Jump to content
php.lv forumi

Atrasts internetā


briedis

Recommended Posts

Tas gan ir feini, bet Latvijas uzņēmumos, liekas, tas ir vienkārši nereāli. Kas ir gaužām skumji, jo reāli noderētu visiem iesaistītajiem.

Un kuru tad pie tā vainot? Lielākā daļā no tā, kas ir "te" nāk no pašu darbinieku iniciatīvām. Friday talks, hackatoni, konferenču apmeklēšana, iekšējā apmācība - viss darbinieku organizēts. Vienīgais, kas nāk no vadības ir "okei, go for it". Un galvenokārt tāpēc, ka vadība ne vienmēr zina, ka tāda vai citāda aktiviāte ir vajadzīga un noderīga - zina vispārēji, jā tur pusdienas, veselības apdrošināšana, apmaksāts šis, apmaksāts tas. Bet specifiku?

 

Un es arī gluži neuzskatu, ka nereāli. Ja tu Tagad aizietu un pateiktu, hey mēs ik nedēļu stundu or divas piektdienas beigās te padalīsimies ar info un pamācīsimies, vai padarīsim kaut ko tik pat noderīgu, lai mēs visi kļūtu nedaudz gudrāki un priecīgāki te atrasties, domā tavs menedžeris tev pateiks nē? Vai tad piemēram Draugiem grupā netiek piekopta tieši šāda kultūra? Un ja atbilde ir nē, tad moš ir pienācis laiks nestrādāt pie tādiem aunapierēm, m?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 546
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu, konkrēti manā pašreizējā darbā IT jomā ir tikai 2 darbinieki, no kuriem viens esmu es, tā kā apmaiņa tāpat ikdienā notiek.

Par Draugiem nezinu, bet pat ja tā ir, tad tas ir nenormāls retums.

 

>Ja tu Tagad aizietu un pateiktu, hey mēs ik nedēļu stundu or divas piektdienas beigās te padalīsimies ar info un pamācīsimies ... domā tavs menedžeris tev pateiks nē?

Zini... Ir zināmas darba vietas, kur pateiktu gan nē. Labākajā gadījumā pateiktu "tev jau tāpat ikdienā notiek apmaiņa ar kolēģiem".

Edited by jurchiks
Link to comment
Share on other sites

1. Nav neviena ideāla valoda, it īpaši tāpēc, ka tas ir subjektīvs jēdziens. Zem šī punkta ietilpst arī tāda huiņa kā nekonsistence funkciju darbībā (PHP gadījumā - parametri līdzīgām funkcijām dažādā secībā, stulbi return types, utt).

 

Tā ir tikai problēmas sakne, no tā visa izriet kas skaistāks. Piedāvāja te "lapelīti" pabeigt, kā haltūru. Atveru sourci, mama mija, 10k php faili, pa vidam Magento iemest. Bet tik daļēji, pat neiedziļinājos kāpēc. Tā radoša iespēja uzrakstīt riteni 150 veidos, skaisti izpaužas radošos rezultātos. PHP lieliski atbalsta pusfabrikātu koderus, kas atdūrās uz sava koda un pazūd :>

 

Man ir liela pārliecība, ka vairums PHP koderu, cita rakstītu PHP aiztikt vēlas, tikai ar dunci zem ribas. 

Link to comment
Share on other sites

Kamēr tu nerealizēsi savējo, tikmēr man nebūs jārealizē manējo. Bet tici man, ja tavi plāni īstenotos, tad es nebūt nebūtu vienīgais, kam tāda ideja ienāktu prātā.

Pfff, kā tu taisies ar savu pliko miesu stāties pretī mākslīga intelekta vadītai desmitiem miljonu dronu un robotu armijai? Tev pat tagad kaut ko sākot darīt, ir maz iespēju, bet tu taisies to atlikt uz pēdējo stundiņu un vēl ceri, ka citi to izdarīs tavā vietā. 

Link to comment
Share on other sites

Tā ir tikai problēmas sakne, no tā visa izriet kas skaistāks. Piedāvāja te "lapelīti" pabeigt, kā haltūru. Atveru sourci, mama mija, 10k php faili, pa vidam Magento iemest. Bet tik daļēji, pat neiedziļinājos kāpēc. Tā radoša iespēja uzrakstīt riteni 150 veidos, skaisti izpaužas radošos rezultātos. PHP lieliski atbalsta pusfabrikātu koderus, kas atdūrās uz sava koda un pazūd :>

 

Man ir liela pārliecība, ka vairums PHP koderu, cita rakstītu PHP aiztikt vēlas, tikai ar dunci zem ribas. 

 

un node.js nevar uzraksīt 10k+ index.js ar 8+ leveliem callback'u?

Link to comment
Share on other sites

@F3llony Ja valoda būtu striktāka un konsistence saglabātos, šādu problēmu būtu mazāk. Pats kaut kad rakstīji, ka PHP storm (Laikam, tā to verķi sauca) ir viens no veidiem, kā grupas darbu ar PHP uzturēt kaut kāda kārtībā. Kas principā nozīme, ka ar teksta redaktoru tiek labotas valodas dizains. Iespējams kļūdos.

 

Man vairāk satrauc tas fakts, ka pēc ilggadējas pieredzes ar PHP, galīgi nelikās ka esmu kaut kur progresējis. Cik saprotu, vajadzēja pāriet uz kādu frameworku, kur vismaz konsistence ir izveidota. Tai paša laikā, ar JavaScript'u progresu jūtu ļoti strauji. Gan izstrādes ātrumā, gan risinājumu veidošanā. Iespējams esmu stulbs, neapstrīdu. :>

Link to comment
Share on other sites

@F3llony Ja valoda būtu striktāka un konsistence saglabātos, šādu problēmu būtu mazāk. Pats kaut kad rakstīji, ka PHP storm (Laikam, tā to verķi sauca) ir viens no veidiem, kā grupas darbu ar PHP uzturēt kaut kāda kārtībā. Kas principā nozīme, ka ar teksta redaktoru tiek labotas valodas dizains. Iespējams kļūdos.

 

Man vairāk satrauc tas fakts, ka pēc ilggadējas pieredzes ar PHP, galīgi nelikās ka esmu kaut kur progresējis. Cik saprotu, vajadzēja pāriet uz kādu frameworku, kur vismaz konsistence ir izveidota. Tai paša laikā, ar JavaScript'u progresu jūtu ļoti strauji. Gan izstrādes ātrumā, gan risinājumu veidošanā. Iespējams esmu stulbs, neapstrīdu. :>

 

Es rakstīju, ka PHPStorm ir validatori un style guides kas palīdz saturēt kodu kārtībā, jebkurā valodā. Tas pats ar IntelliJ, Pycharm, CLion utt. 

 

Un nekādu progresu tu nejūti, jo JS ir vēl vairāk problēmu (pie tam, nopietnu, nevis argumentu kārtība un funkciju naming). Standarda library? Neeksistē. Scopes? Kas tas tāds. Type system ir smieklīga. You cant do math (or even pretend to do math), es varētu turpināt bezgalīgi...

Link to comment
Share on other sites

Par JS math. Pašlaik taisu web 3d spēli, kurā tiks implementēta lag kompensācija, kas nozīmē, ka man viens un tas pats algoritms jāsimulē uz klienta un servera. Klients - js, serveris - Scala. Pagaidām nekādas nesakritības matemātikā starp šīm platformām neesmu novērojis.

P.S. Bet par pārējo piekrītu. JS ir diezgan pļiekana valoda. Es būtu priecīgs, ja uz browseriem būtu kārtīga, strikti tipēta, funkcionāla, oo valoda kā Scala.

Edited by codez
Link to comment
Share on other sites

Es rakstīju, ka PHPStorm ir validatori un style guides kas palīdz saturēt kodu kārtībā, jebkurā valodā. Tas pats ar IntelliJ, Pycharm, CLion utt. 

 

Un nekādu progresu tu nejūti, jo JS ir vēl vairāk problēmu (pie tam, nopietnu, nevis argumentu kārtība un funkciju naming). Standarda library? Neeksistē. Scopes? Kas tas tāds. Type system ir smieklīga. You cant do math (or even pretend to do math), es varētu turpināt bezgalīgi...

 

Daļēji piekrītu, bet kad iemācies ar to visu strādāt, gala rezultāta ir viens pareizs ceļš kā panākt rezultātu.

Link to comment
Share on other sites

Daļēji piekrītu, bet kad iemācies ar to visu strādāt, gala rezultāta ir viens pareizs ceļš kā panākt rezultātu.

Tā pat, kā jebkurā citā valodā. 

 

Par JS math. Pašlaik taisu web 3d spēli, kurā tiks implementēta lag kompensācija, kas nozīmē, ka man viens un tas pats algoritms jāsimulē uz klienta un servera. Klients - js, serveris - Scala. Pagaidām nekādas nesakritības matemātikā starp šīm platformām neesmu novērojis.

P.S. Bet par pārējo piekrītu. JS ir diezgan pļiekana valoda. Es būtu priecīgs, ja uz browseriem būtu kārtīga, strikti tipēta, funkcionāla, oo valoda kā Scala.

Tev vienkārši veicas. Pagaidām. Par otro daļu - http://webassembly.github.ioun tad jau būs normāli transpaileri da praktiski no jebkuras valodas. :P

> 0.2 + 0.1
0.30000000000000004
> 0.3 + 0.1
0.4
> 0.1 + 0.1
0.2
> 0.1 + 0.3
0.4
> 0.1 + 0.2
0.30000000000000004
> 0.9 + 0.2
1.1
> 0.1 * 0.2
0.020000000000000004
> 0.134 * 0.2
0.026800000000000004
> 0.134 * 0.155
0.02077
Link to comment
Share on other sites

scala> 0.1+0.2
res0: Double = 0.30000000000000004

Nu tas jau ir floating point standarts un saistīts ar to kā atmiņā un procesora reģistros tiek glabāti flouting point mainīgie.

Ja kaut kur 0.1+0.2 = 0.3, tad visdrīzāk pa virsu ir uztaisīts kaut kas, bet tad vairs tā skaitļošana nav tik ātra.

 

P.S. Starp citu pasaule programmēšanas olimpiādē jau kādu laiku ir izņemti uzdevumi, kuros jāizmanto floating point mainīgie.

Edited by codez
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...