Jump to content
php.lv forumi

PHP programmētājs


Mārtiņš Ragozinskis

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 30
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nelasi grāmatas, lai sāktu programmēt!

Ieguglē "php tutorial for beginners" vai ko tlmdz un aiziet.

Visvairāk palīdzēs fakts, ja tev ir konkrēta ir vēlme un nepieciešamība pašam sev uzbūvēt kautkādu web aplikāciju. Tas tevi dzīs uz priekš apgūt un beigās arī realizēt.

 

Lai veicās!

Edited by mixix
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Paldies. Esmu jau pašmācības ceļā apguvis: 

switch()

if()

isset()

Uzrakstīju skriptu, kas dod adbildi  ievadot matemātiksku vienādojumu, ir ievadīts pareizi vai nav. 

<?php
if(isset($_POST["submit"])) {
            if (empty($_POST["task"])){
        echo '<div class="snackbar"><div class="snackbar-message">neesi ievadijis vienadojumu!</div>
        <div class="snackbar-action"><a href="snackbar.php">atkartot</a></div></div>';
     }else{
        if(($_POST["task"])==="2+3=5")
        {
           echo '<div class="snackbar"><div class="snackbar-message">ievadits pareizi!</div>
                    <div class="snackbar-action"><a href="snackbar.php">talak</a></div></div>';

         }else{
                echo '<div class="snackbar"><div class="snackbar-message">nop</div>
                      <div class="snackbar-action"><a href="snackbar.php">talak</a></div></div>';
                 }
        }
}
?>

 

Edited by Mārtiņš Ragozinskis
Edit
Link to comment
Share on other sites

Es uzrakstīju šādi un derbojas, bet vai tas labs pieraksts?

 

<!-- Menu Items -->
<nav id="menu" role="navigation">
  <ul>
    <li><a href="index.php?page=home">Mājas</a></li>
    <li><a href="index.php?page=news">Jaunumi</a></li>
    <li><a href="#">Mācīties</a></li>
    <li><a href="#">Par mums</a></li>
  </ul>
</nav>
<!-- /Menu Items -->
<?php
$page = "";

if(isset($_GET['page'])) {
$page = $_GET['page'];

}

switch($page){
    case "home":
        include "home.php";
        break;
    case "news":
        include "news.php";
        break;
    default:
        include "news.php";
}

?>

 

Link to comment
Share on other sites

Prieks, pa interesi ;)

Atbildot tieši: "Vai tas ir labs pieraksts?" Nē, nav! Mūsdienās un arī agrāk, labā prakse nav jaukt skatus, ar loģiku kopā. (MVC).

Varbūt tā vietā, lai par kā "gala rezultātu" domātu, kā kādas aplikācijas vai, visticamāk, mājaslapas uzbūvēšanu, mācību nolūkos, noderīgāk būtu saprast katras funkcijas pielietojumu un to plašo izmantojamību. Kaut vai, lai saprastu "plašo to spektru" izlasi: https://www.w3schools.com/php/

Kāpēc? Ļoti daudzi resursi, no kuriem gūsti šos scrach to build website, kodu piemēri, utt, ir tik ļoti novecojuši, ka skatoties piemērus sāk trīcēt kreisais acs plakstiņš.

Tad kad būsi, apostījis, tās pašas pamatlietas, operatorus, pamatfunkcijas, kā manipulēt ar dažādiem datu tipiem (bools, string, int, utt), dažādu veidu ciklus (loops), masīvus (arrays), objektus. No tā var izvirzīt sev 100 un 1 uzdevumu, piemēram, pārkārtot masīvu šādi un tādi, modificēt, galu galā kā strukturēt savu kodu. Šādiem uzdevumiem, lai "prototipētu, spēlētos ar funkcijām, utt", noder kaut vai http://psysh.org/ toolīts.

Ļoti palīdz stackoverflow.com, kur gūt ideju, problēmas atrisināšanai. Maksimāli daudz centies skatīties uz citu piemēriem, censties lasīt citu kodu, kā konkrētais uzdevums ir atrisināts, kas izmantots, kāpēc tas vispār strādā? Atceries, ja kaut kas strādā, tā ir tikai nejaušība :)  

Veiksmi ;)

Edited by Pieduriens
Link to comment
Share on other sites

Viss kārtībā, sāc ar pamatiem, tas ir ļoti labi. Līdz MVC vēl tiksi.
Man nepatīk switch un if pierakstu var noīsināt.

<?php
// Definējam nolusējuma skatu, lai ērti pie vajadzības varam to mainīt
define("DEFAULT_PAGE", "news");
// Visus iespējamos skatus glabājam masīvā atslēgasvārds => fails
// Ērtāk pievienot vai noņemt kā switch, arī īsāks kods
$pages = array("home" => "home.php", "news" => "news.php");
// Pārbaudam vai padots atslēgas vārds un vai tāds eksistē iespējamo skatu masīvā
// Ja jā piešķiram vērtību, ja nē piešķiram noklusējuma skata vērtību
// Saīsināts(shorthand) IF pieraksts
$page = (isset($_GET["page"]) && isset($pages[$_GET["page"]])) ? $page : DEFAULT_PAGE;
// Iekļaujam skatu
include_once($pages[$page]);

Nav testēts.

Link to comment
Share on other sites

Liels Paldies! Man ir milzīga interese par šo PHP, un līdz pat reālam darba projektam ar atalgojumu. Bet, saprotu, līdz tam man vēl man augt un augt..

Mani šis viss interesē līdz drošības jautājumu līmenim, cik nu droša šī IT vide ir iespējama... Saprotu, ka 100% drošs jau nav nekas, bet tomēr. 

Sākums manai rotaļai bija : Codecademy.com (HTML) un 

sololearn.com - HTML; PHP; CSS;

un freecodecamp.org

 

Kaut kā bakstoties  pa dzīvi esmu nokļuvis šeit - php.lv. 

Sololearn man ir divi fundamentāli sertifikāti - HTML un PHP, bet vai tas ir derīgs sertifikāts?

Vēl jautājums!

           Kad esmu to visu labā līmenī apguvis, bet man nav oficiāls dokuments, lai varu strādāt - licence vai kā to sauc.. es varu strādāt oficiāli? 

Jo mans uzdevums ir labi iemācīties, jo mērķis ir strādāt ar atalgojumu.

Edited by Mārtiņš Ragozinskis
Edit
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, webi said:

$page = (isset($_GET["page"]) && isset($pages[$_GET["page"]])) ? $page : DEFAULT_PAGE;

Ja padots getā page un eksistē araya keys, tad page == page ? Bet kas tad ir undefined $page.

Tieši šādu scrach for  internet piemēru dēļ, labāk saprast, katru soli atsevišķi.

Link to comment
Share on other sites

Jā, vainīgs.
Paldies, Pieduriens, ka pamanīji un aaxc, ka izlaboji.
Tomēr, konkrētā neuzmanības kļūda tieši liek iedziļināties un saprast, kapēc nestrādā kā plānots,  pēc tam izprast un salabot. :D

Edited by webi
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...