veiksmīga anekdote:

- Cik amerikāņu nepieciešams, lai ieskrīvētu spuldzīti?

- 100. 1 skrūvē lampiņu, bet pārējie 99 uzmana, lai tiktu ievērotas geju, lesbiešu, melnādaino, ķīniešu, veģetāriešu un citu minoritāšu tiesības.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Pacilāju veco tematu...

 

tiem, kas nelasa pods.lv un tvnet.lv ...

 

TVNet pārgājis uz XHTML... un re kur atbilde Robijam, kāpēc-kur-kad ir nepieciešams XHTML... lapas source no 140kb uz 50kb ir varen labs lēciens ziņu portālam

 

Lai top skaidrība pāri koderiem..

Link to comment
Share on other sites


×
×
  • Create New...