Jump to content
php.lv forumi

Krāpnieki PHP.lv forumā


wwwsite

Recommended Posts

Man vairāk liekas, ka labi ieberzušās abas puses, dēļ pieredzes trūkuma. Viens domāja, ka saņems precīzu specifikāciju, pēc tās uztaisīs un būs nopelnījis naudu, otrs gribēja pa lēto lai kāds uztaisa visas viņa iegribas.  Viens otru pārvērtēja un tagad rezultāts.

Var jau tagad mētāties apvainojumiem, tiesāties, bet var arī nofiksēt, kas ir un kas nav, cik izmaksāja un vienoties par vēlamo iznākumu un beigās viens otram paspiest rokas. Tāpat jau abi ir zaudējuši, bet zaudējumus vēl var minimizēt.

3 hours ago, KillerBean said:

Taču IK adrese jau man radītu aizdomas.. https://www.lursoft.lv/adrese/ludzas-iela-40-4-riga-lv-1003/companies?setm=address neizskatās pēc kāda inkubatora, vai tml. :)

Adrese ne par ko neliecina. Komunikācijas stils gan no abām pusēm ir tāds, ka abi viens otra vērti, tāpēc būtu labi, ja viņi tomēr spētu vienoties visu pabeigt - abiem būtu pieredze, kā gatavoties turpmākajiem pasūtījumiem.

Edited by e-remit
Link to comment
Share on other sites

100% pasūtītājs vainīgs! Pats esmu ar šitādiem klientiem padir**s ļoti daudz laika un nervu. Tikai man audzināšana vai kas cits neļāva pamest visu pusratā, un atstāt klientu ar puspabeigtu projektu. Kaut gan vajadzētu tā darīt...

No manas pieredzes 90% ir tādi. Klients pats neizprot savas vajadzības un pat nemēģina to darīt, jo tur ir jādomā. Kad noliec viņam priekšā uzprogrammētu produktu, tad viņš sāk saprast, ka vajadzēja savādāk. Un aiziet pārtaisīšana

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Kasspars said:

No manas pieredzes 90% ir tādi. Klients pats neizprot savas vajadzības un pat nemēģina to darīt, jo tur ir jādomā. Kad noliec viņam priekšā uzprogrammētu produktu, tad viņš sāk saprast, ka vajadzēja savādāk.

Te parādās laba analītiķa nepieciešamība, kurš spēj intervēt klientu un nodot visu vajadzīgo informāciju  programmētājam. Var jau paveikties, ka pats izstrādātājs vai pasūtītājs jau ir analītiķis, bet praksē tas ir cits skill-sets. Protams, pasūtītājam var rasties neizpratne - kāpēc pa vidu vajadzīgs vēl viens cilvēks, kurš arī nav par velti, bet tas ietaupa naudu.

11 hours ago, Kasspars said:

100% pasūtītājs vainīgs!

Nosacīti. Klients - parastais grib risinājumu un neko nezina par izstrādes procesiem. Tas arī būtu labs tonis IT uzņēmējdarbībā - piedāvāt risinājumu, nevis produktu. Bet, ja klients prasa lētu risinājumu, tad gan lai pieņem to, kas ir! Negāja taču pasūtīt savu lapu pie lielajām firmām. Ideālā - samaksā par pirmo versiju un tad strādā pie otrās.

Link to comment
Share on other sites

man (tas gan bija pasen) kāds dakteris piedāvāja ieviest visā klīnikā automatizētu sistēmu, par kuru norēķināties vēlējās,- "man te plauktā iekrājušies pāris labi konjaki"

tāpēc jau "lielajās firmās" ir speciāli risinājumu pārdevēji, kas apvārdo klientu, neļaujot viņiem norauties no āķa, bet izdabūjot maksimālu ienākumu no katra projekta

 

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, ieleja said:

man (tas gan bija pasen) kāds dakteris piedāvāja ieviest visā klīnikā automatizētu sistēmu, par kuru norēķināties vēlējās,- "man te plauktā iekrājušies pāris labi konjaki"

tāpēc jau "lielajās firmās" ir speciāli risinājumu pārdevēji, kas apvārdo klientu, neļaujot viņiem norauties no āķa, bet izdabūjot maksimālu ienākumu no katra projekta

 

Vai tik tas nebija Traumās? Man bija līdzīgs gadījums tieši ar tiem.

Link to comment
Share on other sites

tā bija kaut kāda privāta klīnika, bet nu neatceros, kur bija nobāzējusies. tas gan vairāk kā piemērs, cik gan pasūtītājs nespēj novērtēt darba apjomu, jo pašam liekas, ka visu var uzskricelēt uz divām salvetēm, līdztekus plātoties ar rokām

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...