Jump to content
php.lv forumi

PHP, OOP un plānošana


eglitis

Recommended Posts

Droši vien katrs dara "pa savam", bet būtu interesanti uzzināt, kā Jūs plānojat savas PHP aplikācijas?

Zinu ka citi neko neplāno, citi lieto dia lai zīmētu UML diagrammas, citi vēl kautko...

Link to comment
Share on other sites

ar planosanu domaa, plaanot kaa rakstis kodu vai aplikacijas funkcionalitati?

tas ir divas pilnigii atskiriigas lietas, koda rakstisana japlano ar programmesanu saistiitiem lauzhiem, biznesa logika savukaart ar gala useriem un projekta naudinjaam saistitiem cilveekiem. protams tas neizsledz ka viens cilveeks var planot projektu no abaam puseem.

Link to comment
Share on other sites

Var plānot visādīgi, manuprāt. Var plānot, zīmējot uz papīra tā lai pats var saprast (es tā mēdzu plānot db), bet tieši programmēšanas koda plānošana - sviesc, tur vajadzīga prakse un ja ir prakse, tad jau galvā ir zināms, kā pareizi uzrakstīt kodu.

Cita lieta tiešām ir plānot funkcionalitāti utt. , bet tas jau kā vārda "programmētājs" šī cilvēka ziņā būtībā nav.

 

Te jau bubu teica, kādu laiku atpakaļ, ka ir tādi sistēmanalītiķi. Es zinu, ka ir arī projekta plānotāji, tehniskie direktori utt.

Link to comment
Share on other sites

Kārtējo reizi neprecīzi izteicos.

Teiksim, ir zināms kas jāuztaisa. Jāizveido uzmetums php klasēm, moš kādi funkciju prototipi, respektīvi, jāizplāno aplikācijas koda struktūra. Gribēju zināt, kā ar šādu problēmu tiek galā citi.

Pats mēģinu ar pildspalvu visu rakstīt un zīmēt kladītē, bet noteikti visi tā vis nedara.

Domāju, ka varētu pamēģināt lietot, piemēram, dia un ar UML2PHP5 ģenerēt klašu sagataves, tomēr gribētos zināt, kā rīkojas citi.

 

Robis: protams, ka funkcionalitāti plāno nevis programmētājs, bet par to tieši atbildīga persona un pusdienas visi ēd firmas ēdnīcā. Bet realitāte bieži vien ir mazliet savādāka - pie projekta jāstrādā vienam, specifikāciju boss atļaujās ģenerēt "na ļetu" utt utml.

Edited by eglitis
Link to comment
Share on other sites

es parasti planoju tika DB

ja taa ir kartiigi apdomaata taad parasti probleemu nav

- nu jaa biezji vien kaadu koda gabalu izdrukaaju un tad korekcijas veicu ar pildspalvu - biezji vien tas ir krietni aatraak un efektiivaak nekaa uz reiz kompii...

Link to comment
Share on other sites

tiek izmantots gatavs freimworks, ko labi ljaudis paaris gadu laikaa ir pacentushies uztaisiit. Ja kas tiek plaanots, tad taa vareetu buut db struktuura... nu njez, ja saits ir kaut kaads nestandarta vai kaut kas specifisks, tad varbuut veel padomaa, uz papira paziimee, lai gan taa jau viss ir pietiekami automatizeets, atliek tikai pielaagot

Vienvaard sakot - konvejers :)

Link to comment
Share on other sites

... bet tieši programmēšanas koda plānošana - sviesc, tur vajadzīga prakse un ja ir prakse, tad jau galvā ir zināms, kā pareizi uzrakstīt kodu ...

20977[/snapback]

taaks. te jau nu ir jaasaak domaat, ko kur izmantot. jo ja projektaa ir svariiga aatrdarbiiba, tad jau jaaskataas kura f-cija aatraak straadaas. jo piem vienu un to pashu dabiibu var paveikt ar dazhaadaam f-cijaam un dazhaados veidos ...

protams darbs programmeetaajam, bet bik jaadomaa ira :)

Link to comment
Share on other sites

tikai ņem vērā, ka analītiķim ir pofig, un jams tā sazīmēs klases, ka apvemties varēs.

 

PHP tomēr ir izdevīgāk:

- iedot darba uzdevumu koderim (lai viss workotu un atbilst kaut kādiem kritērijiem)

- koders visu pats saplāno, sastrukturizē un uzkodē.

 

ja analītiķis mēģinās līst ne tur kur vajag, sanāks putra un būs neapmierināti gan 1. gan 2. šajā situācijā. Un projekts kopumā iebremzēsies.

Link to comment
Share on other sites

Domāju, ka varētu pamēģināt lietot, piemēram, dia un ar UML2PHP5 ģenerēt klašu sagataves, tomēr gribētos zināt, kā rīkojas citi.

 

 

Mēģināt jau tā var, taču ja tu esi gan cilvēks, kam ir vajadzīgas tās shēmas, gan cilvēks, kas viņas zīmē, gan arī tas, kurš pēc tam to visu programmēs, tad pilnīgi pieļauju domu, ka agrāk vai vēlāk tu sapratīsi, ka to laiku, ko pavadi zīmējot shēmas un ģenerējot šablonus, vari labāk pavadīt nedaudz paplānojot ar pildspalvu uz papīra un sākot programmēt. Reāli, cik esmu sastapies ar koda ģeneratoriem, ir divu veidu ģeneratori - tādi, kas uzģenerē kaut kādus maģiskus triviālus šablonus, kurus tu pats 5 minūšu laikā vari uzrakstīt, vai arī uzģenerē kaut ko TĀDU, kur pat velns kaklu nolauztu.

 

Tas, ko es esmu mēģinājis veidot un izmantot ir paša ražoti koda ģeneratori, kas savāc vajadzīgo informāciju no speciāli noformētiem XML metadatiem un pēc tam jau ģenerē pilnībā strādājošu PHP kodu. Reizēm tādējādi var praktiski stundas laikā dabūt gatavu projektu, kam citādi būtu nepieciešamas vairākas dienas .. bet tas jau ir atsevišķs stāsts, par kuru vasaras sākumā veiksmīgi aizstāvēju bakalauru...

Link to comment
Share on other sites

pilnīgi pieļauju domu, ka agrāk vai vēlāk tu sapratīsi, ka to laiku, ko pavadi zīmējot shēmas un ģenerējot šablonus, vari labāk pavadīt nedaudz paplānojot ar pildspalvu uz papīra un sākot programmēt.

Esmu sapratis un tā arī vienmēr rīkojos. Bet šobrīd lasu grāmatas par plānošanu, specifikāciju rakstīšanu un projektu vadību. Un sāk rasties sajūta, ka darbs ietu raitāk, ja plānošana tiktu veikta nevis +/- uz papīra un galvā, bet visu iepriekš uzzīmējot, izanalizējot, pārdomājot, uzlabojot, un tikai tad taisot. Esmu padomājis arī par Tavu variantu ar personalizēta koda ģeneratoru, kas ir ļoti laba doma.

Tātad, cik noprotu, neviens šos ģenreatorus / shēmu zīmētājus nelieto...

Edited by eglitis
Link to comment
Share on other sites

Esmu sapratis un tā arī vienmēr rīkojos. Bet šobrīd lasu grāmatas par plānošanu, specifikāciju rakstīšanu un projektu vadību. Un sāk rasties sajūta, ka darbs ietu raitāk, ja plānošana tiktu veikta nevis +/- uz papīra un galvā, bet visu iepriekš uzzīmējot, izanalizējot, pārdomājot, uzlabojot, un tikai tad taisot. Esmu padomājis arī par Tavu variantu ar personalizēta koda ģeneratoru, kas ir ļoti laba doma.

Tātad, cik noprotu, neviens šos ģenreatorus / shēmu zīmētājus nelieto...

20997[/snapback]

 

Redzi, viss ir atkarīgs no tā, kam tu to projektu taisi, kur strādā, utt.

 

Teiksim lielā uzņēmumā, lielā projektā, kur viens cilvēks nav projektu vadītājs, sistēmanalītiķis, programmētājs, testētājs, lietotāju apmācītājs un ko nu vēl tur piemirsu, šī pieeja labi varētu iet cauri (un cik man zināms, tā arī notiek) - katrs izdarītu savu darbu un programmētājs jau saņemtu šīs shēmas, uzģenerētos koda šablonus vai ko tur vēl.. bet ja tas viss ir jādara vienam cilvēkam, tad praktiski nav tādu projektu, kas būtu ar mieru tik ilgi gaidīt un pie tam par to visu vēl samaksāt.

 

Kad rakstīju bakalaura darbu, darba vadītājs stāstīja, ka Exigen esot kaut kāds maģisks in-house rīks, kas no UML diagrammām ģenerē PHP kodu, ieskaitot arī dažus biznesa objektus. Pameklējot internetā toreiz atradu šādu linku http://www.uml2php.com/xmlweb/index.php , taču paeksperimentējot secināju, ka tas priekš maniem mērķiem, pirmkārt ir par dārgu, otrkārt tā ģenerētais kods tālāk ļoti grūti rediģējams un attiecīgi arī izmantojams.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...