Jump to content
php.lv forumi

paareja uz oop


validols

Recommended Posts

man ir lapa uz parasta php bez objektorienteetaas pieejas. nu neko iisti VEEL par OOP nezinu. ir ideja uzrakstiit bakalauru par paareju uz objektorienteeto pieeju.

jautaajums - vai objektorienteetaa pieeja ir iespeejama (vajadziiga) parastam portaalam bez nekaadaam izcilaa PHP fiichaam?? un vai buutu ko par to rakstiit? :)(: es te tagad lasu par PHP OOP, bet nevar saprast veel, vai man tas noderees.

var kaads paliidzeet...

Link to comment
Share on other sites

vai objektorienteetaa pieeja ir iespeejama (vajadziiga) parastam portaalam bez nekaadaam izcilaa PHP fiichaam??

es teiktu, ka ir vajadzīga. Es nesaku, ka bez tā nevar iztikt un nesaku, ka vienmēr tas ir ātrāk un labāk, bet ja pierod strādāt ar oop valodām (konkrētajā gadījumā C#), tad pat grūti ir iedomāties, kā var darboties procedurāli.

 

Šis protams ir ilgi un gari diskutējams jautājums, vienmēr atradīsi + un vienmēr -. PHP nav gluži piemērots oop stilam, jo kopš sākta gala tam nebij īsti paredzēts.

Godīgi sakot php5 iespējās neesmu iedziļinājies tā kārtīgi, tāpēc varbūt daudz kas no tā, kas man itkā trūkst, jau ir. Tās galvenās lietas kas man trūkst ir konstruktori, funkcijas ar dažādu parametru skaitu un override..

 

Nu lab, būs atkal flame, bet nu..

Link to comment
Share on other sites

Tās galvenās lietas kas man trūkst ir konstruktori, funkcijas ar dažādu parametru skaitu un override

Hm... man kautkaa liekas, ka tas viss jau ar php4 ir pieejams...

Link to comment
Share on other sites

Hm... man kautkaa liekas, ka tas viss jau ar php4 ir pieejams...

17349[/snapback]

php4 tas toč nav, piem:

class A {

function A() {}

function A($id) {}

...

Tas attiecas gan uz konstruktoru, gan funkcijām (jo php4 pēc būtības tas ir viens un tas pats, tik php5 konsturktora jēdzienam ir lielāka nozīme).

Link to comment
Share on other sites

var šitā:

class A {
 function A() {
   if (func_num_args() == 0) {
     // bez argumentiem
   } else if (func_num_args() == 1) {
     // viens arguments
     $id = func_get_arg(0);
   }
 }
}

Protams, nav tik smuki kā īstā polimorfismā, bet iztikt var.

 

un iekš php5 ir konstruktori: function __construct() un destruktors - function __destruct().

Edited by bubu
Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Create New...