Jump to content
php.lv forumi

Atrasts internetā


briedis

Recommended Posts

  • Replies 539
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tā ir tikai problēmas sakne, no tā visa izriet kas skaistāks. Piedāvāja te "lapelīti" pabeigt, kā haltūru. Atveru sourci, mama mija, 10k php faili, pa vidam Magento iemest. Bet tik daļēji, pat neiedziļinājos kāpēc. Tā radoša iespēja uzrakstīt riteni 150 veidos, skaisti izpaužas radošos rezultātos. PHP lieliski atbalsta pusfabrikātu koderus, kas atdūrās uz sava koda un pazūd :>

 

Man ir liela pārliecība, ka vairums PHP koderu, cita rakstītu PHP aiztikt vēlas, tikai ar dunci zem ribas. 

 

un node.js nevar uzraksīt 10k+ index.js ar 8+ leveliem callback'u?

Link to comment
Share on other sites

@F3llony Ja valoda būtu striktāka un konsistence saglabātos, šādu problēmu būtu mazāk. Pats kaut kad rakstīji, ka PHP storm (Laikam, tā to verķi sauca) ir viens no veidiem, kā grupas darbu ar PHP uzturēt kaut kāda kārtībā. Kas principā nozīme, ka ar teksta redaktoru tiek labotas valodas dizains. Iespējams kļūdos.

 

Man vairāk satrauc tas fakts, ka pēc ilggadējas pieredzes ar PHP, galīgi nelikās ka esmu kaut kur progresējis. Cik saprotu, vajadzēja pāriet uz kādu frameworku, kur vismaz konsistence ir izveidota. Tai paša laikā, ar JavaScript'u progresu jūtu ļoti strauji. Gan izstrādes ātrumā, gan risinājumu veidošanā. Iespējams esmu stulbs, neapstrīdu. :>

Link to comment
Share on other sites

@F3llony Ja valoda būtu striktāka un konsistence saglabātos, šādu problēmu būtu mazāk. Pats kaut kad rakstīji, ka PHP storm (Laikam, tā to verķi sauca) ir viens no veidiem, kā grupas darbu ar PHP uzturēt kaut kāda kārtībā. Kas principā nozīme, ka ar teksta redaktoru tiek labotas valodas dizains. Iespējams kļūdos.

 

Man vairāk satrauc tas fakts, ka pēc ilggadējas pieredzes ar PHP, galīgi nelikās ka esmu kaut kur progresējis. Cik saprotu, vajadzēja pāriet uz kādu frameworku, kur vismaz konsistence ir izveidota. Tai paša laikā, ar JavaScript'u progresu jūtu ļoti strauji. Gan izstrādes ātrumā, gan risinājumu veidošanā. Iespējams esmu stulbs, neapstrīdu. :>

 

Es rakstīju, ka PHPStorm ir validatori un style guides kas palīdz saturēt kodu kārtībā, jebkurā valodā. Tas pats ar IntelliJ, Pycharm, CLion utt. 

 

Un nekādu progresu tu nejūti, jo JS ir vēl vairāk problēmu (pie tam, nopietnu, nevis argumentu kārtība un funkciju naming). Standarda library? Neeksistē. Scopes? Kas tas tāds. Type system ir smieklīga. You cant do math (or even pretend to do math), es varētu turpināt bezgalīgi...

Link to comment
Share on other sites

Par JS math. Pašlaik taisu web 3d spēli, kurā tiks implementēta lag kompensācija, kas nozīmē, ka man viens un tas pats algoritms jāsimulē uz klienta un servera. Klients - js, serveris - Scala. Pagaidām nekādas nesakritības matemātikā starp šīm platformām neesmu novērojis.

P.S. Bet par pārējo piekrītu. JS ir diezgan pļiekana valoda. Es būtu priecīgs, ja uz browseriem būtu kārtīga, strikti tipēta, funkcionāla, oo valoda kā Scala.

Edited by codez
Link to comment
Share on other sites

Es rakstīju, ka PHPStorm ir validatori un style guides kas palīdz saturēt kodu kārtībā, jebkurā valodā. Tas pats ar IntelliJ, Pycharm, CLion utt. 

 

Un nekādu progresu tu nejūti, jo JS ir vēl vairāk problēmu (pie tam, nopietnu, nevis argumentu kārtība un funkciju naming). Standarda library? Neeksistē. Scopes? Kas tas tāds. Type system ir smieklīga. You cant do math (or even pretend to do math), es varētu turpināt bezgalīgi...

 

Daļēji piekrītu, bet kad iemācies ar to visu strādāt, gala rezultāta ir viens pareizs ceļš kā panākt rezultātu.

Link to comment
Share on other sites

Daļēji piekrītu, bet kad iemācies ar to visu strādāt, gala rezultāta ir viens pareizs ceļš kā panākt rezultātu.

Tā pat, kā jebkurā citā valodā. 

 

Par JS math. Pašlaik taisu web 3d spēli, kurā tiks implementēta lag kompensācija, kas nozīmē, ka man viens un tas pats algoritms jāsimulē uz klienta un servera. Klients - js, serveris - Scala. Pagaidām nekādas nesakritības matemātikā starp šīm platformām neesmu novērojis.

P.S. Bet par pārējo piekrītu. JS ir diezgan pļiekana valoda. Es būtu priecīgs, ja uz browseriem būtu kārtīga, strikti tipēta, funkcionāla, oo valoda kā Scala.

Tev vienkārši veicas. Pagaidām. Par otro daļu - http://webassembly.github.ioun tad jau būs normāli transpaileri da praktiski no jebkuras valodas. :P

> 0.2 + 0.1
0.30000000000000004
> 0.3 + 0.1
0.4
> 0.1 + 0.1
0.2
> 0.1 + 0.3
0.4
> 0.1 + 0.2
0.30000000000000004
> 0.9 + 0.2
1.1
> 0.1 * 0.2
0.020000000000000004
> 0.134 * 0.2
0.026800000000000004
> 0.134 * 0.155
0.02077
Link to comment
Share on other sites

scala> 0.1+0.2
res0: Double = 0.30000000000000004

Nu tas jau ir floating point standarts un saistīts ar to kā atmiņā un procesora reģistros tiek glabāti flouting point mainīgie.

Ja kaut kur 0.1+0.2 = 0.3, tad visdrīzāk pa virsu ir uztaisīts kaut kas, bet tad vairs tā skaitļošana nav tik ātra.

 

P.S. Starp citu pasaule programmēšanas olimpiādē jau kādu laiku ir izņemti uzdevumi, kuros jāizmanto floating point mainīgie.

Edited by codez
Link to comment
Share on other sites

scala> 0.1+0.2
res0: Double = 0.30000000000000004

Nu tas jau ir floating point standarts un saistīts ar to kā atmiņā un procesora reģistros tiek glabāti flouting point mainīgie.

Ja kaut kur 0.1+0.2 = 0.3, tad visdrīzāk pa virsu ir uztaisīts kaut kas, bet tad vairs tā skaitļošana nav tik ātra.

 

P.S. Starp citu pasaule programmēšanas olimpiādē jau kādu laiku ir izņemti uzdevumi, kuros jāizmanto floating point mainīgie.

 

Es zinu, ka standarts, bet es apšaubu, ka daudzi šeit sagaida tādu rezultātu... :P Un nav jau tikai absolūtie 0.1 un 0.2, bet arī daļas (kā piemērā). PHP pastarītis redz izvada 0.3.

 

Skumjākais ir tas, ka kaut kur reāli pastāv tāds kods (par šo skaidrs, ka parodija).

https://github.com/jezen/is-thirteen

Link to comment
Share on other sites

Dēļ tiem floatiem un īpatnībām ir gadījies, ka zūd vienības. Un to nemaz tik viegli nav uzķert, jo floorošanas tikai daļā gadījumu un dēļ īpatnējām starpsummām aktivizē kļūdu. Izvadot kā tekstu, piemēro string formatēšanu, kura apaļo ar round. Un arī What Every Computer Scientist Should Know About Floating-Point Arithmetic.

echo 230 / 100 * 100; // 230
echo floor(230 / 100 * 100); // 229
echo 231 / 100 * 100; // 231
echo floor(231 / 100 * 100); // 231

Pārmest PHP par to, ka tajā ir daudz garbage koda, nav īsti pareizi. Jā, ir. Bet ir arī ļoti labi kodi un, mans uzskats, ka patiesībā PHP ir tas, kur programmētājam jābūt zinošākam, nekā C# vai Java programmētājam, kurās platforma un IDEs ierobežo daudzu muļķīgu kļūdu iespējamību, kamēr PHP ātri atmasko avantūras. Kaut vai tie paši datu tipi - PHP gadījumā ir jādomā līdzi, jāsaprot, kurā brīdī ir tie maģiskie momenti un, kāpēc, piemēram, $s = '0'; empty($s) == true un kāpēc tas ir labi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...