Jump to content
php.lv forumi

bik par db un ditetime


bra

Recommended Posts

vārdu sakot db ir lauks date, es nezinu kādu tipu šim labāk piešķirt date vai datetime, tākā man dati būs jaatlasa par datumiem tādat tikai date būs pietiekoš labi, bet viņš ja nealdos datumu atgrieza time() formātā un ar šo te formātu neemsu saskāries skaidri zinu ka man būs jāveic atlasīšana pa mēnešiem, dienām, gadiem piem atlasīt visus novembra ierakstus visus no 12.07 līdz 17.08 vel var pielikt arī gadu, bet kā labāk tas būtu kodā jādara un kāda būtu jāveido db struktūra vienu brīdi man radās domā ka varbūt katram tasīt savu datuma lauku (d,m,Y) un just ar date() includot db, bat manuprāt tas nava labais tonis tādēļ jautāju, kā jūs domājat vai kā jūs rīkotos šitādā situācijā...

Link to comment
Share on other sites

brrr.. lasīju bet nesapratu.

 

bet vispar skaties no otras puses - liekot ierakstu ieks tabulas tev ir zinaams tikai taa datums vai datums un laiks? ja datums un laiks tad liec datetime, ja tikai datums, tad datetime tev nav vajadzigs.

 

mysql ir kaudze ar datumu un laika funkcijam, ar kuram var visaados griezumos dabut aaraa datus no date/datetime lauka.

Link to comment
Share on other sites

oki labi pieņēmsim ka ir lauks date (ar tipu date), dati ievadīti sākot no 12.04.2003 līdz 13.04.2005 tātad diezgan leils datu apjoms un piemēram man vaajg atlasīt visus datus no 15.08.2004 līdz 16.01.2005, dati ievadīti ar NOW() konstrukciju, ja nemaldos d-m-Y šādā formātā, un man jaatalsa augstāk minētie dati, kāds varētu izskatīties mysql_query`s()?

Link to comment
Share on other sites

oki labi pieņēmsim ka ir lauks date (ar tipu date), dati ievadīti sākot no 12.04.2003 līdz 13.04.2005 tātad diezgan leils datu apjoms un piemēram man vaajg atlasīt visus datus no 15.08.2004 līdz 16.01.2005, dati ievadīti ar NOW() konstrukciju, ja nemaldos d-m-Y šādā formātā, un man jaatalsa augstāk minētie dati, kāds varētu izskatīties mysql_query`s()?

19485[/snapback]

 

nekāds tev d-m-Y

Pareizais ir Y-m-d. tas ko tu redzi ir tikai progas formatējums.

Link to comment
Share on other sites

oki labi iecadu datus tajā Y-d-m formātā ar to NOW(), bet ko darīt ja man vajag atlasīt tikai vienu mēnesi vai velsalu gadu vai konkrētus datumus? un kā parādīt savādākā formātā piem d.m.Y?

Link to comment
Share on other sites

oki labi iecadu datus tajā Y-d-m formātā ar to NOW(), bet ko darīt ja man vajag atlasīt tikai vienu mēnesi vai velsalu gadu vai konkrētus datumus? un kā parādīt savādākā formātā piem d.m.Y?

19499[/snapback]

 

doh!

 

http://dev.mysql.com/doc/mysql/en/date-and...-functions.html

http://lv2.php.net/manual/en/function.date.php

Edited by Delfins
Link to comment
Share on other sites

Es glabaatu taimstampaa (mktime();) un vispaar nekaadu probleemu pie atlasiishanas -> int mktime ( [int hour [, int minute [, int second [, int month [, int day [, int year [, int is_dst]]]]]]] )

http://lv.php.net/manual/en/function.mktime.php

Pie glabaashanas nenjem stundas, minuutes un sekundes, tikai pilnas dienas

un

$datums = mktime(0,0,0,8,15,2004);

select * from tabula where datums == '$datums';

Edited by Kristabs
Link to comment
Share on other sites

Es glabaatu taimstampaa (mktime();) un vispaar nekaadu probleemu pie atlasiishanas -> int mktime ( [int hour [, int minute [, int second [, int month [, int day [, int year [, int is_dst]]]]]]] )

http://lv.php.net/manual/en/function.mktime.php

Pie glabaashanas nenjem stundas, minuutes un sekundes, tikai pilnas dienas

un

$datums = mktime(0,0,0,8,15,2004);

select * from tabula where datums == '$datums';

19502[/snapback]

 

šis gan varētu būt perfomace ziņā ātrāks... tikai es neesmu pārlieciāts, ka tik MySQL date laukus pats glabā INT-ā

Link to comment
Share on other sites

galīgi sajukos,

tātad man ir lauks date (ar date tipu) un es gribu atlasīt visus datus no 1 mēnēša jebkurā gadā

 

tad sqlam raxtu

$search_date =;#un te es apjuku jo nezinu ko man rakstit jo man datums jau ira Y-d-m formātā, līdz ar to nemāku pataikt sqlam lai šois ēd tikai 1 mēnēša nevis atgriež man arī visus 11 tos 10, 100tos utt ierakstu kur tas 1nieks ira
$query = "SELECT * FROM tabula WHERE date LIKE '%$search_date%' ";

 

un tas pats jautājums būtu miemēram kā pateikt ka jaatgriež visi ieraksti 2004 gada pirmajiem 3 mēnešiem arī tas pats kā pateikt ka vispirms aoskatam gadu pēc tam mēnesi

Edited by bra
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...