Jump to content
php.lv forumi

Kategorija un subkategorijas.


ziedinjsh

Recommended Posts

Sveiki.. nonācu pie sarežģijuma kuram nevaru izštukot atrisinājumu.. iespējams, ka jau viegls..
Tā tad, ir pamatkategorijas kas ir datubāzē un kurām ir piesaistītas subkategorijas. Citām subkategorijām ir divas va varākas pamatkategorijas (datubāzē tiek saglabāts kā teksts,, pamatkategorijas ID atdalīts ar ","). Nesanāk pie pamatkategorijām izvadīt tās vienādās subkategorijas. php idiorm:
 

$cats = ORM::for_table('k1')->found_many();
foreach($cats as $cat){
    $k2 = ORM::for_table('k2')->where_like('k1_id', $cat->id)->find_many();
    foreach($k2 as $k){
        echo $k->name;
    }
}

šādi izvadās subkategorijas. Kā, lai izvada tās subkategorijas kurām ir divi vai vārāki piesaistītie ID?

P.S. Paldies jau iepriekš!

Link to comment
Share on other sites

Nu piemēram ir pamatkategorijas #1 Sadzīves tehnika, #2 Dārza tehnika un #3 Meža tehnika. Subkategorijai "Motorzāģis" ir piesaistītītas pamatkategorijas #2 un #3.

Kā tad pareizi ir jāveidot DB ar tām kategorijām un subkategorijām utt?

Edited by ziedinjsh
Link to comment
Share on other sites

Neesmu lietpratējs. Nenomētāt lūdzu ar veciem tomātiem. Bet man šķiet ka te idejiski pareizais risinājums būtu atsevišķa tabulā glabāt kategrijas un subkategorijas id. tad arī būtu vieglāk atlasīt info. jo kad prasītu izvadīt subkategorijas kur kategorijas id ir tāds tad arī tās tiktu atgrieztas. Kaut gan nezinot ko īsti autors grib panākt gūti tā spriest.

Link to comment
Share on other sites

Neesmu lietpratējs. Nenomētāt lūdzu ar veciem tomātiem. Bet man šķiet ka te idejiski pareizais risinājums būtu atsevišķa tabulā glabāt kategrijas un subkategorijas id. tad arī būtu vieglāk atlasīt info. jo kad prasītu izvadīt subkategorijas kur kategorijas id ir tāds tad arī tās tiktu atgrieztas. Kaut gan nezinot ko īsti autors grib panākt gūti tā spriest.

Tā arī es izdariju :D Ir tabula ar pamatkategorijām, subkategorijām un tabula kur tiek sasaistītas pamatkategorijas id ar subkategorijas id

Link to comment
Share on other sites

Tā tad esmu nonācis līdz šim, bet kā lai es izvadu kategorijas un zem viņa attiecīgās subkategorijas?
 

$k = ORM::for_table('k2')->select('cat_name_lv')->select('sub_name_lv')->inner_join('k_connect', array('k_connect.k2_id', '=', 'k2.id'))->inner_join('k1', array('k1.id', '=', 'k_connect.k1_id'))->find_many();
	foreach($k as $item){
					
	}
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...