Jump to content
php.lv forumi

Atrasts internetā


briedis

Recommended Posts

  • Replies 546
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

"VIENA" projekta definīcija var būt ļoti plaša. Iedomājies, ka, piemēram, ir projekts ar kaut kādu service oriented arhitektūru, kurš ir sākts rakstīt ziljons gadus atpakaļ uz vienas php/ruby/python versijas, bet nākamie servisi tā paša projekta ietvaros jau tiek rakstīti uz jaunākām attiecīgo valodu versijām.

Ne visus legacy brīnumus tā vienkārši var ņemt un aiz gara laika pārrakstīt. Pie tam reizēm ir kaut ko labāk vienkārši neaiztikt, ja tas strādā.

Link to comment
Share on other sites

"VIENA" projekta definīcija var būt ļoti plaša. Iedomājies, ka, piemēram, ir projekts ar kaut kādu service oriented arhitektūru, kurš ir sākts rakstīt ziljons gadus atpakaļ uz vienas php/ruby/python versijas, bet nākamie servisi tā paša projekta ietvaros jau tiek rakstīti uz jaunākām attiecīgo valodu versijām.

Ne visus legacy brīnumus tā vienkārši var ņemt un aiz gara laika pārrakstīt. Pie tam reizēm ir kaut ko labāk vienkārši neaiztikt, ja tas strādā.

This. Plus viena projekta ietvaros ne vienmēr tiek izmantots tikai pašu rakstīts softs, kas ir vēl viens iemesls kāpēc vienai un tai pašai valodai/platformai ir N versijas. Pašu softs tiek turēts cik vien tuvu iespējams vienā līmenī, ir savs legacy kurš tiek pārrakstīts, bet nevar gluži visu uzreiz.

 

Un lai visu to saturētu kopā talkā nāk Docker un vēl kaudzīte dažāda veida virtualizācijas (KVM/LXC).

Edited by F3llony
Link to comment
Share on other sites

Tikai pārdomas, bet... Varbūt jāsaņem drosme un jāizslēdz tas ziljonus gadus vecais serviss? Skatos, ka iepriekšējā lapā cilvēki tiek viegli padarīti par nekam nevajadzīgiem. Kāpēc kaut kāds vecs kods, ar vecu versiju un daudzām problēmām ir vajadzīgāks par cilvēku?

Link to comment
Share on other sites

Lasot šo visu, nelabi metas. Dievs pasarg man kādreiz atkārtoti pie PHP ķerties... Nepietiek ka valodā ir nekonsistenta un neloģiska, tad vēl tas versiju murgs. Ņemot vērā plašo alternatīvu daudzumu, cik ilgi tad PHP ir atlicis. Gadi 10?

Link to comment
Share on other sites

Parasti ir tā, ka tas kods pelna kaudzi naudas.

Saprotu. Domāju arī, ka ja cilvēku nevis invalidē un aizsūta uz miskasti, bet ļauj viņam darīt to, kas labi sanāk, tad viņš arī pelna kaudzi naudas. Un tās sabiedrības, kuras piekopj šo praksi, dzīvo labi.

Link to comment
Share on other sites

Lasot šo visu, nelabi metas. Dievs pasarg man kādreiz atkārtoti pie PHP ķerties... Nepietiek ka valodā ir nekonsistenta un neloģiska, tad vēl tas versiju murgs. Ņemot vērā plašo alternatīvu daudzumu, cik ilgi tad PHP ir atlicis. Gadi 10?

Šķiet, ka viena cita nekonsistenta un absolūti neloģiska valoda, tieši pretēji, jau vairākus gadus ir aizgājusi uz urā! Kas tik viss nav saražots. Par spīti tam, ka tāda skriptu valoda vien ir... :)

Link to comment
Share on other sites

Lasot šo visu, nelabi metas. Dievs pasarg man kādreiz atkārtoti pie PHP ķerties... Nepietiek ka valodā ir nekonsistenta un neloģiska, tad vēl tas versiju murgs. Ņemot vērā plašo alternatīvu daudzumu, cik ilgi tad PHP ir atlicis. Gadi 10?

 

Lasot katru tavu komentāru man nelabi metas. Kā vispār tik aprobežoti cilvēki var kautko programmēt. Ceru ka nekad dzīve ar tevi nekāda darīšana nebūs!

Link to comment
Share on other sites

Parasti ir tā, ka tas kods pelna kaudzi naudas.

:D

 

In other words, it's a nightmare.

Jo? Kāpēc?

 

Lasot šo visu, nelabi metas. Dievs pasarg man kādreiz atkārtoti pie PHP ķerties... Nepietiek ka valodā ir nekonsistenta un neloģiska, tad vēl tas versiju murgs. Ņemot vērā plašo alternatīvu daudzumu, cik ilgi tad PHP ir atlicis. Gadi 10?

Haha, un citām valodām/platformām ir kas, tikai 1 versija un viss ir automaģiski kompatibls ar visu citu? Es cik saprotu tu tagad esi uz JavaScript pārlecis. Tu toč vēlies uzsākt diskusiju par konsistenci un loģiku - JS vs PHP? :D Please tell me more. 0.30000000000000004

 

ir 2 veidu programmētāji:

 

1. Kas lieto PHP un noliek visu pārējo

2. Kas lieto jebkuru/-cik citu/-as valodu/-as, un noliek PHP

3. kas izvēlas instrumentus atbilstoši veicamajam uzdevumam un vismaz cenšas nekontributēt bezjēdzīgās diskusijās.

 

Saprotu. Domāju arī, ka ja cilvēku nevis invalidē un aizsūta uz miskasti, bet ļauj viņam darīt to, kas labi sanāk, tad viņš arī pelna kaudzi naudas. Un tās sabiedrības, kuras piekopj šo praksi, dzīvo labi.

Viens jautājums - on how many drugs are you now, exactly? Es vairs īsti nesaprotu par ko tu runā, kas tas par...

Link to comment
Share on other sites

ir 2 veidu programmētāji:

 

1. Kas lieto PHP un noliek visu pārējo

2. Kas lieto jebkuru/-cik citu/-as valodu/-as, un noliek PHP

Tad es esmu 3. (vai pēc F3llony 4.) variants - lietoju gan PHP, gan citas valodas, bet par valodām kā tādām nesūdzos.

 

1. Nav neviena ideāla valoda, it īpaši tāpēc, ka tas ir subjektīvs jēdziens. Zem šī punkta ietilpst arī tāda huiņa kā nekonsistence funkciju darbībā (PHP gadījumā - parametri līdzīgām funkcijām dažādā secībā, stulbi return types, utt).

2. Nav neviena valoda, kas paredzēta itin visam, tāpēc mēģināt ar PHP vai JS darīt kaut ko, kam tā valoda nav paredzēta, un tad sūdzēties, ka kaut kas nav pareizi, ir debīli.

 

Ja ar to rēķinās un saprot valodu, tad var mierīgi uzrakstīt kvalitatīvu kodu jebkurā valodā.

 

Jo? Kāpēc?

If you need to ask...
Link to comment
Share on other sites

Viens jautājums - on how many drugs are you now, exactly? Es vairs īsti nesaprotu par ko tu runā, kas tas par...

Nu paskaties pats atpakaļ. Ja tas ir kods, kurš ir ar šaurām, specifiskām vajadzībām, Tu viņu apčubini ar siltu konteinerīti, "saklāj gultiņu", lai viss darbotos viņam un nebūtu nekādu sūdzību no koda puses. :) Kas ir visai jauki un prieks par tādām tehnoloģijām. Ja tas ir cilvēks, kurš ir ar šaurām, specifiskām zināšanām, Tu viņu pasludināji par nekam nevajadzīgu. :( Vismaz es to tā sapratu. Tas jau sanāk diezgan tehnokrātiski un nehumāni. Varbūt nepareizi sapratu, varbūt pats izteicos tā, ka radās tāds iespaids. Manuprāt, katrs cilvēks ir vajadzīgs un pat ļoti vajadzīgs. Protams, arī kods, kurā reiz ieguldīts liels laiks un kurš strādā, ir vajadzīgs. Vienkārši daļa cilvēku ir aizņemti ar citām problēmām, kā arī, ir nepraktiski būt kaujas gatavībā "kaujai", kas nenotiks, respektīvi, pārzināt rīkus, kas netiek lietoti, jo nav tāda vajadzība. Ja cilvēkam ir interese, tad jau viņš ātri apgūs vajadzīgās tehnoloģijas, un atbalstot to, ko cilvēks zina un prot, motivācija apgūt jaunas tehnoloģijas tikai pieaugs. Bet par to Linux, tur tiešām labāk ļaut katram pašam izvēlēties - ja pavedieni ir, cilvēks ātri sapratīs, kas viņam individuāli ir labāks.

 

P.S. Vienīgais, ko lietoju, ir kafija. It kā velkot uz kokaīna pusi, it kā esot baigi labs antioksidants. Nez... :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...