Jump to content
php.lv forumi

Simboli


lame

Recommended Posts

Gribeejaas uzzinaat, kaa ir iespeejams uztaisiit taa, ka, pienjemsim,

latvieshu lapaa krievu burti tiktu atteloti kaa Се utt.?

Cik es saprotu, to var izdariit ar kaada scripta paliidziibu.

 

Jau ieprieksh paldies.

Link to comment
Share on other sites

nav latviešu lapu tāpat kā nav krievu lapu ;))

 

bet, ja nopietni, tad raksti visu UTF-8 enkoudingā un aizmirsti par entitijiem. Tāpat kā parasti tu norādīji "krievu lapās" win-1252 un latviešu lapās win-1257, tagad visās norādi UTF-8, ja vien tu patiešām nevēlējies nodarboties ar "pseidokriptēšanu"...

Link to comment
Share on other sites

Par to encoding es saprotu, bet ja ir veeleeshanaas, piemeeram, krievu burtus paartaisiit par simboliem Се utt.

Kaa var realizeet shito lietu?

Tas vairaak domaats taa, ka konkreetajaa lapaa default ir latvieshu un paareejaas valodas tiek ignoreetas ar shitaadiem simboliem burtu vietaa.

Piekritiisiet, ka katraa lapaa ir jaaieveero savi noteikumi, kas attiecas arii uz valodas lietoshanu.

Link to comment
Share on other sites

nu ja tu esi no tiem smirdīgajiem latviešiem, kam ir mazvērtības kompleksi kontaktējoties ar krievu tautības pārstāvjiem, tad ej dirst. (un nevajag sākt tagad par to te diskutēt...)

 

ja tomēr ne, varbūt noderēs:

http://monologues.jotpuree.com/utils/encod...illicInHtml.php

 

Izmantojot tabulā atrodamo informāciju, uzraksti preg_replace un aidā.

Link to comment
Share on other sites

2 3ps: par linku paldies, nodereeja!

Man vienkaarshi nepatiik, ka lapaa, kur default language ir latvieshu, kaads atnaak un saak runaat krieviski. Tam nav nekaada sakara ar manu attieksmi pret krieviem (pats krieviski visu saprotu), vienkaarshi, latvieshu lapaa arii jaarunaa latviski.

Link to comment
Share on other sites

tiem, kam negribās iet pa augst.min. linku paskaidroju:

viena pieeja: sadabūt/nokonvertēt ( sk. php. iconv() ) krievu alfabētu uz &xxx; analogiem un iedzīt to translējuma masīvā $ru_to_coded=array('krievu burts'=>'&xxx; ekvivalents'); un tad katram ziņojumam taisīt strtr('teksts',$ru_to_coded);

otrā pieeja (parastāka): ja lapas augšā encodings noteikts kā windows-1257 (vai arī pašā postēšanas formā noteikts accept-encodings), tad pēc submita pats browseris/serveris translē POST/GET datus attiecīgajā kodējumā, resp. ieliek lapas augšā vajadzīgo kodējumu un vairs neuztraucies par spec. konvertēšanu.

Link to comment
Share on other sites

hai

varbuut veel kaads var iemest linku kur ir unikoda xx latvieshu valodai ? man it kaa vaig to pashu ko "lame", tikai uz otru pusi - krievu lapaa jaaraada latvieshu burti. a UTF kaa codepage likt virsuu gatavam saitam? slinks esu :D

Link to comment
Share on other sites

paldies 2 3ps par linku

 

a par UTF - taa bija pod***jebka ? jo kad es uzliku codepage=UTF-8, man dreamweaveris visu, kas bija starp <? ?> nomainiija uz hvz ko. varbuut ne dw, bet ftp, hvz. bet failu vajadzeeja atgriezt no backupa.

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...