Jump to content
php.lv forumi

Shell_exec() Un Apache


3ps

Recommended Posts

man ir ftp serveris, kuram veidoju phpisku administrāciju. un man ir sievasmāte, kurai veidoju mazbērnus.

 

atgriežoties pie pirmā teikuma, vēlos radīt iespēju caur webu nokillot ftp daemonu. veiksmīgi atrodu pid ar:

$pid = shell_exec('cat /var/run/mans_ftp.pid');

uztaisu echo $pid un arī ps -ef un pastos - lietas štimmē, pids ir atrasts.

tad mēģinu nokillot:

shell_exec( 'kill '.$pid );

un nekā! nekas netiek killots. Apache, protams, startējas kā root un switchojas uz nobody un tad negrib izpildīt manu kill komandu. ja es viņam lieku, piemēram, parādīt direktorijas saturu ar ls -al, tad viss okei un viņš parāda webiskās direktorijas saturu un aidā un loģiski, ka ls /root/ -al neiet. ar to es gribu teikt, ka vaina ir iekš Apache beztiesiskā stāvokļa. kā pareizi rīkoties, lai apache būtu tiesīgs rullēt?

 

LinuxPlanet ( http://www.linuxplanet.com/linuxplanet/tut...torials/1445/1/ ) izlasīju, ka nepieciešams kompilēt apache ar suexec.

Bet tur ir runa par PHP as CGI, bet tas nav mans gadījiens. Ko darīt man? PHP dokumentācijā par suexec arī runā tikai sakarā ar PHP as CGI.

 

Vai tad arī man jāpārinstallē apache ar šito joku, ko sauc par suexec? Ja ne, tad kas man jādara? Un moš, man PHP būs jāpārinstallē kā CGI???

 

p.s. I did a lots of fucking googling before posting this.

Link to comment
Share on other sites

bija liidziiga probleema (vadiit smbmount no php), tachu shitas risinaajums tev vareetu nedereet.

 

es ieliku roota crontabaa skriptu kas pamostas ik peec 10 min un cheko vai tam nav kautkas jaamounto un jaakopee. info naak ko MySQL DB, kuraa to inserto no www interfeisa. tas arii viss. itkaa easy, bet taa laika nobiide ir nejauka. taapeec var izdomaat kautkaadu status info tajaa pashaa DB.

Link to comment
Share on other sites

jaa, veelviena lieta - apskati popen(cmd, "w") - taa tu varetu uztaisiit su uz rootu un dariit visu ko vajag, tikai roota parole jaalaizh caur php ...

 

kautkaa var arii dabuut ne tikai rakstaamu vai laasaamu paipu, bet tas tev jaaskataas citur.

Link to comment
Share on other sites

Manu FTP dēmoni nevar startēt ne-root lietotājs, kas nozīmēja, ka apache to piestartēt nevar.

Bet problēmu palīdzēt atrisināja džeki no php-general listes, kas ieteica izmantot sudo.

 

Izlasīju kā raksta sudoers failu, uzrakstīju, laižu komandu čerez sudo un viss notiek ;)

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...