Jump to content
php.lv forumi

Mid level PHP developer


Lilita

Recommended Posts

13 hours ago, Леший said:

Tu droši vien pat neesi dzirdējis par npm.

Tas ir tā kā labi vai slikti? Jo nepārāk sen: "How one developer just broke Node, Babel and thousands of projects in 11 lines of JavaScript" https://www.theregister.co.uk/2016/03/23/npm_left_pad_chaos/

Tā kā sava taisnība @Grey_Wolf ir, lai kā negribētos piekrist :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

2 hours ago, briedis said:

Tas ir tā kā labi vai slikti? Jo nepārāk sen: "How one developer just broke Node, Babel and thousands of projects in 11 lines of JavaScript" https://www.theregister.co.uk/2016/03/23/npm_left_pad_chaos/

Tā kā sava taisnība @Grey_Wolf ir, lai kā negribētos piekrist :)

Manu tekstu bija jāsaprot, ka grey_wolf nezin pat par npm. Un izmantot kādu package manager 2020. gadā ir nevis labi vai slikti, bet obligāti.

Link to comment
Share on other sites

On 3/3/2020 at 7:17 PM, Grey_Wolf said:

vienkāršai vizītkartes lapai.. (2-3 lapas kopā)..

Es aizdomājos, par kādām lapām Grey_Wolf runā? Kurš vēl taisa šādas lapas? Mūsdienās šitik vienkāršas lapas uztaisa kādā Facebookā, bet, ja tiešām vajag savu lapu, tad drīzāk uzliek Wordpress, jo vienkārši, ātri un lēti. 

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, briedis said:

Tas ir tā kā labi vai slikti? Jo nepārāk sen: "How one developer just broke Node, Babel and thousands of projects in 11 lines of JavaScript" https://www.theregister.co.uk/2016/03/23/npm_left_pad_chaos/

Tā kā sava taisnība @Grey_Wolf ir, lai kā negribētos piekrist :)

Kaut kā tomēr izskatās, ka viņa miglainajā dzīves stāstā tomēr ir nevis sava taisnība, bet kaut kas, ko varētu nosaukt par viņa subjektīvo viedokli.

On 3/3/2020 at 7:17 PM, Grey_Wolf said:

Bet bieži "ietvari" tiek izmantoti pavisam elementāru lietu izveidošanai..
- nu nafig vilkt milzu JS "ietvaru" , ja lapā izmanto vienu JS funkciju..

Es piekrītu iepriekš teiktajam, ka Grey_Wolf šeit jauc bibliotēkas ar ietvariem. Normālā gadījumā ietvari tiek izmantoti pareizi - mazi, lieli, vidēji, vienalga. Tas, ka kāds kaut ko izmanto nepareizi, nenozīmē, ka tam nav jēgas pārējos gadījumos.

On 3/3/2020 at 7:17 PM, Grey_Wolf said:

- un jā, JS ietvari, agri vai vēlu var sagādāt pārsteigumus- tko to izstrādātāji pārtrauks tos uzturēt (teiksim likvidēs lapu, no kuras tie tiek ielādēti) ..

Tik pat labi var komentēt, ka pazudīs Grey_Wolf un vairs neuzturēs savu kodu. Viens no ietvaru blakus efektiem ir uzturamība, kuru Tu ar savu pazušanu būsi būtiski sarežģījis. Bieži ietvariem community ir tik liels, ka tos uztur ļoti nopietni. Tiem aizmugurē ir gan industrijas alfas, gan liela nauda.
Un ja ir kaut kāds satraukums par to, ka pazudīs kaut kāda mājaslapa/CDN/paka vai vienalga, tad vienkārši vajag taisīt relīzes kopā ar visām nepieciešamajām pakām,bibliotēkām,vienalga.

On 3/3/2020 at 7:17 PM, Grey_Wolf said:

P.S. slikts ir programmētājs, kas nedomā par koda optimizāciju, bet domā- ai lietotājs nopirks labāku "dzelzi" ...

Šim es arī nepiekrītu, jo tu ar saviem piemēriem liec domāt, ka optimizācija tev ir core php kods vai vanilla js, bet dzīve nav ideālā pasaule. Produkti tiek izstrādāti ar kaut kādiem dedlainiem, budžetu un cilvēkiem, tādēļ ir dilemmas trijstūris starp - izstrādes ātrumu, produkta kvalitāti un produkta iespējam (features). Es varētu piekrist, ka ir labi programmētāji, kas ļoti labi raksta core php, vanilla js un ģenerē savas optimizētās arhitektūras, bet ņemot vērā iepriekš minēto dilemmu, sanāk, ka tas ir kaut kas dārgs un ar lielu izstrādes ilgumu, ko noteikti grib tikai nišas produktam par ko ir zināms, ka tas būs liels scale vai cita specifika.

Link to comment
Share on other sites

On 3/5/2020 at 2:27 PM, Pats Toms said:

Es piekrītu iepriekš teiktajam, ka Grey_Wolf šeit jauc bibliotēkas ar ietvariem. Normālā gadījumā ietvari tiek izmantoti pareizi - mazi, lieli, vidēji, vienalga. 

. Viens no ietvaru blakus efektiem ir uzturamība,

Smagi kļūdies.. ietvari nav valoda- tos neviens mūžigi neuzturēs- pazudīs intrese- pazudīs uzturēšana.. jo kāds jau par to visu maksā.. - nav BEZMAKSAS INTERNETA.. nav.. 
- uzreiz nepateikšu, bet pāris "ietvari" kas uz JS ir jau no skatuves sen pazuduši.. - brīvākā brīdī pameklēšu - ielikšu nosakumus - tik vien kā atsauksmēs tos vairs neatradīsi..
-  bibliotēkas, - tās savāc pie sevis.. un izmanto.. a ietvari - tie pie izstrādātāja...  un neviens negarantē to uzturamību, izņemot pašus izveidotājus.. 

Es lapas izveidoju, un atdodu visu kodu klientam .. - esmu es, nēsmu.. klients pats dara ar savu kodu ko grib..  

P.S. oar ietvaru uzturamību - mits, vel jo vairāk ka no nākamā gada pat FLAH vairs neatbalsta.. - tātad FLASH ir pagātne.. jau.. (skat. Adobe info)..


 

Link to comment
Share on other sites

Tieši tā. Uz ietvariem būvētās lapas ir lielāka sāpe upgreidot ilgtermiņā. Piemēram cakephp 1.x, 2.x un 3.x savā starpā atšķiras tik ļoti, ka upgreids starp versijām ir līdzvērtīgs pārrakstīšanai no jauna, un vecās versijas atjauninājumus nesaņem un uz php 7.x nestrādā. Kamēr paša rakstītās lapas nekad nav bijis problēmu ugreidot, arī pirms 15 gadiem rakstīts forums perfekti strādā uz php7.4, tikai ātrāk.

Link to comment
Share on other sites

Jā, bet man nav nekādu problēmu turpināt lietot un attīstīt pirms 6, 8 vai 10 gadiem iesāktu projektu. Neupdatojams ietvars te rada problēmu - vai nu iesprūsti kaut kādās vecās ietvara versijās un paradigmās, kas savukārt neļauj upgradot php un citas bibliotēkas, vai arī jāvelta ļoti daudz laika lai vēlreiz pārrakstītu to, kas ļoti labi strādā un pelna naudu tā pat, tā teikt jāizgudro riteni no jauna (teiciens ko ļoti patīk lietot ietvaru fanātiķiem pretējā kontekstā).

 

Un es gribēju piebilst, ka neesmu principiāli pret ietvaru lietošanu, strādājot komandā tas vairumā gadījumu ir labākais risinājums, bet nu dažreiz ir vērts apsvērt gan plusus, gan mīnusus, man vienkārši nešķiet pareiza tā kategoriskā nostāja, ka vienmēr weblapai visur vajag ietvaru, orm'u, templeitu dzini un vēl miljons lietu lai izdarītu to, ko var tik pat ātri izdarīt ar iebūvētajām php metodēm, un jebkurš citāds viedoklis ir automātiski nekur nederīgs. Drusku triggeroja kā te visi Grey_Wolf metās virsū jo viņš atļāvās paziņot ka neizmanto ietvaru :D

Edited by mad182
Link to comment
Share on other sites

On 3/10/2020 at 7:51 AM, Grey_Wolf said:

Smagi kļūdies.. ietvari nav valoda- tos neviens mūžigi neuzturēs- pazudīs intrese- pazudīs uzturēšana.. jo kāds jau par to visu maksā.. - nav BEZMAKSAS INTERNETA.. nav..

Man ir grūtības saprast, ko tu raksti, jo tu nelieto normālus teikumus un man izskatās, ka tev uzturamība ir kaut kāds mērs, cik ilgi kāds uztur X gados vai tamlīdzīgi.

Viena no definīcijām, kuru atradu pirmajā wiki linkā:
Maintainability - "A set of attributes that bear on the effort needed to make specified modifications."

  • Analyzability
  • Changeability
  • Stability
  • Testability
  • Maintainability compliance

Man izskatās, ka es nekur neesmu kļūdījies un pat tad, ja community vairs nestrādā pie vecās major versijas un turpmāk strādā tikai pie jaunākās vai pavisam cita ietvara - vecajai labās īpašības neviens nav atņēmis. Protams, ka ar katru dienu noveco ekosistēma, bet tas attiecās uz jebkuru izstrādes platformu - arī to, kuru esi uztaisījis tu pats.

On 3/10/2020 at 7:51 AM, Grey_Wolf said:

- uzreiz nepateikšu, bet pāris "ietvari" kas uz JS ir jau no skatuves sen pazuduši.. - brīvākā brīdī pameklēšu - ielikšu nosakumus - tik vien kā atsauksmēs tos vairs neatradīsi..

Es atkārtoju jau iepriekš rakstīto, bet tas, ka kāds ietvaris ir pazudis, nav arguments tam, ka ietvari ir sliktāki/labāki/lēnāki/ātrāki/drošāki/nedrošāki/vienalga. Ja tu gribi kritizēt vienu konkrētu ietvaru par to, ka viņš ir pazudis, tad varbūt neesi tik plašs, apgalvojot, kaut ko par visiem ietvariem kopumā.

On 3/10/2020 at 7:51 AM, Grey_Wolf said:

-  bibliotēkas, - tās savāc pie sevis.. un izmanto.. a ietvari - tie pie izstrādātāja...  un neviens negarantē to uzturamību, izņemot pašus izveidotājus..

https://i.redd.it/e09asmj5sqh11.jpg
Tak saņemies un uzraksti saprotami.

On 3/10/2020 at 7:51 AM, Grey_Wolf said:

Es lapas izveidoju, un atdodu visu kodu klientam .. - esmu es, nēsmu.. klients pats dara ar savu kodu ko grib.. 

Tas, ka tu kodu iedod klientam, nenozīmē, ka tam piemīt laba uzturamība. Tas, ka klients ar savu kodu var darīt ko grib nav uzturamības kritērijs.

On 3/10/2020 at 7:51 AM, Grey_Wolf said:

P.S. oar ietvaru uzturamību - mits, vel jo vairāk ka no nākamā gada pat FLAH vairs neatbalsta.. - tātad FLASH ir pagātne.. jau.. (skat. Adobe info)..

Mītu lauzēj, Adobe Flash ir legacy jau daudzus gadus un manuprāt, offtopic šai diskusijai.

 

Link to comment
Share on other sites

On 3/10/2020 at 10:26 AM, mad182 said:

Jā, bet man nav nekādu problēmu turpināt lietot un attīstīt pirms 6, 8 vai 10 gadiem iesāktu projektu.

Es uzskatu, ka šādi programmētāji ir lielākais ļaunums. Kurš tev teica, ka kāds cits sapratīs tavu 10gv govnokodu? 99.9999% varbūtība, ka tavu kodu pēc tam uzturēs kāds cits. Un man savā pieredzē ar tādiem "brīnumbērnu" projektiem nācas saskarties diezgan bieži. Hell, es varu par to uzrakstīt grāmatu!

On 3/10/2020 at 10:26 AM, mad182 said:

Drusku triggeroja kā te visi Grey_Wolf metās virsū jo viņš atļāvās paziņot ka neizmanto ietvaru :D

Viņam metas virsū tāpēc, ka viņš atļāvās paziņot, ka ietvars nekad nav vajadzīgs un ir sūds pilns ar bugiem un bremzē.

On 3/10/2020 at 8:09 AM, mad182 said:

Uz ietvariem būvētās lapas ir lielāka sāpe upgreidot ilgtermiņā.

Tas man liekas ir atkarīgs no programmētāja. Ja rokas no pakaļas, tad jā, tā ir sāpe. Bet tavs arguments ir apgāžams ar elementāru faktu, ka ietvaru izstrādātāji parasti seko līdzi tendencēm un zina par topošām izmaiņām PHP versijās pirms visiem pārējiem PHP programmētājiem. Un paredz to savos ietvaros.

Esmu taisījis ietvaru upgrade projektiem uz tādiem ietvariem, ka CI, Fuel, Laravel. Sliktākajā gadījumā tas bija dažu stundu jautājums, piemēram, kad kaut kādam akmens laikmeta serverim ar vecu *buntu un php 5.3 vajag upgreidot ietvaru un uzlikt php 7.*. Pārējos gadījumos viss notiek ļoti gludi. Un galvenais, ka praktiski vienmēr kods ir saprotams un maintainojams. Ko praktiski nekad nevar pateikt par projektiem, kurus kāds taisīja uz "sava koda".

Link to comment
Share on other sites

On 3/10/2020 at 10:26 AM, mad182 said:

vienmēr weblapai visur vajag ietvaru, orm'u, templeitu dzini un vēl miljons lietu lai izdarītu to, ko var tik pat ātri izdarīt ar iebūvētajām php metodēm

Man grūti iztēloties, kāds projekts kvalificējas šiem kritērijiem. Kas tas konkrēti ir, kur būtu loģiski neinstalēt ietvaru (30 sekundes darba) un ķepināt pašam kaut kādus random php failus?

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, codehighriga said:

Man grūti iztēloties, kāds projekts kvalificējas šiem kritērijiem. Kas tas konkrēti ir, kur būtu loģiski neinstalēt ietvaru (30 sekundes darba) un ķepināt pašam kaut kādus random php failus?

Nu beidz, taisīt savas autorizācijas ir daudz drošāk un foršāk, nekā paļauties uz kaut kādu standartu. PIemēram, man patīk salīmēt SQL kopā, nekā lietot AR/ORM, un tad tur notiek kaut kāda maģija apakšā. Middleware? More like Shittleware. Ieliek koda sākumā die() un nav nekāds overheads ar stack trace pa 50 rindām. Kāpēc lietot kaut kādu log mail draiveri, ja var uzreiz normāli uztaisīt integrāciju ar kādu API, un tas nebūs jādara vēlāk, kā arī būs 1:1 environments kā uz produkcijas. Jūtos daudz drošāk uploadojot failus uz S3 pa taisno, nekā lietot kaut kādu storage draiveri, kuram nevar zināt, kas apakšā notiek - varbūt tas kādam hakerim pa kluso sūta visus manus uploadus. Man arī patīk konfigurēt webpack pašam, jo tas liek vismaz atsvaidzināt zināšanas par pašreizējo ekosistēmu.

/s

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, briedis said:

Nu beidz, taisīt savas autorizācijas ir daudz drošāk un foršāk, nekā paļauties uz kaut kādu standartu. 

/s

Bija tāds laiks, kad katrs programmētājs mēģināja izdomāt savu veidu, kā datubāzē glabāt paroles. Katrs izdomāja savu kriptogrāfiski nedrošu saltošanu, dīvainas md5/sha kombinācijas un tml. Vai tas nav līdzīgi?

 

53 minutes ago, briedis said:

Jūtos daudz drošāk uploadojot failus uz S3 pa taisno, nekā lietot kaut kādu storage draiveri, kuram nevar zināt, kas apakšā notiek - varbūt tas kādam hakerim pa kluso sūta visus manus uploadus.

/s

Nopietni vai troļļo? Tad jau Phpstorm (closed source) arī varbūt sūta visu kodu kādiem ķīniešu specdienestiem. Drošāk būs lietot ko vienkāršāku, piemēram, notepad.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...