Jump to content
php.lv forumi

Atrasts internetā


briedis

Recommended Posts

Ja izsaukums toties izskatās "doShit($with_this_stuff, YES_MORE, NOT_SURE, YES_PLS)", nevis "doStuff($with_this_stuff, true, false, true)", tad viss ir ok.

Kā tas ir ok, ja tu tāpat nezini, ko pieprasa YES_MORE, NOT_SURE, YES_PLS? Atšķirība tikai nosaukumā.

Vismaz izdomā meaningful nosaukumus piemēriem, ja gribi, lai tos uztver nopietni...

 

Javā var darīt šādi:

Ir links uz dokumentāciju? Google nespēj pēc keywordiem ' java constructor "{{" ' neko jēdzīgu atgriezt.

 

Edit: nvm, found it - double-brace initialization.

Bet skatoties pēc stackoverflow komentāriem, izskatās, ka diezgan dārgs/slikti optimizēts pasākums...

Edited by jurchiks
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 546
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kā tas ir ok, ja tu tāpat nezini, ko pieprasa YES_MORE, NOT_SURE, YES_PLS? Atšķirība tikai nosaukumā.

Vismaz izdomā meaningful nosaukumus piemēriem, ja gribi, lai tos uztver nopietni...

 

Ir links uz dokumentāciju? Google nespēj pēc keywordiem ' java constructor "{{" ' neko jēdzīgu atgriezt.

 

Edit: nvm, found it - double-brace initialization.

Bet skatoties pēc stackoverflow komentāriem, izskatās, ka diezgan dārgs/slikti optimizēts pasākums...

Atkarīgs kā izmanto. Ja veido jaunu instanci 10,000 reizes sekundē, obviously. Ja izmanto vienreiz lai nokonfigurētu kaut kādu konfigu, efekts ir 0. Tā pat, kā ar 10000 citām lietām visās valodās. 

Link to comment
Share on other sites

Vismaz izdomā meaningful nosaukumus piemēriem, ja gribi, lai tos uztver nopietni...

"doStuff($with_this, DO_THING_A, DONT_DO_THING_B)" - labāk?

 

 

Tas jau vairāk tāds filozofisks skatījums.

Ja skatamies uz programmēšanas valodu kā konstrukciju, ar ko likt kādai ierīcei darboties konkrētā veidā, tad mēs varētu teikt, ka HTML kods dod browserim programmu, pēc kuras sastādīt attēlu uz ekrāna (vai atskaņot noteiktas skaņas accesibility iekārtā, vai veidot noteiktu attēlu, ko nosūtīt printerim, utt...).

Link to comment
Share on other sites

Man šķiet, ka par programmēšanas valodām sauc tās, kuras ir "Turing complete" un viena no īpašībām, kas piemīt šādām valodām, nav iespēja ierobežotā laikā prognozēt to darbību, piemēram, vai jebkura programma šai valodā beigs savu darbību vai nē - "Halting problem". Uz doto brīdi grūti iedziļināties visās HTML niansēs, bet, man šķiet, ka jebkurai HTML "programmai" var izveidot algoritmu, kurš nosaka, vai šī programma beigsies, vai nē un tāpēc HTML nav programmēšanas valoda.

Taču iespējams es kļūdos un ir kāds haks kā ar HTML izveidot "programmu", kuras darbības beigas nav iespējams paredzēt.

Link to comment
Share on other sites

Par programmēšanas valodām sauc tās, kurās var kaut ko uzprogrammēt. Turing complete tam nav priekšnosacījums.

 

Definē "kaut ko uzprogrammēt" jeb programmēt. Ja es iestatu mikroviļņu krāsnij laiku un jaudu (ieprogrammēju viņas darbību), tad šo divu parametru iespējamo izvēļu kombinācija ir programmēšanas valoda?

Turing completeness parasti tiek uzskatīt kā definēta, diskrēta robeža starp programmēšanas valodu un markup, query vai kādam citam uzdevumam paredzētu valodu vai datu attēlošanas formātu.

Link to comment
Share on other sites

Man šķiet, ka par programmēšanas valodām sauc tās, kuras ir "Turing complete" un viena no īpašībām, kas piemīt šādām valodām, nav iespēja ierobežotā laikā prognozēt to darbību, piemēram, vai jebkura programma šai valodā beigs savu darbību vai nē - "Halting problem". Uz doto brīdi grūti iedziļināties visās HTML niansēs, bet, man šķiet, ka jebkurai HTML "programmai" var izveidot algoritmu, kurš nosaka, vai šī programma beigsies, vai nē un tāpēc HTML nav programmēšanas valoda.

Taču iespējams es kļūdos un ir kāds haks kā ar HTML izveidot "programmu", kuras darbības beigas nav iespējams paredzēt.

 

Man jau šķiet, ka jāsāk ar pamatiem. Vai valoda spēj veikt aritmētiskas darbības.

Link to comment
Share on other sites

Man jau šķiet, ka jāsāk ar pamatiem. Vai valoda spēj veikt aritmētiskas darbības.

 

Mana mikroviļņu krāsns "programmēšanas valoda" spēj - sākumā es ieprogrammēju 5 minūtes un ik pēc minūtes skaitlis samazinās par 1. Tātad atņemšanu noteikti spēj.

Vai tāpēc tā programmēšanas valoda?

Link to comment
Share on other sites

Mana mikroviļņu krāsns "programmēšanas valoda" spēj - sākumā es ieprogrammēju 5 minūtes un ik pēc minūtes skaitlis samazinās par 1. Tātad atņemšanu noteikti spēj.

Vai tāpēc tā programmēšanas valoda?

 

Bļaaaaa... Nu nesūdīgs arguments +1

 

Es katru rītu eju uz tualeti un man ar ir, "Turing complete" jo nav iespējas ierobežotā laikā prognozēt manu darbību, :)

 

p.s. Kā tu taisies reizināt un dalīt ar mikroviļņu krāsni?

Edited by Wuu
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...