Jump to content
php.lv forumi

Php.lv Un Php-dev Apvienojas Vai Strādā Paralēli?


Recommended Posts

No php-dev ( http://php.serveris.lv ) puses pēdējo dienu laikā ir jūtama diezgan uzspīlēta un neveselīga attieksme pret PHP.lv resursu. Lai gan mēs vēl tik tiko esam atvērušies, bet jau tā maigi izsakoties ir uzbraucieni gan man, gan Laacz, gan arī PHP.lv komandai kā tādai. Galvenais jautājums, kas tiek uzdots kā pārmetums - Kāpēc jūs izveidojāt PHP.lv vai tad ar php-dev nepietiek? Vai nebūtu labāk, ja mēs apvienotos un veidotu vienotu projektu?

 

Man personīgi nav pretenziju pret apvienošanos kā tādu, kad divas puses apvienojas, lai kopīgiem spēkiem turpinātu kādu projektu no kura iegūtu abas puses.

 

Bet kāpēc apvienoties?

Es īsti nezinu. Pēc THP (php-dev projekta tēvs) vārdiem - iespējams, ka varētu izveidot spēcīgāko PHP veltīto resursu Latvijā.

 

Bet vai veidojot PHP.lv mēs cerējām uz kādu trešo personu, kas nāks talkā un palīdzēs uzstutēt projektu uz kājām?

 

Kolektīvā pasākumā neviens nav tiesīgs vienpersonīgi izlemt PHP.lv tālāko likteni, balstoties vienīgi uz savām savtīgām interesēm un ļoti subjektīvo viedokli, kas varbūt man vai kādam citam ir radies par potenciālo sadarbības partneri. Bez tam PHP.lv projekts ir tikai tikko dzimis un vēl nav pat tā īsti uzsācis savu darbību un jau jāpieņem tik svarīgi lēmumi.

 

Būšu ļoti pateicīgs, ja jūs palīdzēsiet salikt visu pa plauktiņiem un argumentēsiet to, kāpēc vajadzētu vai kāpēc nevajadzētu apvienoties. Varbūt kādam šī apvienošanās nebūs vēlama, patīkama vai arī vispār zudīs visa interese turpināt uzsākto.

 

Bet varbūt vienkārši vajag pamēģināt padarboties un pēc kāda laika vēlreiz atgriezties pie šī jautājuma?

Link to comment
Share on other sites

Forshi :) es domaaju ka visormalaak buutu to civilizeeti izrunaat. Nevaru izdomaat labaaku iespeeju, ka 15ta datumaa 15:00 uz 2tra dev-php meetinga. Lidz tam briidim jaanoskadro, kaads kuram ir plaans. Buutu ljoti jauki, ja php.lv paradiitos vairaak informaacijas par sho resursu, plaaniem un filozofiju.

Link to comment
Share on other sites

Kapeec lai nebuutu vairaaki resursi?

 

Protams var uzskatiit, ka kopejiem speekiem teoretiski var panaakt, izveidot, uztureet kaut ko vairaak, tachu, manupraat, dalibnieku skaits abiem projektiem patlaban ir pietiekams, lai interesanti attiistiitos vienlaiciigi, jo apvienoshanaas balstoties tiiri uz biznesa sfeeru notiek tad kad ne viena vai otra puse nav drosha par savu pastaveshanu (kas shajaa gadijumaa nav) vai ari lielaakais "paarpeerkot" nodroshina absolutu monopolismu, kas savaa buutiibaa ir garlaiciigs.

 

Ka Romaninsh mineja ir jazin plaani un filozofija jo ka pagaidaam izskataas php-dev vairaak virzaas uz cietaa materiaala veidoshanu (t.i. graamatas / pasaakumi), bet php.lv manupraat vairaak velk uz webisku alj laacz senaa projekta webzine variantu.. (subjektiivs viedoklis)

 

Galugalaa par lietaam ar liidziigu koncepciju var buut butiski atskjiriigi viedoklji / risinajumi, kas viena projekta ietvaros tik spilgti iespeejams neizpaustos - kas kaa jau mineju padara pasaakumu garlaiciigu.

 

Es neesmu pret apvienoshanos. Tachu mani vairaak imponeetu kaut kaadaa Network veidaa t.i. lidziigi kaa bija (varbuut veel ir) DotNet pasakums kas vienoja nelaigan vienas teemas webvietas, bet idejai buutu jabut skaidrai - varbuteeja savstarpeja resursu izmantoshana, krospostings utt

Link to comment
Share on other sites

Tātad, izlasījis šo topiku, nevarēju nereģistrēties un neatbildēt uz to :)

 

Pirmkārt, gribētos nedaudz palabot cien.CooLynX izteikumus - ja arī manos tekstos ir bijuši uzbraucieni php.lv komandai vai kādam cilvēkam personīgi, tas ir bijis, pamatojoties uz manā rīcībā esošu neoficiālu informāciju. Ja šī informācija nav patiesa, patiešām atvainojos par saviem izteikumiem.

 

Tālāk, par apvienošanās jautājumu - nevaru piekrist Romānam, ka par šo jautājumu būtu jādiskutē php-dev nākamajā seminārā 15.martā, jo šāda veida diskusijām ir jānotiek neitrālā vidē. Būtu arī patiešām labi publiskot php.lv mērķa un filosofijas definējumu, lai apmeklētājiem būtu skaida šī situācija. Pareizi Roze minēja, ka php-dev savā ziņā vairāk tendējas uz pasākumiem un tamlīdzīgām lietām, taču mūsu uzdevumos ietilpst arī materiālu sagatavošana apmeklētāju izglītošanai.

 

Par pašu apvienošanos kā tādu patreiz vairs nav jēgas runāt, jo šajā stiuācijā tā būtu bijusi efektīva tikai pirms php.lv izveides, apvienojot spēkus vienā projektā nevis sākot vēl vienu no nulles. Patreiz, manuprāt, ir jēga runāt par savstarpēju sadarbību, vienojoties par, sauksim to tā, "ietekmes" sfērām, jo nav lielas jēgas diviem resursiem ar vienādiem mērķiem pārklāties. php-dev, kā laacz minēja savā intervijā, vairāk ir tendēta uz iesācējiem un lielā mērā arī plāno par tādu palikt - sniegt pietiekami izsmeļošu informāciju jaunajiem PHP programmētājiem, tādēļ mans ieteikums ir php.lv varbūt vairāk koncentrēties uz jau pieredzējušākiem cilvēkiem, lai abu šo resursu darbs viens otru papildinātu nevis lieki pārklātos. Galu galā, es pieļauju, ka gan php-dev, gan arī php.lv galvenais mērķis ir viens - uzturēt un attīstīt lv php community, kā arī radīt kvalitatīvu informatīvo vidi. Tiesa, par konkrētu sadarbības moduli gan būtu vērts izrunāt.

 

Labprāt vēlētos dzirdēt arī php.lv komandas domas man augstāk minēto.

Link to comment
Share on other sites

patiesiibaa bik interesanti, ka visu laiku nebija nekaa .. un te peekshnji veseli 2 resursinji veidojas

 

par apvienoshanos .. nezinu gan .. ja buus konkurence, buus arii attiistiiba ;) .. un tagad toch veel nav skaidrs, kas veel ir sagaidaams ieksh pasha php.lv .. vai te ir gaidaams arii kaut kaads saturs, vai tikai forums .. nuu .. vienvaardsakot vispirms vaig pameegjinaat pashiem ritiigi norauties .. un tikai tad, ja nesanaak, kaut ko saakt domaat par apvienoshanos ..

 

te nu man vienkaarshi rodas asociaacijas ar reaalo dziivi, kad uznjeemumi apvienojas, lai samazinaatu zaudeejumus .. un izvairiitos no bankrota .. nu vai kaut kaa taa .. bet taa kaa abi projekti veel tikai saak savu darbu, tad apvienoshanaas patiesiibaa buutu nevietaa ..

 

pats taisos apmekleet abus, taa luuk .. :)

Link to comment
Share on other sites

divi neatkariigi resursi katrs ar laiku var attiistiities nedaudz dazhaados virzienos, kas neapshaubaami ir liels pluss php intereseejoshais auditorijai, apvienoshanas gadiijumaa tas notiks daudz leenaak, taadeelj man vairaak patiktu, ja paliktu kaa pashlaik - divi neatkariigi resursi.

Tomeer atbalstu Rozes ideju: "varbuteeja savstarpeja resursu izmantoshana, krospostings". Noraades vienam uz otru, par ko jaunu otraa utt. buutu noderiiga lieta.

Link to comment
Share on other sites

Mans viedoklis šajā jautājumā laikam saskanēs ar vairākumu citu viedokļu.

 

Pagaidām par apvienošanos un/vai sadarbību runāt būtu pāragri, lai arī pasēdēt pie alus un par to padzesēt muti var :)

 

Kāpēc? Ir pierādījies fakts, ka abos resursos dalību ņemošās puses ir pierādījušas, ka ir pietiekami ambiciozas (kas pat ir ļoti labi, ja vien tam līdzi nāk reāls darbs). Apvienošanās gadījumā nāktos projektiem saplūst. Tas nav pieņemams nedz vienam, nedz otram :) Par kļūšanu par apakšprojektu arī tas pats.

 

Manuprāt, vienīgais variants ir atstāt divus resursus, kas paši izvēlas -- savā starpā konkurēt vai arī vienam otru papildināt. Tas neliedz viena resursa autoram uzrakstīt par otrā resursā atrodamo tēmu, ja viņš uzskata, ka viņam tas izdosies labāk.

 

Jo galu galā -- cik cilvēku, tik viedokļu. Un ja lasītājam ir iespēja palasīties par vienu un to pašu tēmu (vai jautājumu) divus, vai pat vairāk dažādus viedokļus, tas nāks tikai par labu viņam, jo nāksies padomāt par to, kāpēc tur ir šitā, bet te tā.

 

Kaut kā tā :)

Link to comment
Share on other sites

Kā jau iepriekš minēju, apvienošanās ideju nav jēgas apspriest, jo php.lv jau ir tapis :)

 

Ja kādam ir šaubas - man ir prieks par php.lv rašanos, jo gan php-dev, gan php.lv mērķis tomēr ir radīt normālu, kvalitatīvu informatīvo vidi :)

 

Tāpat jāpiekrīt ir laacz par to, ka abas puses ir visai ambiciozas :P vienīgais negribētos teikt, ka runāt par sadarbību ir pāragri - mans piedāvājamais sadarbības modulis (ļoti īsi un vispārināti) ir - rakstot par kādu konkrētu tēmu, piemest klāt linkus uz otrā resursā esošiem materiāliem par to pašu tēmu, lai apmeklētājam ir vairāk, ko palasīties :) kā arī savstarpēja small banner apmaiņa, kas līdzīgu, nekonkurējošu rerursu gadījumā būtu visnotaļ loģisks solis.

Link to comment
Share on other sites

es tikai pateikshu ko es no malas redzu .. (bez meeriishanaas ar gailiishiem un izlikshanos, ka to nedara)

 

rakstus ir uzrakstijis tikai jb4.

 

so pionieri - pie darba!

 

---

if you can not laugh about yourself, run from the mirror

Smejmoon, vispār jau bez jb4 rakstiem ir vēl vairāki materiāli, bet nu tas tā :)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...