Jump to content
php.lv forumi

Atrasts internetā


briedis

Recommended Posts

  • Replies 546
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Neviens kā freelancer startapos nav mēģinājis?  Man jau liekas, ka tādos projektos ar prieku var strādāt.

Kāpēc freelancer? Startupos, parasti, vajag cilvēkus, kas līdz ausīm ir tajā projektā.

Lai tādā strādātu ar prieku, tev no sākuma jānotic vadītājam. Pirmkārt, vadītājam jābūt tādam, kurš deg par savu projektu, pārzina savu jomu, sagādā finanses un interesējas, kā tu ātrāk visu vari uztaisīt.

Otrā svarīgā lieta, kas jānoskaidro, no kurienes viņam finanses un uz cik ilgu laiku. Ja tev pasaka: "Par finansēm neuztraucies!", tad tā ir slikta zīme. Painteresējies, kā viņš ir nodrošinājies pret pēkšņu investora atteikšanos no turpmākas sadarbības! Esmu redzējis, kā tas izskatās, kur viens projekts tā arī nogrima, jo investoram kaut kas neiepatikās, kaut gan solītais gads vēl nebija pagājis, cits projekts sarūpēja visiem bezalgas atvaļinājumu no nākamās nedēļas, no kura ne jau visi atgriezās.

Link to comment
Share on other sites

Labs apraksts, really advanced tas viss. Tas jūs paši līdz tam nonācāt, vai tas ir tāds kā tipisks risinājums web projektiem, kas tā kā mazliet palielāki? Kā izstrādātāji jūtas, nesanāk liels overheads? Un ko nozīmē deploymenti vairākas reizes dienā? Frontendā es saprotu - podziņa tur vai šurp, bet backendā.. Nu vispār arī saprotu, tiek kaut kas uztaisīts un pēc relīzošanas jau kādu laiku šis tas jāpamaina.

 

Un kā tas sanāk, kādas ir iespējas? Jo esmu arī mega pūce. Nav problēmu piecelties arī 6os, bet es nespēju domāt no rītiem. Jau no pirmajām klasēm visu patiesībā mācījos vakaros, pildot mājasdarbus, man ilgi nepieleca, ka citi skolēni mācās arī stundu laikā. Nezinu, varbūt ar ķīmiju kaut kas saistīts. Tagad arī, ja no rīta esmu uzcēlies, varu darboties, bet ne jau sēžot pie datora, to fiziski nespēju. :D (ar fiziski es domāju tiešām fiziski. Vakaros nav problēmu - varu kaut līdz rītausmai nosēdēt nepieceļoties.)

Semi-tipisks. Cik ar citiem komunicēju, zinu, ka ja ne vienmēr lietotas tās pašas tehnoloģijas, tad risinājumi ir ļoti līdzīgi, taču es nevarētu teikt, ka visi kaut ko tādu dara - personiskais iespaids ir drīzāk nē. Konkrēti Ebay/Magento, Skyscanner, AirBNB ir diezgan līdzīga kalibra sistēmas.

Overheads developeriem pamatā nav nekāds - tiem, kas tikai programmē ir tikai branch-out/pullrequest-in un tikai skaties kad pullrequestā parādas komentāri no CI - build pass, build fail. Lokāli docker komandas ir enkapsulētas bash.rc skriptos, kas pievieno ap duci shortkutu, visiem nepieciešamajiem darbiem no php cli līdz npm install. Ja godīgi, tīri devam darboties ir ļoti, ļoti ērti - viss jauki aprakstīts, viss labi dokumentēts. Relīzes vairākas reizes dienā ir tāpēc, ka nepārtraukti tiek veikti uzlabojumi un izmaiņas, ir full-agile scrum, ir backlogs, kurā vienmēr ir kaut kas ko darīt, un darbi tiek pēc iespējas dalīti ļoti mazos gabaliņos, lai developerim nenāktos sēdēt nedēļām pie viena grandioza taska. Līdz ar to, 10 mazas izmaiņas dienā un 10 relīzes ir okei dīls. Parasti nav tik daudz, bet reizēm notiek. 

Patiesībā developeri ir diezgan priecīgi par šādu setupu, pie mums ir braukuši citi start-un-nestartapi skatīties, un vice versa, vienkārši atrādot un atstāstot, kā strādājam un skatīties ko dara citi.

Kaut vai piemēra pēc, tie paši test buildi - ir 3 leveli kuros izķert kļūdas, code review un vēl manuāla testēšana. Dienas beigās sausais atlikums ir, ka produkcijā nopietnas kļūdas nonāk ļoti, ļoti reti. Pēdējo reizi ko atceros, bija pāris mēnešus atpakaļ, un arī tad problēma bija jauna veida statistikas datu pieglabāšana, ko no sākuma varēja vienkārši atmest un sākt glabāt pareizi, pa jaunam.

Tas viss dod deviem tādu kā drošības sajūtu, mazina stresu. Viss, kas ir sabūvēts ir paradzēts tieši tam lai atvieglotu developeriem darbu un noņemtu nost visu noise un uztraukumus par infrastruktūru un ko tik vēl ne.

 

Par tavu pūces problēmu, man ir līdzīga. Te vari ierasties jebkurā laikā starp 9 un 11, prom ej no 18-20, visi rēķinas, ka mītingi utt notiek periodā no 11-18. Nav nekas jāpiesaka vai jāsaskaņo. Gribi nāc 9, gribi nāc 11. Vasarās piektdienas pēcpusdiena pēc 14 brīva.

 

Nu vot tas ir reāli complicated stuff. Man tādas lietas nepatīk.

Tādā gadījumā man Tev ir sliktas ziņas par Tavu profesijas izvēli.

Link to comment
Share on other sites

> Integrācija tiek ļoti bieži uzpildīta ar pilnu produkcijas datu backup, parasti no tās pašas dienas.

 

Tik tikko vēl minēji, ka tabulas ir ļoti masīvas. Cik masīvas viņas var būt, ja vari vienkārši reizi dienā tā nokopēt viņas no produkcijas un laist testus pret viņām uz build mašīnas?

 

> Nu vot tas ir reāli complicated stuff. Man tādas lietas nepatīk.

 

> Tādā gadījumā man Tev ir sliktas ziņas par Tavu profesijas izvēli.

 

^

 

Also viss ir complicated for a reason — tiek darīts compicated shit. Varbūt neesi līdz tam vēl nonacis un tev tam nav nepieciešamības.

Link to comment
Share on other sites

> Integrācija tiek ļoti bieži uzpildīta ar pilnu produkcijas datu backup, parasti no tās pašas dienas.

 

Tik tikko vēl minēji, ka tabulas ir ļoti masīvas. Cik masīvas viņas var būt, ja vari vienkārši reizi dienā tā nokopēt viņas no produkcijas un laist testus pret viņām uz build mašīnas?

 

Sorry, my bad - gigantiskās tabulas tiek pamatā skipotas (diezgan specifisks stuff). Ja ir nepieciešams testēt pret šiem datiem, talkā nāk sisadmins, kas uzliek pilnu produkcijas klonu - viņiem tam ir savi triki un rīki, es pat īsti nezinu kādi. Tas process aizņem vairākas stundas. Uz doto brīdi ir plāns ari šo automatizēt un darīt periodiski, teiksim reizi nedēļā. Cik masīvas? Vienā no tabulām uz doto brīdi ir ap 70G datu. Vienā no.

Link to comment
Share on other sites

jurchik, ja nav noslēpums, kā mainījās atalgojums atkarībā no ofisa/mājām?

Ofisā nedaudz vairāk. Bet var no mājām atrast arī labi apmaksātus darbus. Tā, kā man tā nauda nav tik liela prioritāte, tad man pietiek ar to, ko varu nopelnīt no mājām; labāk vairāk brīva laika sev, mierīgāka vide, utt.

Link to comment
Share on other sites

Tādā gadījumā man Tev ir sliktas ziņas par Tavu profesijas izvēli.

Interesanti gan, kā es šos 5 gadus bez tā complicated stuff esmu spējis un turpinu iztikt? Tava problēma ir tajā, ka tu uzskati, ka visiem viss ir jādara sarežģīti, tikai nebūt ne visiem projektiem viss tas ir vajadzīgs. Piemēram, nesen taisīju vienu lapeli, kurai tīri vajadzēja uztaisīt HTML/CSS no dizaina un pielāgot responsive, pēc tam uzkopēt uz FTP. Veco lapu, kas tur bija, ielikt subfolderī. Darbs nepilnai dienai. Priekš kam man build serveri un CI kam tādam?

 

@daGrevis - iespējams, nekad arī nenonākšu, jo man patīk vienkāršums.

Edited by jurchiks
Link to comment
Share on other sites

Interesanti gan, kā es šos 5 gadus bez tā complicated stuff esmu spējis un turpinu iztikt? Tava problēma ir tajā, ka tu uzskati, ka visiem viss ir jādara sarežģīti, tikai nebūt ne visiem projektiem viss tas ir vajadzīgs. Piemēram, nesen taisīju vienu lapeli, kurai tīri vajadzēja uztaisīt HTML/CSS no dizaina un pielāgot responsive, pēc tam uzkopēt uz FTP. Veco lapu, kas tur bija, ielikt subfolderī. Darbs nepilnai dienai. Priekš kam man build serveri un CI kam tādam?

 

Tava problēma ir, ka Tu izdari pārāk daudz pieņēmumus. 

Link to comment
Share on other sites

Pasaki vēl, ka šis pieņēmums nav pareizs. Tu burtiski visur izsakies, ka visi visu dara nepareizi.

Ja tā nav, tad tev būtu laiks piedomāt, kā tu izsaki savu viedokli, jo tāds iespaids rodas, lasot tavus komentārus.

Edited by jurchiks
Link to comment
Share on other sites

Pasaki vēl, ka šis pieņēmums nav pareizs. Tu burtiski visur izsakies, ka visi visu dara nepareizi.

Ja tā nav, tad tev būtu laiks piedomāt, kā tu izsaki savu viedokli, jo tāds iespaids rodas, lasot tavus komentārus.

Nē, tā nav. Mana problēma ir tajā, ka es kaut kādā brīdi izslēdzu filtru tam, ka kāds varētu pēkšņi izdomāt, ka tas, ko es saku nav uztverams kontekstā. Tu ko domā, katru reizi kad man vajag kādu Wordpress blogu nomest kaut kur, es kurbulēju iekšā visu smago artilēriju? No kurienes tu to vispār vari noprast?

Edited by F3llony
Link to comment
Share on other sites

Neviens cits šeit pie tādiem mega-projektiem kā tu nestrādā?

Orly? Un pat ja tā, moš ir vērts ieklausīties, ja nu tomēr kādam sanāks strādāt? Es nezinu, Tev tur apkārt mētājas un uz Tavu nonsensu atbild daudzi tādi Alexa 500 idlējoši jefiņi, kā es? Es nesaprotu, ko tu sūdzies tagad? Izlasi, noliec prāta aizmigures plauktā un atsauc, kad nepieciešams. What is this, i don't even

 

Tur nav jābūt mega projektam, lai izmantotu praktiski visu fellony aprakstīto.

Exactly. Nu labi, nevajag pārcensties, bet kāpēc, piemēra pēc, neizmantot Jenkins kā deploy-on-push serveri mazām lapelēm? Tad var piemēram par SFTP aizmirst. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...