Jump to content
php.lv forumi

Login, register, gallery, ect.


Māris Skrīvelis

Recommended Posts

Jā, tā laikam īsti nav, kā visi domā. Tas ir tikai kolonnas platums datu izdrukā. :D 

Quote

 

A very common misconception about what int(11) means in MySQL is that the column can store maximum integer value with 11 digits in length. However, this is not true. int(11) does not determines the maximum value that the column can store in it. 11 is the display width of the integer column

 

https://www.virendrachandak.com/techtalk/mysql-int11-what-does-it-means/

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Leotard said:

Jā, tā laikam īsti nav, kā visi domā. Tas ir tikai kolonnas platums datu izdrukā. :D 

https://www.virendrachandak.com/techtalk/mysql-int11-what-does-it-means/

Njam.. man jau likās, ka šamējie dīvaini sataisījuši tur ir. Nu tad jau ofc man nav ko satraukties par user skaitu baigi. Jāliek vai nu vidējais, vai mazais int iekšā, nevis klassiskais int, citādi būs daudz par garu atmiņā vieta rezervēta. Ja vajadzēs, kas ir maz ticams, piemetīšu vēl kkādā veidā vēlāk atmiņu klāt.

Tas laikam ir tāds maziņš āķis, uz ko uzķeras visi jauniņie, līdz nesastopas ar problēmu praktiskā ceļā.
Paldies, ka paspēji manu teoriju izlabot :D

Link to comment
Share on other sites

Es patiesībā arī esmu dažreiz pārdzīvojis sirdsapziņas mokas par pārmērīgi lielu datu lauku lietošanu, bet vienmēr esmu atmetis ar roku un labi vien bija. Ar mūsdienu jaudām nelielām sistēmām tas ir absolūti nebūtiski. Un problēmas un čakars, ja lauks izrādās par mazu, ir nesalīdzināmi daudz lielākas, ja tas rada datu zudumu, šaubas par datu ticamību, darbības traucējumus, liek pārtaisīt sistēmu, kas var nelabvēlīgos apstākļos izrādīties pat ļoti grūt, tā ka - priekš kam riskēt? Saprāta robežās, protams...

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Leotard said:

Es patiesībā arī esmu dažreiz pārdzīvojis sirdsapziņas mokas par pārmērīgi lielu datu lauku lietošanu, bet vienmēr esmu atmetis ar roku un labi vien bija. Ar mūsdienu jaudām nelielām sistēmām tas ir absolūti nebūtiski. Un problēmas un čakars, ja lauks izrādās par mazu, ir nesalīdzināmi daudz lielākas, ja tas rada datu zudumu, šaubas par datu ticamību, darbības traucējumus, liek pārtaisīt sistēmu, kas var nelabvēlīgos apstākļos izrādīties pat ļoti grūt, tā ka - priekš kam riskēt? Saprāta robežās, protams...

 

Nu labi, bet LONGINT vai kā tur bija tas lielākais.. to lielo es točna iekšā nelilkšu, kam man.
Par veiktspējām - jā, tā it kā nav problēma.
+ es noskatījos kkur tepat atrast video par php7 pāreju. Man bija mute vaļā.
Tā pata jauda, kas serveriem ar php5, tikai ar 25% resursu. Respektīvi, ja visi no php5 pārietu uz php7 pirmajā dienā, pasaule būtu zaļāka vieta. Par to es biju ar muti vaļā, pat vairāk izbrīnīts par nesen palaisto SpaceX raķeti, kurām palīgraķetes pašas atgriezās mājās, pat nolaidās, pirms nosēšanās izlaižot "kājas" , lai neapgāztos. 

 

P.S. interesants fakts - spacex čalim pieder firma "booring", kura nodarbojas ar tuneļu rakšanu. Tā kā tas čalis ir tendēts uz random lietām, viņš tuneļu firmā pārdeva legālus ( nešpļauj uguni tālāk par laikam 10 pēdām) flamethrowerus, tādā veidā nopelnot 4.. miljonus ? Tas ir aptuveni, varu maldīties, protams, par cipariem.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Colossus said:

Kas tā par koledžu, kur vajag 150 no 200 punktiem un galadarbā vismaz 1000 savas koda rindas? 

 

RTK ( Stands for Rīgas Tehniskā Kledža ( neiesaku, pats aplauzos tur aizejot ))

Galadarbs sastāv kopumā no 300 punktiem:

100 punkti ir par teoriju
-)no tiem 70 ir vienkāršie jautājumi, kas dod pa 1 punktam. es atbildēju pareizi 60 no 70. Es teiktu, ka ir OK.

-)no tiem 10 jautājumi ir paaugstinātas grūtības jautājumi, kur ir 3 punkti par katru. es atbildēju pareizi 2 no 10. Labāk nekā dažiem labiem gāja, jo tur var tā apjukt, piemēram, bija uzdevums, kur jānosauc 3 datorpeles interfeisa veidi ( vai kkā tamlīdzīgi, bet noformulēju max tuvu, cik atceros ) .. neviens neatbildēja uz to, jo nesaprata par ko runa.

200 punkti ir par pašu praktisko daļu, proti, galadarbu.
Tur ir kkāda speciāla kritēriju lapa, par ko nemācēšu stāstīt, bet galvenais, lai tev lapa kcik strādā, nav obligāti max skaista, galvenais, lai funkcijas iet un dokumentācija ir perfekta.


Kopumā, lai pabeigtu skolu ( iegūtu diplomu ) tev jādabū vismaz 210 no 300 punktiem, kas viņu atzīmju skalā ir 5 no 10 ballēm. Es nezinu, ko viņi pīpēja, kad šito rēķināja, bet kā ir, tā ir.

Ja tu nenokārto galadarbu, tev ir jāgaida gads, lai to varētu atkārtoti prezentēt, bet nākamajā reizē ir arī jāmaksā.

Ja tu nenoliec, bet negribi gaidīt gadu, vari dabūt lapiņu izziņas veidā, ka esi mācijies koledžā, kas tev nedos nekādas privilēģijas. pat ne 12.klases privilēģijas, kaut gan mācījies 4 nevis 3 gadus Programmēšanas tehniķa programmā. Tā skola ir kā double or nothing scenārijs - vai nu tev baigi noveicas zināšanās un apņēmībā un tu spēj pats inviduāli kkur izkāpt sabiedrības aukšdaļā, vai arī esi atkritējis kā pārējie 80% cilvēku. Es pagaidām laikam esmu atkritējos drīzāk. Turklāt no tiem 80% 60% draud izmest no skolas jau vismaz 2 gadus. Tev tikai jāpasaka, ka tu labosies, un viņi tev ļaus palikt, ja vien tev nav sekmīgi tikai 2-3 no visiem priekšmetiem, tad gan ir bimbā.

P.S. Negribu celt neslavu skolai, bet es vnk aprakstu reālo situāciju, kā es to redzu.

Edited by Māris Skrīvelis
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Colossus said:

Ar kritēriju lapu viņiem Tevi obligāti ir jāiepazīstina. 

 

Mūs skolotāja iepazīstināja, bet es nevaru atcerēties visu no galvas. Atceros, ka tur diez gan par dokumentāciju kasijās klāt, tādēļ saku, ka tai jābūt ideālai. Nedrīkst būt pat ne burts 1px par lielu. Jābūt lirikai galadarba dokumenta dziesmu vārdos pareizai, t.i., jāatceras, ka arī galadarba dokumentācijā ir tādi kā rezervētie vārdi, kurus nedrīkst izmantot nekur.

Long story short katrs, kurš nonāk 4.kursā, IT programmā, saprot, ka ir dziļi di**ā, atvainojos par vārdu. Programmētājiem ir jāraujas gandrīz pusgadu, lai dabūtu galadarbu kcik pieņememā formā. Man bija istabas biedrs no Telekomunikāciju programmas... viņš pa 2 naktīm uzrakstīja referātu, nodeva kā galadarbu par kkādiem tiem saviem kabeļiem, dabūja minimālo pieļaujamo atzīmi un tagad "laimīgs" strādā kkādā kabeļfirmā pa 400 eur mēnesī pēc nodokļiem.

P.S. Jautrākais ir tas, ka tu pēc tiem 4 gadiem vari droši vēl 2.5 mācīties un tad tevi tik kkur normāli palaidīs. Ja tu pabeidz RTK un aizšauj uz RTU, vienīgie plusi ir tie, ka tev RTU iespējams atņems pirmajā gadā dažus priekšmetus nost un tev jau būs jau programmēšanā kādas zināšanas. Bet no otras puses tu uzņemie slielu risku sēžot tajā iestādēs par gadu vairāk nekā vidusskolā + tu aizmirsti visus basic priekšmetus kā bioloģija, anatomija, vēsture ar pa lielam. Tas viss koledžā atkrīt, paliek tikai obligātie priekšmeti un daži papildpriekšmeti, kas ir paradzēti tavai programmai.

Edited by Māris Skrīvelis
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...