Jump to content
php.lv forumi

Printful programmētāju vasaras skola 2020 (Bezmaksas)


briedis

Recommended Posts

1 hour ago, briedis said:

Esmu viens no skolas pasniedzējiem. Ja tā īsi būtu jāsaka, tad tas ir juniora līmenis.

HTML, CSS (SCSS) pamatzināšanas (pačeko arī kādu Bootstrap vai ko tādu).
MySQL pamati arī, piemēram, join'i, tabulu projektēšana, kolonnu datu tipi, kaut kas par indeksie.
PHP pamati - iepazīties ar OOP principem. Pastudē kā strukturēt projektu, palasi par MVC.
JS sintakses pamati, apgūt nedaudz ES6. Ja iespēja, pamēģināt kaut ko jau sarežģītāku - vuejs, piemēram.
Vēlams arī palasīt par drošību - pareizu datu eskeipošanu, XSS, sql injekcijām. Iegūglē: OWASP TOP 10.

Vari sev uzstādīt par mērķi uztaisīt šādu projektu, kuru mēs esam devuši kandidātiem citus gadus: Quiz formas izveide. Īsumā - cilvēks atver lapu, ievada savu vārdu, tad izvēlās no saraksta kuru Quiz'u grib pildīt. Piemēram, valstu galvaspilsētas. 10 jautājumi, izvēlās pareizo atbildi un quiz beigās tiek parādīts cik bija pareizās atbildes. Quiz'i, jautājumi, atbildes tiek glabātas datubāzē.

Šāds uzdevums ietvertu gan darbības ar datubāzi, gan iespēja MVC sturktūrā to visu sakārtot, kā arī frontendu var uztaisīt ar, piemēram, vuejs.

Wow, tiešām liels paldies Jums! Nebiju gaidijis tik izsmeļošu un operatīvu atbildi. Mācos no septembra apvienojot ar pamatdarbu, bet HTML, CSS(SCSS), Bootstrap, JS ar ES6, ka arī React pamatus esmu apguvis, tagad sāku apgūt PHP, cerams līdz skolas sākumam (ja notiks) paspēšu. Un vēlreiz paldies, sanāca labs mācību "roadmap".

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Ernie said:

Wow, tiešām liels paldies Jums! Nebiju gaidijis tik izsmeļošu un operatīvu atbildi. Mācos no septembra apvienojot ar pamatdarbu, bet HTML, CSS(SCSS), Bootstrap, JS ar ES6, ka arī React pamatus esmu apguvis, tagad sāku apgūt PHP, cerams līdz skolas sākumam (ja notiks) paspēšu. Un vēlreiz paldies, sanāca labs mācību "roadmap".

Ņem par labi. Izklausās, ka esi uz pareizā ceļa. Neaizmirsti, ka kods nav tikai sintakse. Ir labās prakses, stils, utt, tā kā noteikti ir vērts pameklēt, palasīt kā rakstīt labāku kodu.

Varu ieteikt šo grāmatu, kas vairāk apskata dažādus principus, pieejas, kļūdas: https://www.amazon.com/Pragmatic-Programmer-Journeyman-Master/dp/020161622X
Gan jau var kaut kur "aizņemties" digitālo versiju, jo grāmata nav lēta, bet ir laba.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, briedis said:

Ņem par labi. Izklausās, ka esi uz pareizā ceļa. Neaizmirsti, ka kods nav tikai sintakse. Ir labās prakses, stils, utt, tā kā noteikti ir vērts pameklēt, palasīt kā rakstīt labāku kodu.

Varu ieteikt šo grāmatu, kas vairāk apskata dažādus principus, pieejas, kļūdas: https://www.amazon.com/Pragmatic-Programmer-Journeyman-Master/dp/020161622X
Gan jau var kaut kur "aizņemties" digitālo versiju, jo grāmata nav lēta, bet ir laba.

Man vispār patīk grāmatas, ir gan ieteiktais "Pragmatic programmer", gan "Clean code", noteikti izlasīšu tuvākajā laikā, bet pagaidām netiku līdz tām. Ir vēl M.Zandstras "PHP Objects, Paterns, and Practice", kas īsti neder priekš pirmās PHP grāmatas. Varbūt Jūs varētu ieteikt kādu labu grāmatu, kas der arī kā pirmā grāmata par PHP? Vēlreiz paldies par atsaucību, mūsu laikos tas jau ir retums.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Ernie said:

Man vispār patīk grāmatas, ir gan ieteiktais "Pragmatic programmer", gan "Clean code", noteikti izlasīšu tuvākajā laikā, bet pagaidām netiku līdz tām. Ir vēl M.Zandstras "PHP Objects, Paterns, and Practice", kas īsti neder priekš pirmās PHP grāmatas. Varbūt Jūs varētu ieteikt kādu labu grāmatu, kas der arī kā pirmā grāmata par PHP? Vēlreiz paldies par atsaucību, mūsu laikos tas jau ir retums.

Jā, Clean Code būtu nākošā, ko es ieteiktu.

Neesmu drošs par OOP grāmatām. Ja es tagad mācītos no jauna, es visdrīzāk meklētu "PHP OOP" tutoriāļus. Koncentrēta informācija ar daudz piemēriem.

Šis izskatās ok raksts: https://code.tutsplus.com/tutorials/object-oriented-php-for-beginners--net-12762 Jā, tas ir vecs, tur vēl netiek izmantotas jaunās PHP 7+ fīčas, kā mainīgo, funkciju typehinti, bet galvenie koncepti tiek apskatīti.

https://dev.to arī ir daudz jēdzīgu rakstu par php (https://dev.to/search?q=php+tutorial)

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, duncanf293 said:

Gan jau, ja skola būs, tad būs attālināti. Bet nu kas to lai zin.

Diemžēl, vēl nekas nav zināms. Kad būs, tad noteikti šeit arī paziņošu.

Sekot jaunumiem var arī draugiemgrupas kontam twitter.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
On 1/15/2021 at 4:01 PM, briedis said:

Diemžēl, vēl nekas nav zināms. Kad būs, tad noteikti šeit arī paziņošu.

Sekot jaunumiem var arī draugiemgrupas kontam twitter.

Ir kāda iespēja, ka būs arī skola iOS/Android developmentam Printful? Varbūt ir iespējams padalīties ar ieteikumiem un to kādām zināšanām būtu jābūt, lai varētu pieteikties iOS/Android junior pozīcijās?

Edited by Lutte
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Lutte said:

Ir kāda iespēja, ka būs arī skola iOS/Android developmentam Printful? Varbūt ir iespējams padalīties ar ieteikumiem un to kādām zināšanām būtu jābūt, lai varētu pieteikties iOS/Android junior pozīcijās?

Godīgi sakot, maz ticams, ka būs mobile deviem kaut kas tāds. Mums pagaidām ir tikai pāris ios/android devi, un to komandu augšanas ātrums noteikti nav tik straujšs kā PHP.

Pagaidām izskatās, ka Printful PHP skola varētu notikt jūlija vidū. Informācija vēl tiks precizēta, pieteikšanās izsludināta kaut kad tuvāk vasarai.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...