Jump to content
php.lv forumi

Vai ir iespējams tikt IT darba tirgū bez pieredzes un skolas?


var

Recommended Posts

1 hour ago, php newbie said:

Atlaida 2009. gadā

Jā, krīzes dēļ viņi daudzus atlaida - tāds laiks, nav jēgas turēt apvainojumu! Ja tas pavērs tev iespēju pārmaiņām, kāpēc neizmantot?

Tev LinkedIn profils sakārtots? Uzprasi tur kādam darba aģentam, kas nav riktīgi ar tavu CV un motivācijas vēstuli, ja reiz negribi te nevienam rādīt savu CV! 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 85
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

CV lieta mani vienmēr šķitusi interesanta un vēl interesantāk ir motivācijas vēstules.

Kad man bija pienākums meklēt darbiniekus, ieliku solīdu sludinājumu ar firmas aprakstu. Atverot CV, uzreiz meklēju telefona numuru un zvanīju, saruna bija aptuveni katru reizi - To māki? Un to? Atnāc parunāt. Man nebija svarīgi cik skaisti spēj sadzejot CV. Kurus bieži varēja saprast, ka cilvēks nemaz pats nav rakstījis, ja saruna notika caur e-pastu.

Bija gadījumi - labam, zinošam darbiniekam, manuprāt bija ļoti slikts CV. Ja būtu ņemts vērā, nebūtu zvanīts.

EDIT: Kad pats meklēju darbu IT (labu laiciņu atpakaļ),  tad es pats rakstīju vienkāršus epastus kur jautāju vai uzņēmumam ir interese par cilvēku bez skolas un pieredzes, un pierakstīju, ko māku un ko nē. (Daudz nesūtīju, kādus 3). Viens atbildēja, ka nē, divi, lai atsūta CV. Kāpēc CV? Paskatīties, ka ir pamatskola? Cita izglītība (sfērā, kas nav saistīta ar  to, ko jau cilvēks godīgi pateicis)? Ieraudzīt, ka strādā par santehniķi vai mehānisko sistēmu inženieri. Man liekas, ka tas ir vairāk dēļ tā, lai ir ko printēt un pieklājīgs veids, kā palūgt Facebook profila linku. Protams, es nosūtīju, vienkārši man pašam nav skaidrs.

Edited by var
Link to comment
Share on other sites

Motivācijas vēstule ir spēja izpausties par to, kāpēc Tu esi tik foršs, cik Tu esi. Lielu lomu spēle pārliecība par to, ko Tu grasies darīt vai darīsi, spēja parādīt vēlmi pilnveidoties un rast risinājumus lietām. Šis, diemžēl, nav visiem pa spēkam. CV man vienmēr ir licies nekas vairāk kā "vizītkarte" taviem kontaktiem. Daudz jau atkarīgs no tā, uz kurām vietām Tu sūti šos CV, un kas ir otrā galā.
Pašlaik IT tirgus ir diezgan plašs un atvērts, vidējās algas līmenis arī ir cēlies, un tikai ceļas. Šis vislēnāk parasti notiek lielākos uzņēmumos.
Ja esi junior tipa (tiešām junior tipa php/backend programmētājs), vēl mācies programmēt, un ir vēlme to darīt, atsūti man privāti ziņu, iespējams, ir ko piedāvāt.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Xem said:

Saki lūdzu, kas ir slikts CV un kādu vajag labu CV?

Principā tukšs ar gramatikas kļūdām.

Tas ir manuprāt, tikai un vienīgi. To arī tagad norādiju iepriekšējā postā.

Edited by var
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, briedis said:

 krāvējs kaut kādā noliktavā 

Ko iesākt, ja ir strādāts kas tamlīdzīgs? Izlaist laika periodu CV un nerakstīt?  Nemāku rakstīt labu CV, varbūt kāds ieliks laba CV paraugu? 

Edited by Xem
Link to comment
Share on other sites

Kā darba devējs, krāvēja amata norādīšanu CV, ja tāds ir bijis, uzskatītu par plusu, jo cilvēks nav slinks un fakta nenoklusēšana norāda, ka ar pašapziņu viss ir kārtībā.
CV ir dokuments, kurā ir sausi fakti. Ar piemēriem pilns internets, cik atceros, likeit.lv automātiski ģenerēja skaistu CV, angliski gan.
 

Edited by webi
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, webi said:

 likeit.lv automātiski ģenerēja skaistu CV, angliski gan.
 

Angliski, tas nekas, varu latviski uzrakstīt no angļu val parauga. 

Problēma tāda, strādāts tāda tipa darbs, tad nākamajā vietā ( nav IT ) veči saka, var strādāt, personāla cilvēks; esot slikts CV. Tur nedaudz sarežğītāks darbs, tāpēc CV nepatika. Pastrādāt es varēju, cita nebija, tāpēc neizmeta CV dēļ. 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Xem said:

Izlaist laika periodu CV un nerakstīt?

Manuprāt ierakstīt jomu/firmu.

Nevis krāvējs (ir cilvēki ar dažādiem uzskatiem, kas var uzskatīt, ka tas nav labi), bet piemēram:

2010.  - 2015 g. SIA "Noliktavas paraugs" 

Vai vienkārši - Loģistika, Noliktava, Kokapstrāde. Ja busi potencials darbinieks, tikai isti nebus skaidrs, kas tad ir darīts, tad tev ari pajautas un godīgi atbildi.

 

Vēl es domāju, ka vajag pieiet ar tadu domu, nevis es vēlētos no jums mācīties, bet jums būs iespēja mani apmācīt.

Nu negluži tā, bet darba devējam reti interesē, ko Tu vēlies.

Edited by var
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kā parādīt sevi kā programmētāju,  easy github, github un github.

Ja github profils būs daudz maz normālā līmenī(dokumentācija, testi, bla, bla ), tad, vismaz, junior pozīcīju atrast diezgan viegli, īpaši jau web.

Kā piemēram šeit -> https://www.likeit.lv/job/mtc-media-ltd/web-frontend-programmetajs/8730

Alga, gan Nigērijas līmenī, bet nu, visu jau nevar gribēt!

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 2/8/2019 at 5:53 PM, var said:

Manuprāt ierakstīt jomu/firmu.

Nevis krāvējs (ir cilvēki ar dažādiem uzskatiem, kas var uzskatīt, ka tas nav labi), bet piemēram: 2010.  - 2015 g. SIA "Noliktavas paraugs"

Vai vienkārši - Loģistika, Noliktava, Kokapstrāde. Ja busi potencials darbinieks, tikai isti nebus skaidrs, kas tad ir darīts, tad tev ari pajautas.

Lieliska ideja, diemžēl esmu pamanījis, ka ir šie dažādie uzskati.

On 2/19/2019 at 6:33 PM, senilikis said:

Kā piemēram šeit -> https://www.likeit.lv/job/mtc-media-ltd/web-frontend-programmetajs/8730Alga, gan Nigērijas līmenī, bet nu, visu jau nevar gribēt!

Priekš pieredzējuša nekas tas nav, bet iesācējam 700 uz rokas neslikti. 

Kā ar tiem darba devējiem, visur grib topğimnāzistus, vēlams svētdienas skolas pieredze, Uni,  nekādu ex palīgstrādnieku, CV tikai biroja darbi?

 

Edited by Xem
Link to comment
Share on other sites

Pats jautrākais sākās pēc CV saņemšanas..
Kāpēc jums to vajag?
Kāpēc uzņēmumam kas meklē koderi, jāzin, vai viņam ir bērni??? 
Kāpēc vajag Foto, (FB/Draugi etc linki)???|

Kur liksiet manu CV pēc atlases beigām???

-----------

Šo var uzdot teiksim Lattelekom.. nevarat atbildēt -> Datu Valsts inspekcijai - ups to 20 miljoni sodiņš...

-------------------
Ja vajag darbinieku - prasi nevis CV .. bet - > ko māki, ko vari..... 
 

Šobrīd ES Datu regula vispār aizliedz, uzdot jautājumus kas neattiecās uz darbu.. 

Link to comment
Share on other sites

Un pēc tā visa turpini vien sēdēt bezdarbniekos, jo neviens darba devējs tevi nezkāpēc neņem :D

Bet ja nopietnāk, darba devējam uzdot jautājumus lai noskaidrotu potenciālā darbinieka aptuveno cilvēka personību ir dabiski. It īpaši, ja tu grasies ar šo cilvēku vairākus gadus ikdienā kopā strādāt salīdzinoši šaurā telpā. Es varbūt vēlos zināt, vai man blakus kolēģis nesmirdēs visu laiku pēc cigaretēm, vai varbūt viņam ir 5 bērni un viņš pusi no laika skraidīs lai izvadātu šamos (šajā gadījumā iespējams viņām var piedāvā mājas darbu nevis ofisa). Varbūt viņš ir notetovētu seju vai milzīgu grbeni un man vajag cilvēku, kas var iet pie klientiem un šis iespējams nebūs piemērotākais variants. Vai varbūt tieši otrādi, mēs esam metaļugu kolektīvs un tāds kak raz iederētos!

Netikai prasme nosaka, vai darbinieks derēs kolektīvam un aizliegt man šīs nianses noskaidrot nepalīdzēs atrast stabilu darbinieku.

Vienalgā kā likums vai ideālisms mēģina to visu pasniegt, mēs neesam visi vienlīdzīgi un nekad nebūsim, katram ir savas īpatnības un nianses, un tas, ka divi cilvēki ir vienādi studējuši, nenozīmē, ka abi man ir derīgi darbinieki/kolēģi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...