Jump to content
php.lv forumi

Kādas ir peļņas iespējas Latvijā ar satura veidošanu?


var

Recommended Posts

Sveiki,

Varbūt kāds var padalīties ar pieredzi ar bloga/satura mājas lapas piepelnīšanos?

Lieta tāda - ir neliela lapa ar 10'000 unikālajiem un 20k+ lapu skatījumiem ar tendenci pieaugt, latviešu valodā, lielākā daļa apmeklējumu ir no google.

Pamēģināju Adsense ar automātiskiem reklāmu izvietojumiem - iznāk baigi piebāzts ar reklāmām un sanāk iekasēt līdz 0,50 - 1,00 eiro dienā, Adsense atmetu, nav vērts manā skatījumā.

Šķiet, tiem, kam auditorija ir angliski runājošie baigi ar Amazon Affiliates aizraujas, bet manuprāt Latvijas auditorijai tas nestrādās. Vai arī tomēr?

Varbūt ir kādas platformas kur var uzrunāt kādu potenciālo sponsoru / reklāmdevēju?

Kādas vēl ir iespējas eiropiešiem / latviešiem?

Es lapu neuzturu / neuzsāku pelnīšanas dēļ, vairāk dēļ mācīšanās (SEO / Saturs un vispārēja lapas pārvaldīšana, analīze), tādēļ piepelnīties būtu labi, bet ne obligāti, vienkārši interesējos.

Edited by var
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, var said:

Lieta tāda - ir neliela lapa ar 10'000 unikālajiem un 20k+ lapu skatījumiem

Tas ir dienā vai mēnesī?

Man no LV auditorijas Adsense ir ap 2 eur / 1000 reklāmas attēlojumiem , tas veidojas no vidēji 40  nospiedieniem, kur par katru maksā vidēji 0.05 eur.

Link to comment
Share on other sites

Tas ir mēnesī (piemirsu pierakstīt, atvainojos).

Man sanāca aptuveni par 800 lapu skatījumiem 0.5 centi, bet nu saits bija piebāzts. Sākot jau ar to ka sticky reklāma lapas augšā. Un katrā lapā 3-4 banneri.

Tā man izkārtoja google automatiskā reklāmu izvietošana funkcija.

Precīzu CPM uzrakstīšu rīt, tagad esmu caur telefonu.

2 eiro izklausās tīri okay, uzturēšanas izmaksas sanāktu nosegt un pat saldējumam atliktu.

edit: CPM sanāk ap 0,68€ ar 7,5 klikšķiem. Nu jā CTR ļoti zems 0,75%, bet tavā gadījumā 4%. Man ~85% ir apmeklējums no mobilajām ierīcēm, varbūt tā iemesla dēļ.

Edited by var
Link to comment
Share on other sites

Iespējams, tad vairāk jāpiedomā pie izvietojuma. Kaut gan nišai arī nozīme, kā piemēram, ja saits ir vairāk informatīva rakstura, tad būs mazāk klikšķu, kā saitam, kam ir izklaides/brīvā laika pavadīšanas funkcija (piem. facebook). Manā gadījumā ir vairāk - paskaties, izlasi un pamet lapu (hit&run), manuprāt, ka tas arī spēlē savu lomu.

Edited by var
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, mad182 said:

Nezinu, ko Tu dari, bet laikam jau kaut ko pareizu, jo tas izklausās zvērīgi daudz priekš LV.

Reklāma ir pašā lapas vidū un varētu teikt, ka pēc laukuma pat aizņem vairāk kā svarīgais lapas saturs, piemēram: snakes3d.com
 

2 hours ago, briedis said:

Viņš ir tā kā php.lv foruma mītiskais Kirils.

Nu nav jau tas Kirils nemaz tik kruts. ;)

Edited by codez
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, var said:

Es pieņemu, ka statistiku skatījās tikai LV auditorijai. Tam ir nozīme, ka ir arī ārzemju traffiks iejaukts?

Cik zinu, adsense būs diezgan jūtama atšķirība vai tev ir 1M skatījumu no ASV vai 1M no Indijas. Latvija varētu būt tajā skalā kaut kur pa vidu.

Edited by codehighriga
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, codehighriga said:

no ASV vai 1M no Indijas

Man par 1000 reklāmas parādījumiem no:
Indijas - 1,3 eur
Latvijas - 2 eur
Krievijas - 2,3 eur
Vairums Rietumeiropas valstu 4 - 6 eur
ASV - 4,5 eur
Šveice, Luksemburga - 8 eur
 

Edited by codez
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...