Jump to content
php.lv forumi

, un . ieksh skaitlju rindaam


andrisp

Recommended Posts

kaads datutips mysql laukam man jaanoraada, lai vareetu rakstiit gan 14.5 gan 14,5 un vinjs abus uztvertu abus vienaadi, jeb abus kaa decimaalus skaitljus ? un taa lai peec tam izmantojot piemeram ORDER BY lauks DESC vinjs arii kaartotu korekti ?

Link to comment
Share on other sites

kaads datutips mysql laukam man jaanoraada, lai vareetu rakstiit gan 14.5 gan 14,5 un vinjs abus uztvertu abus vienaadi, jeb abus kaa decimaalus skaitljus ? un taa lai peec tam izmantojot piemeram ORDER BY lauks DESC vinjs arii kaartotu korekti ?

17600[/snapback]

 

izdari korekcijas pirms vadiishanas DB un viss

Link to comment
Share on other sites

es atklaaju, ka var kaartot arii parastus tekstu laukus kur ir piemeeram '3.5 Ls' , '6,7 Ls', '8 Ls'. vinjs kaarto gandriiz korekti neskatoties uz tiem 'Ls' biegaas un vai ir punkts vai komats.. gandriiz taapee, kaa nezkaapeec '100 Ls' vinjs uzskata par mazaaku nekaa piem. '3.5 Ls'.

Link to comment
Share on other sites

Nu bet loģiski. Salīdzinot kā stringus '1'<'3' un tālāk nemaz neskatās. arī '100000 Ls'<'3.5 Ls'. Tur nevis 'gandrīz' salīdzina pareizi, bet gan salīdzina absolūti nepareizi :)

Link to comment
Share on other sites

A kāpēc būtu jāsalīdzina kā cipari? Ja jau tu pasaki, ka lauks ir strings (CHAR/VARCHAR), tas tiks arī tā salīdzināts. Kam ta citam domāti kolonnu tipi? Nu var jau vēl CASTot, tipa konvertēt uz skaitļiem pie ORDER BY griežot ārā substringu, bet nu tas būs lēni, tur laikam nemaz indeksi netiks izmantoti. Kam tādas perversijas vajadzīgas, nez...

Link to comment
Share on other sites

baigais vinjs ir..

 

hmm .. a kaapeec vinjs nesaliidzina visu ciparu rindu ? nevar taa kautkaa buut nebuut ?

17610[/snapback]

 

nu un ko tas dos

3,5 vienalga buus lielaaks nekaa 100 :)

 

Tas tachu ir strings :)

nevis skaitlis :)

 

Galabaa tachu skaitljus un ja nepiecieshams klaat kautkaadas piebildes (cik sapratu tad naudas vieniibas) - taas glabaa atseviskjaa kolonnaa un viss :)

Link to comment
Share on other sites

okei okei :)..

 

bet kaadu lai noraadu tipu ?

noraadot INT vinjs man 8.00 paartaisa par  vienkaarsi 8

17616[/snapback]

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ir tachu ne tikai INT

TINYINT - (-127) - 127 Vai 0-255 (ja noraadiits UNSIGNED)

SMALLINT - (-32768) - 32767 Vai 0- 65535(ja noraadiits UNSIGNED)

MEDIUMINT - man tos skaitljus slinkums rakstiit

INT

BIGINT

-------------

FLOAT

DOUBLE

--------

utt....

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...