Jump to content
php.lv forumi

Parvietoshanaas starp vairakiem ID


Recommended Posts

Meistari, nepiecieshama paliidziiba...

 

Ir MySQL datubaaze, tajaa ietilpst 15 kategorijas, kuraam ir piesaistiiti noteikts skaits teksta objektu - katram objektam ir savs ID. Izveidoju lapu, kura atteelo kategoriju sarakstu, atverot doto kategoriju redzam sarakstu ar teksta objektu virsrakstiem, klikojam uz attieciigo virsrakstu un atveraas teksts :)

Veelos iztaisiit taa, lai ar buttona paliidziibu varetu nonaakt pie naakamaas ID (respektiivi naakamaa tekstinja shajaa kategorijaa)... nu, lai nebuutu jaaspaida tas Back visu laiku :lol:

Paliidziet man luudzu izdomaat, kaa lai shitaadu butonu uztaisa... lietu apgruutina tas, ka teksta objekti pa kategorijaam nav sakaartoti peec ID kaartas: piemeeram, kategorijaa "news" var atrasties teksti ar shaadiem ID - 01, 03, 06, bet teksts ar ID 02, 04 un 05 atrodas pavisam citaa kategorijaa :(

Help!

Link to comment
Share on other sites

Simts un vienu reizi apspriesta tēma:

nākamais - SELECT id FROM tabula WHERE id>$id and categorija=$cat ORDER BY id LIMIT 1

iepriekšējais - SELECT id FROM tabula WHERE id<$id and categorija=$cat ORDER BY id DESC LIMIT 1

(pēdējam/pirmajam ierakstam atgriezīs tukšu resultsetu)

Link to comment
Share on other sites

ok, paldies, meeginaaju sekojoshi, bet raada erroru... varbuut juus vareetu uzmest savu profesionaalo aci - es jau veel zalknaabis esmu :lol:

 

<?php

 

$sql = "select jokeid from jokes where jokeid>$jokeid and catid=$catid order by jokeid limit 1";

$result = mysql_query($sql ,$db);

 

if ($myrow = mysql_fetch_array($result)) {

 

printf("<a href='joke.php?jokeid=<?php printf($jokeid); ?>' >Next Joke</a>");

 

} while ($myrow = mysql_fetch_array($result));

 

?>

Link to comment
Share on other sites

Paskatoties uz kodu varu nosaukt vismaz 3 kļūdas:

- $jokeid un $catid nav definēti

- printf? tu no C laikam atnācijs, lieto print. un nekādu <?php ?> iekš tā argumenta

- kas tas par dīvainu tukšu while ciklu aiz if beigām? tb tā bodijs ir viens pats semikols.

Link to comment
Share on other sites

ok, cits piemeers no manas lapas. Tas peec manas veeleeshanaas dzeesh ierakstu no manas linkexchange tabulas...

 

<?php

 

$sql = "delete from links where linkid = $linkid";

$result = mysql_query($sql ,$db);

 

printf("<p><font face=arial size=-1>The link has been deleted.</font></p>");

printf("<p><font face=arial size=-1><a href=listlinks.php>Delete another link</a></font></p>");

 

?>

 

 

Tas straadaa pilniigi normaali, te arii nekas nav defineets; ko gan es varu defineet, ja esmu jau uzrakstiijis, no kuras tabulas ko vajag njemt...

Un runaajot par printf - es visu lapu jau ar to esmu uztaisiijis un ja man tagad viss jaapaarveido, tad es labaak mirstu jauns vai kluustu par daarznieku :unsure:

No <?php ?> es arii nevaru atteikties, jo tanii lapaa ir vairaakas php darbiibas, include, print un veel shis tas... kaa tad lai es atdalu tos skriptus :(

Link to comment
Share on other sites

Runa nebija par <?php ... ?> konstrukciju kā tādu, bet gan par kautko šādu: <?php ... <?php ... ?> ... ?> Tas takš nav normāli. Normāli vēl būtu <?php ... ?> ... <?php ... ?> ...

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...