Jump to content
php.lv forumi

mtrzy

Recommended Posts

Sveiki!

Vershos pie jums, jo palasot jusu formu, sapratu, ka just esat zinoshie un experienced developeri.

Esmu sutijis savu CV uz DYNATECH JUNIOR SOFTWARE DEVELOPER.

Atbildi nesanemu vispar nekadas, sapratu, ka mans CV ir suds un pie tam ar lieliem laika gapiem.

Galvenais jautajums ir:

Ko vajag un ko nevar ielikt CV?

Ja darbs nav saistits ar IT, ir jega to publicet?

Kursus/lekcijas/gramatas ko esmu skatijies vai lasiju ir jega publicet?

CV izskatas diez gan patakush, jo ir loti lieli gapi kurus vajag aizpildit.

Background: 

2017.g - 2018.g Macijos universitate IT fakultate. Pec 1 kursa aizgaju no universitates (2018 gads). Aizgaju, jo uz to momentu bija shaubas vai IT ir tas, ar ko es gribu nodarboties visu dzivi. Problemas ar macibu nebija.

2018.g - 2019.g ja var tad teikt, tad mekleju sevi, jaunas intereses, celoju pa Eiropu, stradaju Vacija 1.5 menesi, stradaju Riga VIASAT jeb tagad Home3. Bet tas viss bija tikai lai pameginat, iegut jaunas emocijas, experience.

2019.g augusta atveru C++ failu no universistates un tad, damn, sapratu, ka man pietrūkst programmeshanas un es to reali gribu.

Pec shi brizha  lidz shodienai patstavigi macijos. Online kursi, gramatas, dokumentacija.

Patstavigi apguvu vanilla JavaScript, React, PHP (OOP, MVC), MySQL, visadus patternus un anti-patternus, best pratices.

Uz doto momentu JavaScript zinashnas ir specigakas, neka PHP(jo saku ar JS). Tomer acis vairak deg uz PHP un Back-End.

Gribas vel augt un macities,  tomer uzskatu, ka ir jau laiks pieteikties darbam, jo uzskatu, ka zinu pietiekoshi (vismaz prieksh junior).

 

Kadus projektus izviedot prieksh junior, lai CV aizpildit tas tos lielus tukshus gapus?

 

P.S Ja esi izlasijis lidz pasham beigam, tad liels paldies tev par veltito laiku! :)

Bushu loti pateicigs, ja sniegsi kadu padomu.

Ja tema nepareiza, tad ludzu parvietot uz pareizo.

Link to comment
Share on other sites

Pirmais ieteikums, vēl pirms visas tehniskās puses, ir rakstīt gramatiski pareizā latviešu valodā ar visām mīkstinājuma zīmēm. Citādi, ja cilvēks neprot konstruktīvi izteikties cilvēkiem domātā valodā, tad rodas jautājumi, vai tādas pašas kļūdas un overall messy stils būs arī programmēšanas valodās? Katrā ziņā saņemot tāda stila motivācijas vēstuli es nebrīnos, ka uzņēmums nesniegs nekādu atbildi.

Ja veic nelielu izpēti un paklausās apkārt, tad ir vairākas vietas, kas ņem juniorus ar mazu pieredzi. Šīm vietām nepieciešamās zināšanas var labi un salīdzinoši ātri apgūt dažādos online kursos (youtube, udemy, stackoverflow learning, vue mastery, laracasts utt). Iekļūšanu nodrošinās galvenokārt laba motivācijas vēstule, kurā var iekļaut visus apskatītos kursus, grāmatas, tēmas, tehnoloģijas. Ar IT nesaistītas lietas droši vien nebūs vērts iekļaut.

Cik ilgs laiks nepieciešams kopš mācību uzsākšanas līdz pirmajai darba vietai - tas ir ļoti individuāli. Atkarīgs no ieguldīto stundu skaita, motivācijas, prasmes navigēt lielā informācijas plūsmā utt. Varētu mierīgi paiet 1 gads. Kādam mazāk, kādam vairāk.

Edited by codehighriga
Link to comment
Share on other sites

On 9/17/2020 at 12:31 PM, codehighriga said:

Pirmais ieteikums, vēl pirms visas tehniskās puses, ir rakstīt gramatiski pareizā latviešu valodā ar visām mīkstinājuma zīmēm. Citādi, ja cilvēks neprot konstruktīvi izteikties cilvēkiem domātā valodā, tad rodas jautājumi, vai tādas pašas kļūdas un overall messy stils būs arī programmēšanas valodās? Katrā ziņā saņemot tāda stila motivācijas vēstuli es nebrīnos, ka uzņēmums nesniegs nekādu atbildi.

Ļoti daudzi domā ka rakstot bez garumzīmēm - viņi izskatās "kā vecās paaudzes"  profiņi..
Autoram:
Patiesībā garumzīmes datoros ir pieejamas jau vairāk kā 25 gadus..  pie tam WIn Eiropas versijās Latviešu burti ir iekļauti standartā.. 
Stāstot ka pameti mācības, jo domāji ka nebūs priekš tevis- nu tu precīzi norādi darba devējam- nē šo cilvēku mums nevajag.. 
/ vienmēr ir bijusi iespēja paņemt Akadēmisko, ja to neizdarīji.. tad...  atvaino tas norāda attieksmi /

Apskaties ko nozīmē saīsinājums CV ..  tad izdomā vai tur liek darba pieredzi (visu) vai nē... vai tikai to kas attiecās uz šauru nozari.. 

Labam programmētājam, patiesībā nesagādā lielas grūtības pāriet no vienas valodas (programmēšanas) uz citu, jo pamats ir viens un tas pats.. (pāris "vaļi" uz ko viss balstās- pārējais sintakse) .. 
JS, PHP (vai cita), SQL  ir daudzmaz lietas ko prasa visur..  (HTML.CSS .. tās nav valodas.. bet jāzin labā līmenī..) 

Nu apmēram tā.. bet pamats - GRAMATISKI pareizi uzrakstīts iesniegums.. ..

P.S. daļa (vai visi nezinu) mobīlie telefoni fona noformēšanai izmanto JS un CSS ... .. (tas man bija neliels pārsteigums.. - var sameklēt kur ir dotais fails un to mierīgi rediģēt)  tāpēc CSS  jāzin.. 

Edited by Grey_Wolf
Link to comment
Share on other sites

Ar to "job gaps" aizbildināšanos ir tā, ka var mazliet neētiski to izdarīt, bet to varu ļaut Tev pašam apdomāt. Diezgan straight forward un ietver melus.

Bet portfolio jau daudz nevajag - ka tik Tev ir kādi projekti "biznesa problēmu" risināšanai / atvieglošanai, kuri mazliet paņēma Tavas pūles un būs gana labi. Papildus punktiem, vari izmantot 3rd party soft'u priekš kāda no projekta aspektiem (autentifikācija, autorizācija, backup risinājumi u.tml).

 

Dynatech arī īsti neatbildēs Tev nekad, ja neesi koda guru vai kāds, kas ar cīgu mutē, garu bārdu un ponytail nepiš pa taustiņiem rītā un vakarā.

Edited by moonshine
Link to comment
Share on other sites

Spriežot pēc tā, ka izveido diskusiju un pazūdi, domāju, ka neesi vēl gatavs nopietnai dalībai IT darba tirgū.
Ieteiktu iesākumā uzkrāt pieredzi, darot jebkādu darbu, kuru Tev par samaksu kāds ir gatavs dot, lai ir kāds daudz maz nopietns ieraksts CV, darba devējs redz, ka Tu esi spējīgs strādāt.
Šobrīd rodas iespaids, ka pats īsti nezini, ko gribi. Gribi izklaidēties, baudīt dzīvi, bet pietrūkst "piķis", tapēc jāiet IT.
Piedod, bet tāds ir mans subjektīvais viedoklis, paskatoties no malas.

Link to comment
Share on other sites

On 9/17/2020 at 12:12 PM, mtrzy said:

Atbildi nesanemu vispar nekadas, sapratu, ka mans CV ir suds

Tas normāli, ka darba devēji nesniedz nekādu atbildi. Ja sanāks pabūt darba intervijā un beigās teiks, ka dos ziņa, liela iespēja, ka nekādas ziņas arī nebūs. Nav ko nokārt degunu, vienkārši jāmēģina vēl citur un daudz, līdz izdodas.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
On 9/17/2020 at 12:31 PM, codehighriga said:

Pirmais ieteikums, vēl pirms visas tehniskās puses, ir rakstīt gramatiski pareizā latviešu valodā ar visām mīkstinājuma zīmēm. Citādi, ja cilvēks neprot konstruktīvi izteikties cilvēkiem domātā valodā, tad rodas jautājumi, vai tādas pašas kļūdas un overall messy stils būs arī programmēšanas valodās? Katrā ziņā saņemot tāda stila motivācijas vēstuli es nebrīnos, ka uzņēmums nesniegs nekādu atbildi.

Ja veic nelielu izpēti un paklausās apkārt, tad ir vairākas vietas, kas ņem juniorus ar mazu pieredzi. Šīm vietām nepieciešamās zināšanas var labi un salīdzinoši ātri apgūt dažādos online kursos (youtube, udemy, stackoverflow learning, vue mastery, laracasts utt). Iekļūšanu nodrošinās galvenokārt laba motivācijas vēstule, kurā var iekļaut visus apskatītos kursus, grāmatas, tēmas, tehnoloģijas. Ar IT nesaistītas lietas droši vien nebūs vērts iekļaut.

Cik ilgs laiks nepieciešams kopš mācību uzsākšanas līdz pirmajai darba vietai - tas ir ļoti individuāli. Atkarīgs no ieguldīto stundu skaita, motivācijas, prasmes navigēt lielā informācijas plūsmā utt. Varētu mierīgi paiet 1 gads. Kādam mazāk, kādam vairāk.

Pievienojos.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...