Jump to content
php.lv forumi

Veca, bet aktuāla problēma


Jazek WaterSide

Recommended Posts

Laba diena!

Problēma sekojoša, pats esmu pavisam nesen sācis darboties ar PHP un ir nu priekš manis patlaban milzīga problēma ar tekstu latviski, datubāze teksts rādas korekti, bet kad izvadu lapā, ir jautajumazīms garumzīmju vietā, esmu izmēģinājis visu ko google deva, neka, pats dīvainākais ir ka datubāze nokonfigurēta pareizi un izvades lapa kodējums pareizais, es iepriekš šo lapu biju taisījis un viss darbojās citā sadaļā, bet jaunajā ko pirms paris dienām pievienoju nekādi nestrādā, ka es varētu atrisināt?

Mans projekts uz:

PHP 8.0

MySQL 5.2

"PHP": "8.0",
"MySQL": "5.2",

Ka arī dažas paciņas ar composer:

"nikic/fast-route": "^1.3",
"twig/twig": "^2.0",
"doctrine/orm": "^2.11",
"tinymce/tinymce": "^6.0"

Kāds gadījumā nezin ka es šo varu atrisināt?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nomainiju uz citu MySQL versiju, uz MAriaDB v10.3.36, laikam pēdējā, ta ir tada pati, ka uz web servera uz kura jāliek projektu, ko tieši uzrakstītu, es arī nomainīju frameworku, tagad esmu uz Codeigniter 4 v4.2.7

Teksts izvadās šāds: HILTI sienu kanÄ�lfrÄ“ze dcl180-SL  jābūt HILTI sienu kanālfrēze dcl180-SL

Man patlaban ir tikai:

<html lang="utf-8">

Bet iepriekš mēģināju visu pec kartas ko var atrast interneta saistība ar kodēšanu (encode), nekas nepalīdz, mēģināju:

<meta charset="utf-8">
<meta charset="ISO-8859-1">
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=UTF-8">

Un bija noteikti vēl kaut kas, tikai neatceros kas, ko nebiju nekad lietojis, datubāze arī viss korekti saglabāts 'Collation' uz:

utf8mb4_unicode_ci

 

Nekas nelīdz, ņemot no datubāzes nekas netiek mainīts, tikai cik no stdClass uz array lai var izvadīt.

Iepriekšējā projektā tā arī saglabājās uz uz datubāzes un tur viss parādās korekti https://vibrobliete.lv <- te viss korekti.

Pats nezinu, bet vai ir kāda funkcija iekš MySQL lai visu mainītu, aizstātu simbolus vai kas tāds?

Link to comment
Share on other sites

Ar kādu programmu tu raksti kodu?

Pamēģini ierakstīt failā to tekstu, vienkārši padod mainīgo uz file_put_contents(), un pēc tam pārbaudi kādā citā teksta redaktorā, vai tur ir sačakarēti burti vai nav.

Btw, iesaku ņemt labāk Laravel, nevis Codeigniter. Laravels ir stipri populārāks frameworks, būs vieglāk atrast darbu pēc tam.

Link to comment
Share on other sites

To tad jāpamēģina vēlāk, patlaban strādāju, bet nezinu vai tur būs problēma, izmantoju phpStorm.

Ja iesaki Laravel, tad kā tur ir ar routiem, jo es ko iepriekš izmantoju (kas pašā rakstā rakstīts), tam bija nenormāls čakars ar tiem, visu laiku kaut kas negāja un kad visu sataisīju, tā arī nesapratu kā tas īsti darbojas, kā ir ar Laravel routiem? Liekas man ir vajadzīgs kāds mentors kamēr es notiprinu zināšanas vispār PHP

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...