Jump to content
php.lv forumi

PHP Programmētājs (Amsterdamā vai strādāt attālināti)


Aichels

Recommended Posts

Ē, 1600-2300 tas ir ļoti labi Latvijai, jā, bet vai tas ir labi Nīderlandei? Bez dziļas izpētes, ierakstot googlē "Average salary netherlands", man izmeta 3100 priekš software developer.

Neteikšu ka zem 2k ir ļoti labi. Ja ir jāuztur 4 cilvēku ģimene tad jāsaka - no algas līdz algai. :)

Link to comment
Share on other sites

Es pieņemu, ka tas ir tāpēc, ka remote darbi Lartvijā kļūst arvien pieejamāki un ka Latvijas speciālistus arī izvēlas šādi darba devēji. Līdz ar to paliek atvēŗts jautājums, kāpēc sēdēt ofisā no 8:00 - 17:00 ar striktiem nosacījumiem un padomju stila vadību par ~1500€ bruto algu, ja var to pašu darīt brīvā režīmā mājās apenēs paralēli skatoties seriālus un saņemt 50k+ gadā.

Link to comment
Share on other sites

Runas par strādāšanu no mājām "apenēs, paralēli skatoties seriālus" degradē visu remote kultūru. Tiem, kas nopietni pieiet remote, ir normāli iekārtota darba vieta, vēlams atsevišķa istaba, kas citiem mērķiem netiek izmantota. Darba laikā seriālus neskatās, bet strādā. Apenēs? Nu labi, lai jau, tas darbu droši vien neietekmē. :)

 

Ir bijuši gadījumi, kad klienti, uzzinot, ka darbs tiek organizēts remote režīmā, nopietni sastomās un sāk šaubīties, jo ir dzirdējuši tieši šādus stāstus par apenēs strādājošiem.

Edited by codehighriga
Link to comment
Share on other sites

Runas par strādāšanu no mājām "apenēs, paralēli skatoties seriālus" degradē visu remote kultūru. Tiem, kas nopietni pieiet remote, ir normāli iekārtota darba vieta, vēlams atsevišķa istaba, kas citiem mērķiem netiek izmantota. Darba laikā seriālus neskatās, bet strādā. Apenēs? Nu labi, lai jau, tas darbu droši vien neietekmē. :)

 

Ir bijuši gadījumi, kad klienti, uzzinot, ka darbs tiek organizēts remote režīmā, nopietni sastomās un sāk šaubīties, jo ir dzirdējuši tieši šādus stāstus par apenēs strādājošiem.

Tādi klienti nav jāņem. Ja viņus interesē, kas pilda uzdevumu, nevis kā uzdevums tiek izpildīts, tad viņu prioritātes ir dirsā.

 

Remote nav svarīgi, kā cilvēks ir ģērbies un ko viņš dara paralēli darbam; ja darbs ir pabeigts un pabeigts labi, tad tas viss ir absolūti pie kājas, un ja tev nav pie kājas, tad tu esi idiots. Tev tas nav jāzin, jo to ne tu, ne tavi klienti neredz un nevienu tas neietekmē.

Link to comment
Share on other sites

Jurčik, es to biju domājis tā, ka cilvēka ģērbšanās un darba vietas stāvoklis ir laba indikācija tam vai darbs tiks padarīts vai nē. Tikai indikācija, nekas vairāk.

Esmu nodarbinājis vairākus cilvēkus remote režīmā, esmu viņiem "starpcitu" arī jautājis, kā tiek organizēta darba vieta utt.

Starp atbildēm un darba kvalitāti bija korelācija manāma.

 

Strādā no dīvāna ar laptopu, paralēli TV iet MTV un Top gear - kods būs vidējs vai slikts.

Ir atsevišķa telpa, galds, izolācija no ģimenes/bērniem uz darba laiku - kods biežāk ir labs, nekā vidējs.

 

Again - tikai indikācija.

Edited by codehighriga
Link to comment
Share on other sites

On 7.2.2017. at 10:33 AM, codehighriga said:

Par 4 cilvēku ģimeni nezinu īsti ko lai atbild. Sievai arī tā kā būtu jāvar pastrādāt. Ja ne 2k, nu tad 500-700eur atnest mājās. :)

 

Bet jā, ja jau nice1 pat Latvijā nevar galus kopā savilkt ar 2k, ko tad lai ar 2k četru cilvēku ģimene Nīderlandē iesāk? :D

Tu kļūdies - sieva, ja arī strādā, gribēs to naudu iztērēt saviem nieciņiem, labākajā gadījumā sīčiem drēbītes sapirkt. Un tu būsi tikai normāls vīrs, ja viņai to ļausi, nevis liksi komunālos maksāt. Viņai jau tā ar sīčiem daudz mājās jāsēž, bet gribas arī kaut kur iziet, un arī labi izskatīties, nevies priecāties, ka bikses kalpo 6 gadus.

Bet 2k neto ir normāls (OK labs - atkarībā no tava pieredzes ilguma) cipars koderim, bet viss, kas ir zem tā - nav nekas spīdošs, neatkarīgi no tā, vai tev ar to pietiek ģimenes uzturēšanai. Ja tev nav 2k+ neto mēnesī, tad ir laiks pārdomāt kādas zināšanas, pieredze vai īpašības tev pietrūkst, un sākt pie tām piestrādāt. Un jā - tas, ja runa ir par Latviju, lai brauktu prom ar ģimeni, ciparam būtu jābūt vismaz 3 reizes lielākam.

Bet, ja man būtu 22 gadi un es tagad strādātu freelance režīmā, noteikti izmēģinātu šādu piedāvājumu - vispirms iesildīties Latvijā, pēc tam prom uz NL, un tad jau pēc situācijas - ja startups aiziet, tad palikt tur, ja ne, tad būtu treniņš darboties starptautiskā vidē. Un, veiksmīgas apstākļu sakritības gadījumā, pēc 5 - 10 gadiem atgriezties LV kā pieredzējušam spečukam, kas no LV apkalpo ārzemju klientus.

Link to comment
Share on other sites

Manuprāt ar 2k neto algu Latvijā var noīrēt dzīvokli ar divām vannas istabām, braukt ar samērīgu 2016-2017 gada mašīnu līzingā, reizi nedēļā paēst ārpus mājas smalkākā vietā un nopirkt ne-humpalu drēbes gan sev, gan sievai, gan bērniem. Paliks vēl daži simti ko atstāt iekrājumos. Tāpēc man jāsaka ka 2k neto ir ne tikai "normāls", bet "LABS" atalgojums Latvijā.

It īpaši ja mēs mākam neskatīties tikai uz high-end developeriem, bet ie-scoupēt skatā arī vidējo un zemo galu. Vēl jo vairāk ja paskatamies ārpus IT industrijas.

Te php.lv forumā ir problēma, ka bieži 5+ gadu pieredzes developeru algas tiek vispārinātas kā vidējais.

Un tad, ja kaut kur netiek piedāvāta high end alga, tad sākās gaušanās par vergturību, paverdzināšanu utt.

Šajā konkrētajā sludinājumā - strādāt Latvijas apstākļos ar 2k ir LABI. Strādāt Nīderlandes apstākļos ar 2k? Īsti nezinu, bet tie gan varētu būt arī slikti apstākļi.

Edited by codehighriga
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...