Jump to content
php.lv forumi

Meklēju darbu par backend programmētāju


jurchiks

Recommended Posts

  • Replies 31
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tu šādi piedāvā Jurčikam remote darbu?

Lai visvarenie koda dievi stāv klāt pilsoņiem, kas jamo tiešām pieņems kaut ko darīt... :D

 

Iedomājies, pienāk līds prasa, eu jurchik, kur testi? A man nepatīk testus rakstīt.. :D Hahahaha....

Edited by F3llony
Link to comment
Share on other sites

Ir ieteikumi, kur meklēt?

Nav. Bet man liekas, ka tev labāk meklēt gala klientu, jo tu orientējies uz rezultātu, nevis procesu. Gala klientam vajag risinājumu, kas strādā, nevis lai tu ej katru dienu uz biroju, vai raksti līdam testus. Tas ir priekš tiem, kuri grib feisītī likt bildītes ar torti "10 gadu jubileja darbā" un "priekšnieks šodien bija labs, esmu laimīgs"...

Link to comment
Share on other sites

Lai visvarenie koda dievi stāv klāt pilsoņiem, kas jamo tiešām pieņems kaut ko darīt... :D

 

Iedomājies, pienāk līds prasa, eu jurchik, kur testi? A man nepatīk testus rakstīt.. :D Hahahaha....

Ir liela atšķirība starp "nav vajadzības" (solo projektiem), "nav iespējams ieviest" (lieliem/veciem projektiem), "nav jēgas" (ļoti maziem projektiem), un "nepatīk".

 

Bet davai, vismaz vienu reizi pieturi muti un neizplūsti daiļrunībā par to, cik es esmu šausmīgi slikts programmētājs, jo saviem personīgajiem projektiem nerakstu testus, lai izdabātu tādiem lepniem ļautiņiem kā tu.

Edited by jurchiks
Link to comment
Share on other sites

Nav. Bet man liekas, ka tev labāk meklēt gala klientu, jo tu orientējies uz rezultātu, nevis procesu. Gala klientam vajag risinājumu, kas strādā, nevis lai tu ej katru dienu uz biroju, vai raksti līdam testus. Tas ir priekš tiem, kuri grib feisītī likt bildītes ar torti "10 gadu jubileja darbā" un "priekšnieks šodien bija labs, esmu laimīgs"...

Tu domā tā kā izdomāt kaut kādu ideju un mēģināt kādam biznesam to notirgot?

Link to comment
Share on other sites

Gala klientam vajag risinājumu, kas strādā, nevis lai tu ej katru dienu uz biroju, vai raksti līdam testus. Tas ir priekš tiem, kuri grib feisītī likt bildītes ar torti "10 gadu jubileja darbā" un "priekšnieks šodien bija labs, esmu laimīgs"...

Salvis 2.0 ...? Manuprāt mēs ļoti labi un uzskatāmi zinām, kas parasti notiek ar "galvenais ka strādā" :>

 

Bet davai, vismaz vienu reizi pieturi muti un neizplūsti daiļrunībā par to, cik es esmu šausmīgi slikts programmētājs, jo saviem personīgajiem projektiem nerakstu testus, lai izdabātu tādiem lepniem ļautiņiem kā tu.

Huh? Tu esi šausmīgi slikts programmētājs nevis tāpēc, ka neraksti testus, bet tāpēc, ka raksti sūdīgu kodu ;> Zini atšķirību.

Edited by F3llony
Link to comment
Share on other sites

Ir liela atšķirība starp "nav vajadzības" (solo projektiem), "nav iespējams ieviest" (lieliem/veciem projektiem), "nav jēgas" (ļoti maziem projektiem), un "nepatīk".

 

Bet davai, vismaz vienu reizi pieturi muti un neizplūsti daiļrunībā par to, cik es esmu šausmīgi slikts programmētājs, jo saviem personīgajiem projektiem nerakstu testus, lai izdabātu tādiem lepniem ļautiņiem kā tu.

 

Ieviest testus var jebkuram projektam, jautājums tikai - kādus. Neredzu traucēkli kādam vecam projektam ieviest funkcionālos testus, lai nebūtu jākliko formām 15x cauri, lai saprastu visus gadījumus, kur kas strādā.

Kāpēc solo projektiem "nav vajadzības"? Testi nav domāti tam, lai otram pateiktu, ka viss strādā, vai arī otrs kaut ko darot, saprot, ka kaut ko salauza. Tik pat labi, tas "otrs" esi Tu, labojot kodu citā vietā, un radot problēmas citur. Testi nu būtu lieta, ko vajadzētu apsvērt iemācīties, nevis pretoties "papildus kodam". To, ko Tu pavadi "spaidot formas", ja vispār to dari, pārbaudot savu darbu, Tu vari izdarīt uzrakstot kodu, un tas strādā automatizēti.

Maziem projektiem, arī nebūtu ne vainas kaut ko uzrakstīt, lai atvieglotu sev darbu.

Edited by Kemito
Link to comment
Share on other sites

Salvis 2.0 ...? Manuprāt mēs ļoti labi un uzskatāmi zinām, kas parasti notiek ar "galvenais ka strādā" :>

Precizēšu. Es neesmu pret testiem, bet ir vairākas lietas:

- mikroprojektu budžets (tēlaini sakot, tu nevari nopirkt mersi pa dažiem k, bet ir, kam vajag "ejošā stāvoklī")

- labāk testu nav vispār, nekā ir pseido-testi (viltus drošības sajūta)

- TDD ir tikai viens no vairākiem "approach"

- un vēl virkne lietu.

 

Es katrā ziņā iesaku pieturēties pie testiem, kad tas ir uzskatāms par pareizu. 

 

"Galvenais, ka strādā" - ar to domāju nevis tjap, ljap, bet... nu, piemēram, šis:

 

@PeterisApinis Svētdiena. Mazpilsētas ķirurgs minūtē noņem bērnam ērci. Deviņpadsmit minūtes aizpilda kartiņas, talonus, atskaites, žurnālus. Paldies G.B.!

 

 

Domāju, ka galvenais bija noņemt ērci.

Edited by Mr.Key
Link to comment
Share on other sites

Ieviest testus var jebkuram projektam, jautājums tikai - kādus. Neredzu traucēkli kādam vecam projektam ieviest funkcionālos testus, lai nebūtu jākliko formām 15x cauri, lai saprastu visus gadījumus, kur kas strādā.

Kāpēc solo projektiem "nav vajadzības"? Testi nav domāti tam, lai otram pateiktu, ka viss strādā, vai arī otrs kaut ko darot, saprot, ka kaut ko salauza. Tik pat labi, tas "otrs" esi Tu, labojot kodu citā vietā, un radot problēmas citur. Testi nu būtu lieta, ko vajadzētu apsvērt iemācīties, nevis pretoties "papildus kodam". To, ko Tu pavadi "spaidot formas", ja vispār to dari, pārbaudot savu darbu, Tu vari izdarīt uzrakstot kodu, un tas strādā automatizēti.

Maziem projektiem, arī nebūtu ne vainas kaut ko uzrakstīt, lai atvieglotu sev darbu.

This. Pie tam, testēt labu kodu ar unit/bdd testiem ir ļoti vienkārši. Protams, nevajag aiziet galējībās, un arī man netrūkst stuff bez testiem, bet pamatā tie ir mani personiskie eksperimenti kuri pa lielam tiek uzrakstīti, izmantoti kādam sīkumam un aizmirsti. Bet jebkas kas iziet ārpus šī loka ir jātestē. Labi, nav laika, uzrakstīsi pēc tam, bet pateikt, nope, nevajag? Pff. 

 

Still, labāk par arrogant **hole, kurš domā, ka visu zin.

Es nezinu visu, un ja vari iecitēt, kur esmu ko tamlīdzīgu teicis vai kā savādāk pamatot sevis teikto - zelta dālderis Tev.

 

Taču, mans viedoklis konkrētajā gadījumā ir pamatots ar jurchika kodu, ko esmu redzējis un jama atbildēm uz dotā koda niansēm ko esmu norādījis. So, ja tas mani padara par arrogant asshole, so be it. Labāk arrogant asshole kā oblivious idiot. Any day.

 

 

Precizēšu. Es neesmu pret testiem, bet ir vairākas lietas:

- mikroprojektu budžets (tēlaini sakot, tu nevari nopirkt mersi pa dažiem k, bet ir, kam vajag "ejošā stāvoklī")

- labāk testu nav vispār, nekā ir pseido-testi (viltus drošības sajūta)

- TDD ir tikai viens no vairākiem "approach"

- un vēl virkne lietu.

 

Domāju, ka galvenais bija noņemt ērci.

Un es Tev absolūti piekrītu. Es nedomāju, ka manis teiktajam tiešām vajadzēja milzīgu sarkanu leiblu "common sense applies". Tam tā kā vajadzētu būt pašsaprotami. 

Edited by F3llony
Link to comment
Share on other sites

Ieviest testus var jebkuram projektam, jautājums tikai - kādus. Neredzu traucēkli kādam vecam projektam ieviest funkcionālos testus, lai nebūtu jākliko formām 15x cauri, lai saprastu visus gadījumus, kur kas strādā.

Kāpēc solo projektiem "nav vajadzības"? Testi nav domāti tam, lai otram pateiktu, ka viss strādā, vai arī otrs kaut ko darot, saprot, ka kaut ko salauza. Tik pat labi, tas "otrs" esi Tu, labojot kodu citā vietā, un radot problēmas citur. Testi nu būtu lieta, ko vajadzētu apsvērt iemācīties, nevis pretoties "papildus kodam". To, ko Tu pavadi "spaidot formas", ja vispār to dari, pārbaudot savu darbu, Tu vari izdarīt uzrakstot kodu, un tas strādā automatizēti.

Maziem projektiem, arī nebūtu ne vainas kaut ko uzrakstīt, lai atvieglotu sev darbu.

Biju piemirsis par funkcionālajiem, domāju tikai unit testus. Bet lieliem, veciem projektiem ar aizvēsturisku HTML struktūru (few classes/IDs) arī tā būtu būtiska problēma. Bet nu tādos gadījumos tas jau nav atkarīgs no manis, un zinot tos projektus, esmu pārliecināts, ka projektu vadītāji būtu automātiski pateikuši "netērē laiku liekām lietām, ar to lai nodarbojas testētājs" (tas, kurš manuāli kliko 15x cauri formām, un citādāk nemāk).

 

Es labi saprotu, kas ir testi un kā tos rakstīt, bet man personīgi vai nu pēc tādiem nav bijis nepieciešamības (jo es rakstu vienkāršu kodu, kurā man viss tāpat ir saprotams), vai nav bijis iespējas tos ieviest.

 

>"Tik pat labi, tas "otrs" esi Tu, labojot kodu citā vietā, un radot problēmas citur."

Savos privātajos projektos es to gandrīz vienmēr pamanu uzreiz, jo, kā jau esmu vairākkārt minējis, es visas izmaiņas pārlasu vairākas reizes, kamēr pilnībā saprotu visu, ko esmu izdarījis, pirms kommitoju (7 reizes nomēri...). Ļoti retos gadījumos, kad baigi steidzos vai esmu baigi ar kaut ko aizrāvies, gadās, ka nepārlasu, un tās ir praktiski vienīgās reizes, kad pieļauju kļūdas. Bet arī tad es tās ātri pamanu un izlaboju, jo vēlāk pārlasu iepriekš veiktās izmaiņas.

 

 

BET. Mēs kārtējo reizi ejam offtopikā. Varētu jau vienreiz mūžā piebremzēt.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...