Jump to content
php.lv forumi

LV drosiba


Guest mand4rins

Recommended Posts

Guest mand4rins
37 minutes ago, aaxc said:

ocY97CWnRTi854JhgpXafg.png

Good luck

Ok,domu sapratu,bet vel +- darba jadara ir taka ja kads velas piedalities  give me  msg :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 42
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Guest mand4rins

Sveiki,nelielisos,bet ir db no livas.lv nu kur ta var ,chakarejos 2 dienas kamer uzlauzu brr,es ka white hacker aizutiju msg viniem nu lai uzlabo so to.... + internetveikali vel...etc tas ir arprats ja pamekle lv saitus bez exploit vnk chali kodejusi...etc

Edited by mand4rins
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, mand4rins said:

Sveiki,nelielisos,bet ir db no livas.lv nu kur ta var ,chakarejos 2 dienas kamer uzlauzu brr,es ka white hacker aizutiju msg viniem nu lai uzlabo so to.... + internetveikali vel...etc tas ir arprats ja pamekle lv saitus bez exploit vnk chali kodejusi...etc

Ja atmiņa neviļ, par šādu rīcību dod divus gadus aiz restēm.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, aaxc said:

Ja atmiņa neviļ, par šādu rīcību dod divus gadus aiz restēm.

Interesanti, es arī tā domāju, ka sodam jābūt, bet drošības pēc pārbaudīju Krimināllikumu:
https://likumi.lv/ta/id/88966-kriminallikums#p-530924

Tur rakstīts, ka sods ir tikai tad, ja ar to radīts būtisks kaitējums, ja tas darīts mantkārīgā nolūkā, ja tas saistīts ar sabiedrisko drošības apdraudējumu.

Link to comment
Share on other sites

To var interpretēt dažādi, piemēram:

Quote

(1) Par patvaļīgu piekļūšanu automatizētas datu apstrādes sistēmas resursiem, ja tas saistīts ar sistēmas aizsardzības līdzekļu pārvarēšanu vai ja tas izdarīts bez attiecīgas atļaujas vai izmantojot citai personai piešķirtas tiesības un ja ar to radīts būtisks kaitējums, — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Tas pēdējais un var būt pievienots tikai pēdējam vai nevis visam.

Respektīvi sods ir trīs gadījumos:

  1. Ja esi uzlauzis;
  2. Ja esi pieslēdzies bez atļaujas ar zināmu paroli;
  3. Ja esi pieslēdzies ar atlauju, bet nodarījis sistēmai kaitējumu;

 

Link to comment
Share on other sites

Es, variantā kad un attiecas tikai uz pēdējo daļu, saprotu tā:

1. Ja esi apgājis aizsardzības līdzekļus
2. Ja esi iegājis sistēmā, kurā tev nav tiesību iet - tā var būt, piemēram, pie sveša datora, vai pie kādas iekārtas, kur nav autorizācija, utmldz.
3. Ja esi iegājis sistēmā neapejot aizsardzību, bet autorizējoties kā cits cilvēks un ar to nodarījis kaitējumu.

Tā kā man šķiet, ka kaitējums ir nozīmīgs gan 2., gan 3. daļā, tad, manuprāt, kaitējums attiecas uz visiem trīs.
Bet vispār likumus raksta dauņi, kuri nemāk formulēt domu. Es vispār pie likumu rakstīšanas nelaistu cilvēkus bez profesionālas pieredzes programmēšanā.

Turpat tālāk:

Quote

(1) Par tāda rīka (ierīces, datorprogrammas, datorparoles, pieejas koda vai līdzīgu datu) neatļautu izgatavošanu, pielāgošanu izmantošanai, realizēšanu, izplatīšanu vai glabāšanu, kurš paredzēts automatizētas datu apstrādes sistēmas resursu ietekmēšanai vai ar kura palīdzību var piekļūt automatizētas datu apstrādes sistēmai vai tās daļai nolūkā izdarīt noziedzīgu nodarījumu, —

soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

Principā jebkurš pārlūks, ssh konsole, dators, telefons, utmldz. ir datorprogramma vai ierīce ar kuru var piekļūt automatizētai apstrādes sistēmai. Tāpēc principā visiem, kuri glabā telefonus, datorus un, ja tie vēl pie tam ir aprīkoti ar pārlūku vai konsoli, draud 2 gadu cietumsods vai verdzība.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...