Jump to content
php.lv forumi

Kā nesapīties DAUDZ atvērtās lietotnēs vienlaicīgi


codehighriga

Recommended Posts

Labs vakars! Domāju būtu interesanti, ja mēs padalītos ar veidiem, kā programmētājiem viegli nomenedžēt situāciju, kad darba vajadzībām datorā tiek turēta vaļā vesela kaudze ar dažādām programmām. Man pašam ir tā, ka dienas gaitā nākas strādāt pie 3 dažādiem projektiem, tāpēc turu atvērtas 3 instances ar phpstorm (katram projektam sava). Papildus es gribu arī katru projektam savu atvērtu interneta pārlūkprogrammu un termināli. Plus skype, datubāzes, utt. Rezultātā mēs šeit runājam par DAUDZ atvērtām aplikāciju instancēm un rodas jautājums - kā starp tām ātri pārslēgties, nesapīties un saprast, kur kas atrodas.

Lai to visu menedžētu, es jau ļoti ilgi izmantoju linux sistēmu, kam uzinstalēts Awesome window manager. Tā ir desktop vide, kurā var uzlikt ļoti lielu daudzumu virtual desktopu un tad caur tiem pārslēgties ar Vim keybindingiem. Personīgi man ir 30 virtual desktopi. Darbojas ļoti labi, bet mani neapmierina dažas lietas - pirmkārt, šo window manageri pirms lietošanas ir pamatīgi jākonfigurē. Nav gluži tā, ka var ieinstalēt un sākt lietot. Otrkārt, dizains ir ļoti minimālistisks, es pat teiktu arhaisks. Tad nu lūk, es gribētu nonākt pie kāda modernāka un skaistāka veida, kā var nomenedžēt tik daudz vienlaicīgi atvērtus projektus/appas. Vai ir kādi ieteikumi?

Es izskatītu arī macintosha vai windows risinājumus, neesmu piekalts linuxam. Pamanīju, ka arī iekš Win 10 tagad ir virtual desktopi. Bet tos ātri pamēģinot, keyboard shortcuti likās neērti un viss tāpat paliek nepārskatāms. Apple datorus neesmu nekad mēģinājis, varbūt kāds var pastāstīt, kā tur šīs lietas tiek risinātas.

Edited by codehighriga
Link to comment
Share on other sites

3x 27 collu monitori ar 2560x1440 izšķirtspēju. Tagad skatos, ka jau 4k monitoru palikuši pieejamās cenās. Būs jāpāriet uz tiem

Es daru tā: Centrālajā monitorā ir koda editors un pārlūks. Slack, e-pasts, dokumentācija utt parasti turu šeit, bet pēc vajadzīgas pārbīdu uz vienu vai otru pusi. Šim nolūkam gribēt vēl ceturto monitoru :)

Kreisās puses monitorā ir konsoles un db pārlūki.

Labās puses monitorā ir Web Inspector un failu pārlūki.

Visu laiku izmantoju vienu koda editora instanci. Doma par vairākām instancēm izklausās labi. Būs jāpamēģina

Man vienmēr ir atvērti ļoti daudz failu pārlūki, visas vajadzīgās direktorijas. Kaut kā liekas neerti browzēt pa koda editorā iebūvēto failu pārlūku

Kodu rakstu uz windows. Visas izstrādes vides griežas uz virtuālajām mašīnās, kuras ir uzinstalētas uz atsevišķas linux kastes. Attiecīgi failus rediģēju no piemapotas tīkla šāres. Composer un gulp tiek darbināti pa tiešo uz linux servera. 

Windows pa lielam darbina tikai koda editoru, pārlūku un ssh konsoles. 

 

Link to comment
Share on other sites

Termināli var turēt atvērtu iekš paša PhpStorm, atkarībā no tā, kas tur tiek darīts. Tas varētu nogriezt vienu logu no katras vides.

Vai ar "datubāzēm" ir domāti native klienti, vai vnk PhpMyAdmin pārlūkā? Otrajā gadījumā jau vnk tabs blakus izstrādājamā saita tabam.

 

Un no pavisam citas puses - varbūt ir vērts padomāt, kā to apjomu vienkārši samazināt, nevis vieglāk menedžēt? Labi, 3 PhpStormi, bet ja ir vēl 9+ citi logi atvērti, tad tas jau IMO ir par daudz.

 

P.S. Discord > Slack > Skype.

Let the holy wars begin!

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Kasspars said:

Kodu rakstu uz windows. Visas izstrādes vides griežas uz virtuālajām mašīnās, kuras ir uzinstalētas uz atsevišķas linux kastes. Attiecīgi failus rediģēju no piemapotas tīkla šāres. Composer un gulp tiek darbināti pa tiešo uz linux servera. 

Vai atsevišķs dators virtuālajām mašīnām tiek lietots dēļ performances? Es būtu ielicis pamata windows kastē 32GB RAM un laidis virtuālās mašīnas turpat uz vietas.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Kasspars said:

3x 27 collu monitori ar 2560x1440 izšķirtspēju. Tagad skatos, ka jau 4k monitoru palikuši pieejamās cenās. Būs jāpāriet uz tiem

Es daru tā: Centrālajā monitorā ir koda editors un pārlūks. Slack, e-pasts, dokumentācija utt parasti turu šeit, bet pēc vajadzīgas pārbīdu uz vienu vai otru pusi. Šim nolūkam gribēt vēl ceturto monitoru :)

Kreisās puses monitorā ir konsoles un db pārlūki.

Labās puses monitorā ir Web Inspector un failu pārlūki.

Pieņemsim, ka tev pele/fokuss ir kādā logā iekš kreisās puses monitora, bet tagad gribi pāriet uz kādu logu labās puses monitorā. Kā to var izdarīt? Sanāk ar peli izbraukt cauri visiem 3 monitoriem, vai arī ir kāds keyboard shortcuts?

Link to comment
Share on other sites

Lietoju Kubuntu un tur ir tāda lieta kā "activities", kur katrai "activity" ir savs desktops ar ikonām un widgetiem, savi virtuālie desktopi, savs taskbars. Līdz ar to vari katram projektam veltīt savu "activity" un tajā atvērtās programmas un iestatījumi nejaucas kopā. Pietam, activity var nostopēt un tiek nostopētas visas tajā atvērtās programmas. Es gan pats praksē neesmu lietojis vairāku activity. Pagaidām pietiek ar vairākiem virtuālajiem desktopiem. Esmu mēģinājis arī vairākus monitorus, bet man personīgi ir daudz vieglāk ar klaviatūru pārslēgt virtuālo desktopu, nekā grozīt galvu.

Link to comment
Share on other sites

Linux ir kāds daudzfunkcionāls 'launcher' - tā lai saliktu kaut ko vienveidīgu zem vienas ikonas un pēc tam palaistu - piemēram 10-20 ssh u.c.

pašlaik lietoju Gnome 3 ar Dash to Panel un Quick Launch, bet tas Quick Launch stāv Tray Bar un ir tikai viens. zem Cinnamon bija kāds cits rīks, bet arī  ar trūkumiem

Gnome 3 vismaz sakoptiem fontiem uz liela monitora

 

Link to comment
Share on other sites

@codehighrigaPalielam peles kursora bīdīšana no 1. līdz 3. monitoram nav problēma vispār. Vienmēr var uzlikt ātrāku kursora kustību. Kaut kad biju uzinstalējis utilītu Multi monitor mouse. Tai varēja iekonfigurēt vienu no peles pogām (vajag peli ar forward un backward pogām), lai tā pārmet kursoru pa monitoriem. Bet nekādu baigo ieguvum neredzēju un utilīta pēc kāda laika nosprāga, vairs nedarbojas.

Virtualās mašīnas uz atsevišķas kastes ir tikai tāpēc, ka uz win man vienmēr bija problēmas ar tām. Vēl man patīk koncepts, ka win datoru var pilnībā iznīcināt, pārsēsties pie cita pc un turpināt darbu :)

Protams, virtuālās mašīnas ir pilnīgi normāli turēt uz tā paša datora uz kura kodē. Tas, ka man ir uz cita datora, tā ir tāda geek padarīšana

Link to comment
Share on other sites

Strādāju darbā uz arch linux (jā, uz arch) un i3 wm. Vienā ekrānā atrodas visi vajadzīgie browseri, kas nepieciešams lai pārbaudītu, lai viss strādā kā vajag. Otrā ekrānā atrodas rambox, kur atrodas, slack/skype/gmail/telegram/whatsapp , spotify, un citas darbam nevajadzīgas lietas. Trešajā ekrānā phpstorm un tmux konsole priekš virtuālās mašīnas, mysql-workbench, postman. pārnest kādu logu, vai pāriet uz kādu logu nekustinot peli ir burtiski 2-3 pogu kombinācija. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...