Jump to content
php.lv forumi

Vai ir iespējams tikt IT darba tirgū bez pieredzes un skolas?


var

Recommended Posts

26 minutes ago, codehighriga said:

Nezinu vai var teikt "daudz". Cītīgi meklējot kaut kas pavīd, bet tā ir kā novirze no vidējās statistikas.

Sliecos piekrist, iespējams, Tev taisnība. Es biju domājis, ka daudz tādā ziņā, ka esmu pats redzējis nenoteiktā laika sprīdī (mērāms gados), man, kā no malas skatoties uz IT vakancēm, tie lielie cipari vienmēr iekrīt acīs pirmie. Vienkārši iemetu saites, man nav viedoklis algas jautājumos šajā jomā un novēlu jums visiem tādu un lielāku algu.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 85
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

13 hours ago, codehighriga said:

Nu nav gluži "muļķības". Neaiziesim jau galējībās, ka embedded ekspertu, kurš nekad nav redzējis datubāzi, varam likt par web ekspertu...
Tas jautājums par datubāzi būtu pilnīgi adekvāts jebkuram web devam, kurš apgalvo, ka viņam ir 10 gadu pieredze.

Es gribētu konkrētāk redzēt linkus uz vakancēm un uzņēmumiem, kas piedāvā 4k+ senior programmētājam Rīgā.
Bez šaubām varam izrakt kaudzi ar remote piedāvājumiem, bet tas neskaitās. Tepat uz vietas Rīgā, kurš to reāli ir gatavs maksāt?
Personīgi atceros laikam labi ja vienu tādu vakanci redzējis - Swedbank solīja ~4.5k drošības speciālistam, bet tur bija nepieciešamas arī grūti iegūstamas sertifikācijas, lai varētu tajā jomā strādāt.

Nu te jau ir redzams, ka Tu mēģini uzspiest viedokli tēmā, par kuru Tev ir maz sajēgas.

1. Tavuprāt programmētājs ir tikai web dev, un viss ir jāmēra pēc viņu skalas? Pat ja iet runa par web dev, tad profesionāls web dev var būt eksperts React / Angular / Vue / ... un neko nezināt par datubāzēm.

2. Tavuprāt visas vakances nonāk cv.lv un tamlīdzīgās vietās? Daudzi uzņēmumi izvēlās neizvietot sludinājumus, jo tas ir dārgs maksas pakalpojums un vairumā gadījumu nenes nekādus rezultātus. Konkrēti piemēri no cv.lv esošajiem šobrīd - pirmajā lapā Ubiquiti un ctco. Bet vairumā gadījumu hunting notiek caur paziņām vai spamu linkedinā.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, 560hp said:

Nu te jau ir redzams, ka Tu mēģini uzspiest viedokli tēmā, par kuru Tev ir maz sajēgas.

1. Tavuprāt programmētājs ir tikai web dev, un viss ir jāmēra pēc viņu skalas? Pat ja iet runa par web dev, tad profesionāls web dev var būt eksperts React / Angular / Vue / ... un neko nezināt par datubāzēm.

2. Tavuprāt visas vakances nonāk cv.lv un tamlīdzīgās vietās? Daudzi uzņēmumi izvēlās neizvietot sludinājumus, jo tas ir dārgs maksas pakalpojums un vairumā gadījumu nenes nekādus rezultātus. Konkrēti piemēri no cv.lv esošajiem šobrīd - pirmajā lapā Ubiquiti un ctco. Bet vairumā gadījumu hunting notiek caur paziņām vai spamu linkedinā.

1. Nē. Kā jau rakstīju, jautājums būtu adekvāts jebkuram "web devam". Varēju vēl to web ielikt boldā, bet likās, ka nevajag, tāpat varēs saprast manis teikto. Vienkārši nepatīk, ka manis teikto nodēvē par muļķībām, kaut gan nekas muļķīgs netika pateikts. Šeit ir PHP forums, runa gāja par PHP programmētāja atlasi un es ieteicu normālu jautājumu senior PHP programmētāja atlasei. Tad atnāc Tu un paziņo, ka tās ir muļķības. Mirkli vēlāk paziņo, ka man vispār ir "maz sajēgas".
Bet nu labi labi, nekasīsimies. Saprotu, ka tu mēģini runāt vispārīgāk par jebkādas nozares programmētāja atlasi.

2. Protams, nenonāk, bet man nav arī pamata domāt, ka privāti Linkedinā un mistiskos paziņu lokos apgrozās kaudze 4k+ vakances. Man arī ir Linkedin profils, pat diezgan neslikts, krīt tur visāds recruiteru spams, ir arī paziņu lokā senior programmētāji, bet kaut kā līdz manām ausīm nenonāk informācija par tādām vakancēm.
Laikam neesmu pietiekami worthy. Jebkurā gadījumā, pie šādas "slēptās" vakanču aprites ir ļoti grūti kaut ko secināt/pierādīt, tāpēc es šiem brīnumainajiem stāstiem par 5k vakancēm Rīgā neticēšu tik ilgi, kamēr tās neizlīdīs vairāk publiskās vietās.

Edited by codehighriga
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, codehighriga said:

1. Nē. Kā jau rakstīju, jautājums būtu adekvāts jebkuram "web devam". Varēju vēl to web ielikt boldā, bet likās, ka nevajag, tāpat varēs saprast manis teikto. Vienkārši nepatīk, ka manis teikto nodēvē par muļķībām, kaut gan nekas muļķīgs netika pateikts. Šeit ir PHP forums, runa gāja par PHP programmētāja atlasi un es ieteicu normālu jautājumu senior PHP programmētāja atlasei. Tad atnāc Tu un paziņo, ka tās ir muļķības. Mirkli vēlāk paziņo, ka man vispār ir "maz sajēgas".
Bet nu labi labi, nekasīsimies. Saprotu, ka tu mēģini runāt vispārīgāk par jebkādas nozares programmētāja atlasi.

2. Protams, nenonāk, bet man nav arī pamata domāt, ka privāti Linkedinā un mistiskos paziņu lokos apgrozās kaudze 4k+ vakances. Man arī ir Linkedin profils, pat diezgan neslikts, krīt tur visāds recruiteru spams, ir arī paziņu lokā senior programmētāji, bet kaut kā līdz manām ausīm nenonāk informācija par tādām vakancēm.
Laikam neesmu pietiekami worthy. Jebkurā gadījumā, pie šādas "slēptās" vakanču aprites ir ļoti grūti kaut ko secināt/pierādīt, tāpēc es šiem brīnumainajiem stāstiem par 5k vakancēm Rīgā neticēšu tik ilgi, kamēr tās neizlīdīs vairāk publiskās vietās.

Te neiet runa par linkedin profila sakoptību, bet drīzāk par tavu iepriekšējo pieredzi konkrētā sfērā / darba vietās kā arī vai arī par tevi kāds var dot labu atsauksmi.

Te https://www.cv.lv/darba-sludinajumi/informacijas-tehnologijas pirmajā lapā ir vakances no trīs uzņēmumiem ar 4k+ brutto (divas ar 4k+ net, kuras jau iepriekš minēju) un tās ir publiski pieejamas.

Link to comment
Share on other sites

Īstenībā, to jau novēroju kādu laiku - ir ļoti daudz programmētāju, kuri saka - nekur Latvijā nemaksā algas virs 1k net, attiecīgi te ir tas pats tikai ar 10k.

Iespējams cita darbības sfēra, komunikācijas prasmes, grūti teikt kāpēc rodas tāda segmentācija.

Link to comment
Share on other sites

On 6/16/2020 at 6:56 PM, Kasspars said:

Tev tiešām šie jautājumi liekas jocīgi? Pilnīgi pašsaprotamas lietas, kurām katrs web dev seko līdzi. Nu labi, par to, kas jauns būs php8 es arī nezinu, bet to es iešu un izlasīšu tagad pat

Man šķiet diezgan jocīgi sagaidīt, ka kandidāts zinās jaunākās PHP versijas nr. ar precizitāti lidz minoram.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Noderīgs topiks, jo šobrīd pats esmu kaut kur starp darba meklētājiem. Man gan vēsture cita, ir IT izglītība (diemžēl gan ne augstākā), kādi 5 gadi pieredze sākot ar IT preču tirdzniecību beidzot ar valsts iestādes IS un web lapu uzturēšanām, uzlabošanām utt.. Bet ir arī bet - pēdējie 4 gadi pavadīti pavisam nost no IT sfēras. Rezultāts? Līdz intervijai nevaru vairs tikt. Kā jau interese par serveriem un Linuxiem, tad spiežu uz adminu amatiem, bet nekā. 

Jaunībā pašmācības ceļos izzināju HTML/CSS kaut kādus Javascript, Python/Django, PHP, šādas tādas datubāzes, spīdzinājis Wordpress un par forumiem/torrentu webiem nemaz nerunājot. Bet nospriedu ka programmētājs dzīvē nebūšu. Tagad sēžu un domāju, varbūt jāmēģina kaut ko? Kādu laiku te papētu un apgūstu DevOPS kursu (tur Docker, Kubernetes, Jenkins, Google Cloud, AWS), liekas ka tas vairāk saistītu kā programmēšana, bet šos juniorus bez pieredzes nekur nemeklē. 

Šobrīd sēžot noteikti varētu apgūt visādus brīnumus, bet pašam mācoties ir sajūta ka beigās būs nepareizi un topošajam darba devējam nederīgi. Labprāt iedziļinātos vienā lietā, nevis būt full-stack "pro".

Par Printful skolu zinu, pieteikšos. 

Ja nu kaut kur vēlas DevOPS jauniņo bez pieredzes, dodat zināt. 

p.s. Varbūt šeit ir kāds no Bites programmētāju bloka? 

Link to comment
Share on other sites

Par devops - tas taču ir loģiski. Specifiska devops pozīcija parasti izveidojas tikai lielos uzņēmumos, kur ir jau kaut kādas ļoti svarīgas sistēmas, kurām svarīgi nepārtraukti darboties. Tā kā šīs sistēmas ir tik svarīgas, tad iesācējus pie tādām nelaidīs.

Turklāt parasti neiet no nulles IT jomā uzreiz uz devops. Cik man nācies redzēt, devops praktiski vienmēr ir strādājuši kā programmētāji un tad kādā brīdī izvēlējušies specializēties uz devops. Tas dod labu zināšanu bāzi... Ir vērtīgi lielos vilcienos saprast, kā darbojas kods tajos serveros/konteineros, ko tu uzstādi.

Reālākais career path ir iebraukt kādu brīdi programmēšanā, paturot acis vaļā uz visu, kas saistīts ar devops, un tad kādā brīdī var sākt strādāt par palīgu kādam vairāk pieredzējušām devops cilvēkam.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...