Jump to content
php.lv forumi

Attālināts darbs citas valsts uzņēmumā, nodokļi


Xero

Recommended Posts

  • Replies 34
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Cita starpā, nebūt nav tā, ka tie 1000 eur no lielas algas aiziet veselībai. Patiesībā, tie ir 40 EUR no 4000 EUR. Šveicē, tātad, minimums ir 300 CHF. Tie neietver bezdarba apdrošināšanu. Neņemos analizēt, cik Šveicē izmaksā minētās apdrošināšanas kategorijas.

Tad nu jautājums, kas nodrošina pensijas Šveicē? Diez vai tas ietilpst tajos veselības apdrošināšanas un mazajā ienākuma nodoklī.

Good luck with that!

Apdrošinātās personas statuss

Kopīgā likme

(%)

Apdrošināšanas veidi

Pensiju apdrošināšanai

Apdrošināšanai pret bezdarbu

Darba negadījumu

apdrošināšanai

Invaliditātes apdrošināšanai

Maternitātes un slimības apdrošināšanai

Vecāku apdrošināšanai

Darba ņēmējs

(arī mikrouzņēmuma darbinieks)

34,09

24,54

1,90

0,48

2,30

3,49

1,38

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Zefirs said:

Piekrītu codez. Isumā - privātais sektors stradā efektīvāk nekā valsts. 

Jā, piemēram, atsaka sarežģītos pacientus, lai nebojātu statistiku. Tad bļaustās, ka Stradiņos necilvēcīgi izturās. Stradiņos nonāk tad, kad citur nav kur vairs.

Edited by Mr.Key
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Kasspars said:

Bet atkal no otras puses vai tu spētu atkārtot sava bērna veiksmes stātus vēl uz 10 bērniem? Cik saprotu jums ģimenē visi ir spēcīgi olimpiāžu dalībnieki.

Vēl arī tas, ka ne visi vecāki ir tik apzinīgi kā tu. Būtu visi vecāki tik gudri būtu savādāk. Tagad vismaz skolotājs ir gudrāks un spēj iedod vairāk nekā vecāki.

Dzīvē ir daudz dažādu jauku lietu. Informātikas olimpiādes, pieļauju, interesē 0,1%, no kuriem <10% vispār apsver dalību tādās.

Pats no skolas laikiem atceros, ka matemātika padevās, bet olimpiādes bija garlaicīgas un neinteresantas, bet startēju ar visu to. T.i., pat negribot sanāca piedalīties. Bez godalgām, bet arī neizgāžoties. Ir daudz interesantākas nodarbes.

Par to, vai @codez bērni ir veiksmes stāsts, ir grūti spriest. Piemēram, Latvijai raksturīgi, ka jaunieši ar labiem panākumiem sportā agrā vecumā, nebūt nav sekmīgi sportisti pieaugušo elites grupās, kas vispārīgi skaitās sportista karjeras mērķis. Gluži vienkārši, viņi jau ir izdzīti, zudusi motivācija. Savukārt, šajā grupā sekmīgie sportisti nav izcēlušies ar izciliem rezultātiem jaunībā, jo ir auguši atbilstoši savam vecumam. Tā pat, klasika - skolā izcilnieki, pēc skolas nespēj adaptēties reālajai dzīvei. Protams, patīkami, ka tiek gūtas vismaz tās godalgas, bet man personiski šķiet, ka par to tiek maksāta sava cena.

Ja kas, tas trakais dānis, kurš sagraizīja sievietes savā zemūdenē, arī bija ļoti izcils...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Kasspars said:

Bet atkal no otras puses vai tu spētu atkārtot sava bērna veiksmes stātus vēl uz 10 bērniem? Cik saprotu jums ģimenē visi ir spēcīgi olimpiāžu dalībnieki.

Vēl arī tas, ka ne visi vecāki ir tik apzinīgi kā tu. Būtu visi vecāki tik gudri būtu savādāk. Tagad vismaz skolotājs ir gudrāks un spēj iedod vairāk nekā vecāki.

Es jau neaicinu visiem atkārtot to ģimenē, vairāk tas ir pierādījums tam, ka es zinu par ko es runāju un es zinu kā ir labāk, nekā tagad un, ja ieviestu tā, ka visiem ir šāda, piemēram, apmācības/izglītības sistēma skolās, vai vismaz netraucētu tiem, kas vēlas šādu sistēmu, kādu es iesaku, tad Latvija plauktu un attīstītos. Vienkārši tagad ir subsidēts uzspiesta izglītības sistēma un ir ļoti maz iespējas attīstībai un tas ir degradējoši visiem. Un tas attiecas arī uz citām nozarēm. Tām jāļauj attīstīties, nevis valsts paņem monopolu, kurā piespiež visiem to subsidēt.

Edited by codez
Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Mr.Key said:

Pats no skolas laikiem atceros, ka matemātika padevās
...
Ja kas, tas trakais dānis, kurš sagraizīja sievietes savā zemūdenē, arī bija ļoti izcils...

Kādam vajadzētu pārbaudīt, vai Mr.Key mājās nebūvē zemūdeni. :D

P.S. Bet vispār tu jau sāc rakstīt reālus murgus.

Edited by codez
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Mr.Key said:

Piemēram, Latvijai raksturīgi, ka jaunieši ar labiem panākumiem sportā agrā vecumā, nebūt nav sekmīgi sportisti pieaugušo elites grupās, kas vispārīgi skaitās sportista karjeras mērķis. Gluži vienkārši, viņi jau ir izdzīti, zudusi motivācija.

Vai, par šo gan nesāc! Latvijā vienkārši ir sačakarēta (Padomju) sistēma sportistu audzināšanā, jo no bērnu treneriem tiek prasīti ātri rezultāti, nevis sportista attīstīšana. Reti kuram izaugušam futbolistam veselība ir +/- kārtībā. Labi šis puisis uzrakstīja.

Par strīdu Codez vs. Mr.Key - man gan izskatās, ka savā ziņā katram ir taisnība, tikai viens par māti, otrs par meitu. Taisnība Mr.Key, ka nav ko te savu valsti aplikt, par spīti dažādiem murgiem. Taisnība Codezam, ka var daudz labāk. Jāsaprot, ka Latvijā labāk būs tad, kad Saeimā vairākums būs no tiem, kas kas ir bērni jau brīvā Latvijā dzimušajiem... nu, ja vien atkal kādi sū* nevelsies pāri. 

Link to comment
Share on other sites

@e-remit, viss strīds jau sākās ar to, ka Mr.Key ir iebildumi, ka cilvēki varētu negribēt izmantot (un attiecīgi apmaksāt) dažādus valsts sistēmas organizētus pakalpojumus. Viņš grib, lai visi maksā piespiedu kārtā par pakalpojumiem, kuri ir nekvalitatīvi un neefektīvi.
Patiesībā šodien palasot par Šveices veselības aprūpes sistēmu, man radās vēl lielāka pārliecība par to, ko es saku. Ja mēs paņemam 677 miljonu budžetu un izdalām uz pieaugušo skaitu (1,4 miljoni), un pieņemam, ka par katru bērns maksā 100 eur sanāk, ka katrs pieaugušais maksā (677 - 0.6*100) / 1.4 = 440 eiro. Šveicē vidējā pieaugušo apdrošināšanas gada maksa ir ap 400 CHF = 344 eur (minimālā 300 CHF), bērniem vidējā 100 CHF =  86 eur. Tātad mums ir valsts organizēta veselības aprūpes sistēma, kurā ir mežonīgas rindas mēnešu vai pat gadu garumā, apšaubāma kvalitāte un mēs maksājam no viena iedzīvotāja vairāk kā Šveices privātā medicīnas sistēma, kura skaitās viena no labākajām pasaulē.
Vai tas nav absurds?
Lai dažreiz cilvēku saprastu, cik absurda ir medicīnas sistēma, es viņiem piedāvāju iztēloties, ka līdzīgi strādā arī pārtikas sistēma. Tu maksā lielākus nodokļus un ej uz valsts veikalu pēc pārtikas, bet nav nekādas lielās izvēles, tev tāpat jāpiemaksā līdzmaksājums, un uz daudziem produktiem tev jāpierakstās rindā un tu tos varēsi saņemt pēc dažiem mēnešiem vai dažiem gadiem. Un pats galvenais, lai ietu uz veikalu, tev pa priekšu jāaiziet pie ģimenes pārtikologa un jādabū nosūtījums uz veikalu pēc noteiktiem pārtikas produktiem. Un vistrakāk ir rudens mēnešos, kad visas valsts apmaksātās pārtikas jau beigušās un tev jāgaida līdz janvārim, kad budžetu sāks skaitīt no jauna.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, codez said:

Šveicē vidējā pieaugušo apdrošināšanas gada maksa ir ap 400 CHF = 344 eur (minimālā 300 CHF), bērniem vidējā 100 CHF =  86 eur. Tātad mums ir valsts organizēta veselības aprūpes sistēma, kurā ir mežonīgas rindas mēnešu vai pat gadu garumā, apšaubāma kvalitāte un mēs maksājam no viena iedzīvotāja vairāk kā Šveices privātā medicīnas sistēma, kura skaitās viena no labākajām pasaulē.
Vai tas nav absurds?

Mēnesī.

Quote

The cantons with the highest average monthly 2017 premiums are: Basel-City (CHF 567), Geneva (CHF 554), Vaud (CHF 495), Jura (CHF 488), and Basel-Landschaft (CHF 488). The lowest five are: Appenzell-Innerrhoden (CHF 348), Nidwalden (CHF 361), Ury (CHF 369), Zug (CHF 376) and Obwalden (CHF 376).

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, codez said:

@e-remit, viss strīds jau sākās ar to, ka Mr.Key ir iebildumi, ka cilvēki varētu negribēt izmantot (un attiecīgi apmaksāt) dažādus valsts sistēmas organizētus pakalpojumus. Viņš grib, lai visi maksā piespiedu kārtā par pakalpojumiem, kuri ir nekvalitatīvi un neefektīvi.

Es Tev piekristu, ja ticētu Taviem apgalvojumiem. Bet neticu. Tādēļ, ka tie apgalvojumi nav patiesi. Pirmkārt, daļa ir absolūti kļūdaina, daļa ir pieņēmumi un daļa ir melīgi tādā ziņā, ka tiek noklusēta būtiska papildinformācija, jeb kā argumenti tiek izmantoti no konteksta izrauti fakti.

Kāpēc es iesaistos? Nevis lai kādu piespiestu, bet lai aicinātu cilvēkus padomāt. Pašiem, ar savu galvu. Un tādēļ, ka šādi apkārt klīstoši uzskati, ka patiesība ir jāmeklē kaut kur ārā, rada tādu kā FMO – fear of missing out sindromu. Mana savtīgā interese dzīvot sabiedrībā, kur līdzcilvēki tic savai valstij un uz darbu iet ar lepnumu, kā tas izdodas igauņiem, nevis nolemtības sajūtu, kas izpaužas paviršā attieksmē un bezpalīdzības sajūtā.

Tēlaini salīdzinot – diviem cilvēkiem ir Opel, viens priecājas par to, ka viņam ir auto un viņš var braukt kur vēlas, otrs jūtas nelaimīgs, jo nav Mercedess un katrā krustojuma saskata nievājošus skatienus, apkopes jau tādam nav vajadzīgas, durvis jāaizver ar kāju, utml. Līdzīgi ir ar valsts piederību. Ar skolu. Ar pieejamo medicīnu un pieejamajiem valsts pakalpojumiem.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Mr.Key said:

Mēnesī.

Good find. Mana kļūda, vakar jau likās nereāli zemi skaitļi. Ok, Šveicē tomēr medicīna izmaksā krietni dārgāk, bet nu tā ir viena no bagātākajām valstīm ar vienu no labākajām medicīnas sistēmām un šī valsts iedzīvotāji izvēlas likt uzsvaru uz privātu medicīnas sistēmu, ar privātu apdrošināšanu. Ir vērts padomāt, kāpēc.
 

9 hours ago, Mr.Key said:

Kāpēc es iesaistos? Nevis lai kādu piespiestu, bet lai aicinātu cilvēkus padomāt. Pašiem, ar savu galvu.

Kā reizi tu aicini nedomāt. Tu saki, skat kāda mums laba izglītības un medicīnas sistēma, neko nemainām, neko neuzlabojam, samierinamies, valsts izdomās visu tavā vietā, pateiks, kas taviem bērniem jāmācās, pateiks, cik tev jāmaksā un par kādiem pakalpojumiem, kurus tev varbūt pat nevajag. Tev pašam nemaz neļauj domāt ar galvu. Kā reizi, tas, ko tu atbalsti ir status quo un iesaki to nemainīt.
 

9 hours ago, Mr.Key said:

Mana savtīgā interese dzīvot sabiedrībā, kur līdzcilvēki tic savai valstij un uz darbu iet ar lepnumu,

Man arī, bet es neatbalstu aklu ticību. Un uzskatu, ka pa priekšu nāk cilvēks un tikai pēc tam valsts. Un, ja cilvēks tiek pārāk ierobežots, nav pietiekami brīvs savās izvēlēs, viņam netiek atļautas pašam domāt ar galvu, tad ar valsti viss nav kārtībā un ir kaut kas jādara, lai uzlabotu situāciju.
 

9 hours ago, Mr.Key said:

Tēlaini salīdzinot – diviem cilvēkiem ir Opel, viens priecājas par to, ka viņam ir auto un viņš var braukt kur vēlas, otrs jūtas nelaimīgs, jo nav Mercedess

Tātad tu iesaki visiem samierināties ar Opeļiem un netiekties pēc kaut kā vairāk?

Edited by codez
Link to comment
Share on other sites

Codez, kur problēma būt kārtīgam pilsonim, samaksāt noteiktos nodokļus un ja vajag, tad arī vērsties pēc medicīnas pakalpojumiem privātajā sektorā? Un kāda atšķirība, bagāta, ne bagāta valsts?

Paskaties uz tavu pieminēto USA ar savu mizlīgo kapitālismu, kur bija viņu medicīnas aprūpe pirms Obamas ar savu "Obama care"?

Visi esam vienādi un atļauties katrs varam tik cik varam. Nodokļi ir jāmaksā, lai kaut kas vispār turētos virs ~ūdens un potenciāli kādam raisītu gaišu skatu uz nākotni. Tavi nesamaksātie nodoļi negriež tikai tev, ceļi, bērnudārzi, skolas, medicīna, bērnunami, 101 darbinieks valsts iestādēs, tiesu sistēma, kā arī vēl miljons lietu, par kurām tu nemaz neaizdomāsies.

Ja tev tik ļoti gribas "appist" valsti un nemaksāt nodokļus, tad laidies uz kādu jau no sevis pieminētajām valstīm un paskaties, cik ilgi tu tur izvilksi nemaksājot nodokļus. Protams, šī nodokļu sistēma nav ne ļoti pārredzama, ne saprotama, ja ir pāris smadzeņu šūnas.

Un Mr.Key salīdzinājums par auto ir tieši vietā. Priecājies par to kas tev ir, mēģini dabūt vairāk, bet neesi skauģis, kam viss slikti.

Tēmas autoram:

Visizdevīgāk ir pašnodarbinātais, bet, ja nemaldos tur bija limits, cik daudz naudas var būt apgrozīts gada laikā, virs limita auga nodokļi vai arī jāveido sia. Īsti neatceros, bet vienmēr var pazvanīt VID un visu noskaidrot.

Kā arī atceries to, ka nesen gāja runa par likumprojektu, ka latvijas pilsoņiem, kas strādā citās valstīs, tāpat būs jāmaksā nodoklis.

Kā arī maza iespējamība, ka firma, kas meklē darbinieku, ļoti girbēs noslēgt līgumu ar firmu, jo gan viņu, gan tavā pusē notiks savādāki aprēķini, bet pieņemu, ka viss arī ir runājams ar darba devēju

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Caaliitis said:

Codez, kur problēma būt kārtīgam pilsonim, samaksāt noteiktos nodokļus un ja vajag, tad arī vērsties pēc medicīnas pakalpojumiem privātajā sektorā? Un kāda atšķirība, bagāta, ne bagāta valsts?

1. Kāpēc kādam būtu jāmaksā par pakalpojumiem, kurus neizmanto?
2. Tā dēļ, ka ir uzspiesta subsidēta nozare, daudz grūtāk ir attīstīties privātajam sektoram, līdz ar to privātais sektors arī nav tik pilnvērtīgs, cik varētu būt.
3. Valsts sektorā ļoti daudz līdzekļu tiek neefektīvi izmantoti, līdz ar to, pat, ja kāds ir pilnīgi altruistisks un ziedo naudu citiem, daudz efektīvāk ir to darīt pa tiešo, nevis caur valsts pārvaldes sistēmu, jo tā vienkārši ir neefektīva.

1 hour ago, Caaliitis said:

Nodokļi ir jāmaksā, lai kaut kas vispār turētos virs ~ūdens un potenciāli kādam raisītu gaišu skatu uz nākotni. Tavi nesamaksātie nodoļi negriež tikai tev, ceļi, bērnudārzi, skolas, medicīna, bērnunami, 101 darbinieks valsts iestādēs, tiesu sistēma, kā arī vēl miljons lietu, par kurām tu nemaz neaizdomāsies.

Kāpēc tu domā, ka es nemaksāju nodokļus? Es maksāju visus likumā noteiktos nodokļus un visdrīzāk pēc absolūtās vērtības maksāju vairāk kā tu un tava ģimene kopā. Bet kāpēc tu aprobežojies tikai ar skolām, slimnīcām un bērnudarziem? Varbūt maksājam 100% nodokļos un, lai no nodokļiem uztur pārtiku, apģērbu, mašīnas, mājas, utt. Tici man, cilvēki ir mēģinājuši to darīt un tas ir novedis pie milzīga bada un ekonomiskās atpalicības. Pat nav tālu jāmeklē, mums pašiem šāda sistēma bija pirms 30 gadiem uzspiesta.
Vienkārši sen jau empīriski ir pierādīs, ka sistēma strādā efektīvāk privātajā sektorā, tāpēc daudz labāk būtu, ja mēs visi maksātu mazākus nodokļus, no kuriem neuzturētu slimnīcas un skolas, bet būtu privātas slimnīcas, privātas kolas un mēs pa tiešo maksātu tām un maksātu tām, kuras sniedz labākus, lētākus un kvalitatīvākus pakalpojumus, līdz ar to notiktu attīstība un tev pašam būtu labāk, jo tu par saviem darba augļiem rezultātā saņemtu vairāk un labākus pakalpojumus.

1 hour ago, Caaliitis said:

Ja tev tik ļoti gribas "appist" valsti un nemaksāt nodokļus, tad laidies uz kādu jau no sevis pieminētajām valstīm un paskaties, cik ilgi tu tur izvilksi nemaksājot nodokļus. Protams, šī nodokļu sistēma nav ne ļoti pārredzama, ne saprotama, ja ir pāris smadzeņu šūnas.

Es pretstatā tev gribu, lai šī valsts ir viena no attīstītākajām pasaulē. Man žēl, ka ir tādi cilvēki kā tu, kas vēl Latvijai sliktu.

Link to comment
Share on other sites

 

14 minutes ago, codez said:

1. Kāpēc kādam būtu jāmaksā par pakalpojumiem, kurus neizmanto?
2. Tā dēļ, ka ir uzspiesta subsidēta nozare, daudz grūtāk ir attīstīties privātajam sektoram, līdz ar to privātais sektors arī nav tik pilnvērtīgs, cik varētu būt.
3. Valsts sektorā ļoti daudz līdzekļu tiek neefektīvi izmantoti, līdz ar to, pat, ja kāds ir pilnīgi altruistisks un ziedo naudu citiem, daudz efektīvāk ir to darīt pa tiešo, nevis caur valsts pārvaldes sistēmu, jo tā vienkārši ir neefektīva.

Par to ziedošanu pa tiešo es varu atrast 101 variantu, kur tu galīgi maldies.

1.,2. tur tu galīgi maldies. Nosauc piemērus, ko tu un visi tavi piederīgie neizmanto no valsts pakalpojumiem, kā arī kurš sektors nevar attīstīties?

@codez  Atstāšu tevi vienu savās dusmās un milzīgajā saprātā vārīties, cik mēs pārējie esam naivi un stulbi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...