Jump to content
php.lv forumi

Ieraksta paņemšana no vienas mysql tabulas un pievienošana otrā


MarisJanis

Recommended Posts

Sveiki, kungi,

Lūdzu, palīdziet iesācējam php un mysql jomā.

Sekojoša situācija - vienā mysql DB ir divas tabulas - table1 un table2, table1 sastāv no kolonnām "a", "b" un "c", table 2 ir kolonnas "d", "e" un "f".

Jautājums - kā panākt, lai html/php formā, kura nodod datus 'table2' kollonā "e" ievieto konkrētu ierakstu (pieņemu, ka tas ir query rezultāts) no table1 "c" kolonnas. Respektīvi, table2 formā "e" kollonas laukam ir kaut kāds dropdown list no table1 "c" kollonas, lietotājs izvēlas vienu vērtību un tā tiek saglabāta table2 "e" laukā.

 

MS accessā tas darbojas vienkārši, bet kā to izdarīt ar php/mysql.

 

Pateicos!

Link to comment
Share on other sites

$c = $pdo->query('SELECT DISTINCT c FROM table1 ORDER BY c ASC')->fetchAll(PDO::FETCH_COLUMN);

 

Formā:

<select name="c">

<?php foreach ($c as $record) { echo '<option value="', $record, '">', $record, '</option>'; } ?>

</select>

 

Formas apstrādē:

$stmt = $pdo->prepare('INSERT INTO table2 (d, e, f) VALUES (?, ?, ?)');

$stmt->execute($d, $e/*<-- šeit iet tavs select value */, $f);

 

 

Bet vispār, datubāzēs nav tāds jēdziens "'table2' kollonā "e" ievieto konkrētu ierakstu".

Tu neievieto ierakstu kolonnā, tu ievieto ierakstu tabulā ar visiem vai daļējiem datiem (atkarībā no tā, vai kolonnām ir DEFAULT vērtības).

Edited by jurchiks
Link to comment
Share on other sites

Nē, šis nav mājasdarbs, atzīmes vai kredītpunktus par to nedos :-)

Darba vietā nedaudz darbojos ar M$ access datubāzēm, bet vajag tā, lai šīs db nav piesaistītas vienam konkrētam lietotājam, bet vairākiem darbiniekiem. 

Šajā pašā formumā izlasīju par to, ka jēdzīgs variants ir šādu db uzturēt mysql un darbināt caur web lapu un php skriptiem.

Sāku no nulles, caur Xampp un phpMyAdmin datubāzi un tabulas ir uztaisīt vienkārši, html formu piemēri datu pievienošanai mysql datubāzei izmantojot form action="action-table2.php" method="post" internetā ir daudz, bet neesmu atradis nevienu jēdzīgu piemēru kā html formā realizēt to, ko es jautāju pirmajā postā.

Un neizdodas man Jurčika ieteikumu realizēt. Nesaprotu kur likt šo: $c = $pdo->query('SELECT DISTINCT...

Pēc loģikas tas iet php failā form action...php, bet nesanāk.

Link to comment
Share on other sites

Jā, paldies par ieteikumiem! Jautājums ir atrisināts citādākā veidā.

Mans "maizes" darbs nav programmēšana, bet smadzeņu pakustināšanai tas ļoti noder un cik es ar programmēšanas lietām esmu darbojies, esmu sapratis, ka vienu jautājumu var risināt n`tajos veidos. Laiku tas, protams, prasa, bet rezultātu var dabūt arī pilnīgs čaiņiks šajā jomā.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...