Jump to content
php.lv forumi

Kada Struktuura Ir Lapai Ar Php Mysql


Uldeens

Recommended Posts

Doma taada.Web saitos ir aptaujas,guestbooki,komenti forumi utt.

 

Es to saprotu taa ir viens lapas pamats,un tikai maina saturu kas ieks lapas paraadaas vai taa ir viesu graamata vai forums.

Nu nezinu kaa izteikties....

 

Nu tipa man ir taa.Kad veidoju savu majas lapu.Es izveidoju dizainu tikai bez bildeem linkiem utt.Un noseivoju to attieciigi kaa :Index.html, Guestbook.html, Contacts.htnl, Galery.html-tik daudz cik sadalu.

 

Jo 1reizi sanaaca ka uztaisiiju index,html tad vajadzeeja Bilzu galeriju viss no index,html bija jaadzees araa kameer paliek tik dizains un jaadrukaa auksaa galerija.

 

Gribu lai kaads pasaka ka tas ir galiigi skeersaam(pats to zinu)

 

Varbuut taa iisi paskaidrojiet kaa taisa lielus websaitus. Gribu zinaat principu.

 

Paldies..

Link to comment
Share on other sites

Nu iisumaa sakot panjeemiens ir izmantot visaam lapaam templeitus. Kur lielos vilcienos ir divi veidi.

 

1) eksistee viena index.php lapa kuraa ir virsa (logo, menu) un apaksha (piemeeram copyright informaacija) un pa vidu ievietojas attieciigo lapu sadaljas

teiksim atverot

index.php?page=bildes lapas viduu inkludeejas kaut kaads bildes.inc vai bildes.htm (nu vienalga) bet kuram attieciigi nav shiis virsas un nav apakshas..

 

2) Sadalam sho virsu un apakshu divos (n) failos. Parasti headeris un footeris.

Tad atkal gjenereejam taas pashas bildes.php bet kuraam atkal nav ne augshas ne apakshas ir tikai vidus saturs.

Attieciigi ar include() ievietojam pirms vidus headeri un beigaas footeri.

 

Liidz ar to ja mainaas kaut kas stilaa vai mums vajag ko pielikt/nonjemt jaalabo tikai vienaa vietaa nevis visaas sadaljaas.

Link to comment
Share on other sites

Roze - a kaadu exampli nevareejei piemest ? :)

Nu ok.. tad es aatri te tadu vienkaarshu :)

 

index.php

 

<html>

<head>

<title>#1webdzinis</ttile>

</head>

<body>

<table width=" 700" border="1">

<tr><td><h1>Mana superlapa</h1></td></tr>

<tr><td>

<a href="?p=jaunumi">Jaunumi</a>

<a href="?p=prikoli">Prikoli</a>

<a href="?p=es">Par mani</a>

</td></tr>

<tr><td>

<?php

switch ($p) {

case jaunumi:

include (' jaunumi.txt' );

break;

case prikoli:

include ('prikoli.txt');

break;

case es:

include ('es.txt');

break;

default:

include('jaunumi.txt');

break;

}

?>

</td></tr>

<tr><td>Shito lapu ir taisijis LH © 2003</td></tr>

</table>

</body>

</html>

 

jaunumi.txt

<p>veel kaads jaunums</p>

<p>12.09.2003 Pirmais dzineejs gatavs</p>

 

prikoli.txt

<p>te ir reciiga anektdote</p>

<p>te veel viena</p>

 

es.txt

<p>mani sauc LH .. </p>

 

nu ~ taa tas vareetu izskatiities.. negalvoju ka straadaa, ja nestraadaa tad palabojiet mani, ja straadaa tad njem par labu :) :blink:

Link to comment
Share on other sites

Taa nu paldies Roze par atsauciibu. :)

 

LH litle haker jalabo tevi jau pirmajaa teikumaa.Vaardu "nevareeji "tu rakstiiji nevareejei.

 

Vispaar liels paldies tev un citiem.

 

Bet kaa to mysql palaiz.Man palaizaas tikai apache.Atveru to direktoriju ceasuphpmySQL spiezu mysql.exe vai parejas msql.... atlec tads ka dos vin uz sekundi un aiztaisaas.

Link to comment
Share on other sites

Taa nu paldies Roze par atsauciibu. :)

 

LH litle haker jalabo tevi jau pirmajaa teikumaa.Vaardu "nevareeji "tu rakstiiji nevareejei.

 

Vispaar liels paldies tev un citiem.

 

Bet kaa to mysql palaiz.Man palaizaas tikai apache.Atveru to direktoriju ceasuphpmySQL spiezu mysql.exe vai parejas msql.... atlec tads ka dos vin uz sekundi un aiztaisaas.

tas, kas tev attaisaas un aizlec ciet ir mysql konsole, kuraa ir jaaiet iekshaa ar lietotaaja vaardu un paroli. Vienkaarshaak sakot, tev mysql.exe vietaa jaapalaish "mysql.exe -h localhost -u [tavs_lietotaaja_vaards] -p"

vienkaarshiibas labad vari to visu ierakstiit kaadaa .bat failaa un tad darboties.

 

Lai nu kaa ieteiktu shim meerkjim izmantot MySQL Front (atradiisi googlee) vai kaadu liidzveertiigu riiku, kas atvieglo darbu ar MySQ:

Link to comment
Share on other sites

Nuu kaa jau ieprieksh mineeju tev ir jaapiesleedzas db ( ar mascon vai phpmyadmin vai ko citu) un jaaizvedo db un ieksh db tabula kuraa glabaasies informaacija (tabulas var buut vairaakas)!

Defaultaais login:

login: root

passw:

(parole ir tukshums)

taalak njemsim ja tu esi izvedojis tabulu ar trim aileem id, virsraksts, teksts, tad nolasiishana notiek ~ shaadi

<?php

$konekcija = mysql_connect('localhost','root');

mysql_select_db('datubaazesnosaukums',$konekcija);

$kverijs = mysql_query("select * from tabula");

while ($inf = mysql_fetch_array($kverijs)) {

$id = $inf['id'];

$virsraksts = $inf['virsraksts'];

$teksts = $inf['teksts'];

 

echo '<h1>'.$virsraksts.'</h1>',"n";

echo '<h3>'.$teksts.'</h3>',"n";

echo '<h5>Shii raksts id ir:'.$id.'</h5>',"n";

}

?>

 

Domaaju ka buutu jaastraadaa :)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...