Jump to content
php.lv forumi

Atrasts internetā


briedis

Recommended Posts

  • Replies 546
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

@pcsssss Kaut kā ar konsoli pierasts, klientā eju skatīties, tikai kad veicu citu cilvēku commit'u apskatu.

 

Un tāpat, citu cilvēku komitus var smuki skatītes arī IDEs logā. Es gitlab eju tikai tad, kad ir kāds merge request..

Link to comment
Share on other sites

> Also - so pro, much cli. Except we don't need it.

 

Nu gan...

 

Kad saskarsies ar kaut cik custom problēmu, uzraksti!

 

Piemēram,

 

* izfiltrē man Git branchus, ne vecākus par trim dienām,

* kuros ir bijuši jauni commiti salīdzinot pret master branch,

* tad saglabā šos commitu messages pa Markdown failiem un šos failus atsūti man uz e-pastu.

 

Šādu problēmu tu vari sabakastīt neizmantojot termināli? Nez vai.

 

Daudz vieglāk būtu uzrakstīt dažas rindiņas Bash. Nevajag apgalvot, ka jums nevajag shellu; tas ir tikai vēl viens toolis ko ir ļoti labi zināt un izmantot, kad nepieciešams.

Edited by daGrevis
Link to comment
Share on other sites

Teikšu godīgi, bez paniskas gūglēšanas es to nevarētu, un arī tad pasvīstu.

 

Un arī ikdienā prasās pēc googles palīdzības. Kaut kā neizprotu līdz galam tos branchus, mērdžus, pul requestus... saprotu, ka tas viss labi un gudri, bet nu man tas šķiet sarežģīti. Principā, līdzīgi kā normāli strādātu ar relāciju datubāzi, jāapgūst SQL, Git gadījumā apgūstamais materiāls pēc būtības ir jauna valoda (ja grib to darīt bez gūgles). Piemēram, minēto piemēru var viegli transformēt uz ORM, kad ātri var atrst situācijas, kur jāliek vien lietā SQL (konsole), jo query builderis (GUI) ir par īsu.

Link to comment
Share on other sites

* izfiltrē man Git branchus, ne vecākus par trim dienām,

* kuros ir bijuši jauni commiti salīdzinot pret master branch,

* tad saglabā šos commitu messages pa Markdown failiem un šos failus atsūti man uz e-pastu.

 

Kas tas tāds par flowu? Sūtat zip failā patchus caur e-pastu arī? :)) Kāda jēga e-pastā no commit mesidžiem, un tieši markdownā?

Link to comment
Share on other sites

Vajadzība rodas no iespējas. Pirms 100 gadiem cilvēkiem internets arī nebija vajadzīgs. Bet tikko tu kaut ko vairāk māki, tā tas tev dod jaunas iespējas un vajadzību šīs iespējas izmantot un uzlabot savu produktivitāti.

Link to comment
Share on other sites

> Teikšu godīgi, bez paniskas gūglēšanas es to nevarētu, un arī tad pasvīstu.

 

Nevajag baidīties, Google ir programmētāja draugs! Par svīšanu - atkarīgs no attiecīgā uzdevuma. Augstāk minētais bija vienkārši piemērs un ne jau no vieglākajiem.

 

> Kaut kā neizprotu līdz galam tos branchus, mērdžus, pul requestus... saprotu, ka tas viss labi un gudri, bet nu man tas šķiet sarežģīti.

 

Iesaku mēģināt savā galvā vizualizēt commitus kā koku, padomāt kā diff maina tavu kodu (datus) starp commitiem un kā tas tiek saglabāts, apstrādāts. Nekas tur tāds _ļoti_ sarežģīts nav.

 

> kur jāliek vien lietā SQL (konsole), jo query builderis (GUI) ir par īsu.

 

Exactly my point.

 

> Kas tas tāds par flowu? Sūtat zip failā patchus caur e-pastu arī? :))

 

Nekādus patchus pa e-pastiem, lūdzu! :D Augstāk minētais bija tikai ilustratīvs piemērs kaut kam custom, pirmais kas iešāvās prātā. :)

Link to comment
Share on other sites

> Kas tas tāds par flowu? Sūtat zip failā patchus caur e-pastu arī? :))

 

Nekādus patchus pa e-pastiem, lūdzu! :D Augstāk minētais bija tikai ilustratīvs piemērs kaut kam custom, pirmais kas iešāvās prātā. :)

 

Anyway...

 

FvyKyXC.gif

 

Protams, ka CLI lietošanu gitam es neizslēdzu spec gadījumiem, bet tīri parastais flows ar pull/commit/merge/push/brančošana/cherry pickings/tagošana/revertošana/checkouts/diff ir daudz patīkamāks un pārskatāmāks ar GUI

Link to comment
Share on other sites

Nekad neesmu teicis, ka nav jāizmanto GUI, ja tā ir ērtāk. Tikai uzsvēru, ka vienmēr varēs izdarīt vairāk ar termināli, un, ka nav jāsaka “we don't need it“.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...