Jump to content
php.lv forumi

Atrasts internetā


briedis

Recommended Posts

Mr. Key pa lielam pateica visu))

 

Ok, bez tā, ka tu tagad visādus softus dabūsi ar komandrindu, kas vēl ir? Man patīk ar next next labāk.

 

Kamēr iekš dev env es joprojām arī no windows varu uzmest composer/package failu, php install vai node install un viss gatavs. Nekas uz linuxa tev vieglāks tur nebija.

 

Kaudze tūļi un vēl vairak man liekas ir uz win.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 539
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Kas nedarbojas? Vienīgais kas man nāk prātā ir tavas rokas )

  • Docker (tikai VM - un tas nav risinājums, ja man nepieciešams fsync direktorijā, kuru nepieciešams šārēt ar hostu utt unsupported features. Arī permisijas ir problēma šajā gadījumā)
  • PHPEnv (jep, man vajag vairākas PHP versijas ikdienā, un ne vienmēr softs ir dokerizēts)
  • rbenv (jep, man vajag vairākas Ruby versijas ikdienā, un ne vienmēr softs ir dokerizēts)
  • pyenv (jep, man vajag vairakas Py versijas ikdienā, un ne vienmēr softs ir dokerizēts)
  • paškompilējami plugini PHP (Geoip2?) ir pain. Par versiju menedžēšanu nerunāsim.
  • node-gyp ir pietiekami daudz known issues, nemaz nerunājot ka jāpavada 32 gadi lai saliktu visas dependencies
  • pssh (varbūt it kāda alternatīva, bet... seriously)
  • pt-toolkit itkā darbojas... itkā. Taču es nevēlos to pārbaudīt uz produkcijas DB.
  • plenty more... Shall I continue?

+ viss, ko codez teica except 7. Jau gadiem sēžu uz Pantheon. 

 

Tev vajadzētu saprast, ka Tev ir vienas prasības, kādam citam ir citas. Piemēram, es neesmu frontend devs kas "griež dizainu" fotošopā (lol on that, btw). Ja tev ir ērti anal-fistingot kaut ko darīt Windows vidē, go for it. Cik produktīvs tu būsi salīdzinot ar kādu, kas visu tavu klick klick next var izdarīt ar 1 rindu terminālī, es neņemos spriest. Lai gan pieņemu, ka tavas prasības varētu apmierināt arī OS/2 defaulti.

 

Man klaviere un pele iet caur monitoru. Uz ubuntu, kad monitors tika izslēgts vairs nevarēja safokusēt ar peli logus.

Wat?...

 

 

@Mr.Key - Tu taču nerunā nopietni, vai ne? :)

Edited by F3llony
Link to comment
Share on other sites

Fellonij, nenopietns drīkst būt tikai tas, kam augsts IQ un tikai tad, ja apkārt citiem augsts IQ. Pirmkārt, tā ir stadija, kad nopietnība vienkārši kaitina, otrkārt, nenopietni izmestas frāzes nedraud ar to, ka kāds tās uztvers nopietni. :)

 

Man šķiet, ka Tev darbs vairāk velk uz devops pusi, vai nav pārāk saraustīti priekš programmēšanas, ja visu laiku jāņemas ar tiem kukaiņiem, vai kas tie tur tādi par latīņu apzīmējumiem Tev tur? Ok, saprotu to tehnoloģiju, bet tā kā mans IQ nav pārāk augsts - uzskatu, ka lai labi izmantotu programmēšanas valodu, ietvaru, glīti un akurāti kodētu tā, ka pati pieeja darbam minimizē šodienas un nākotnes problēmu risku - tam nepieciešami gadi gan mācoties, gan praktizējoties. Ja katru dienu mainās vairākas tehnoloģijas, versijas (zinot, ka katrai ir nianses), tur taču sanāk pamatīgs overhead, stress un pārslodze jau vien no "context switch". Ja esi lielā projektā, to vari atļauties. Ja esi testētājs, tad to vari atļauties, jo mērķis un misija ir ātri uzlikt vidi un bliezt vaļā, lai birst nost viss, kas vien var nobirt. Bet programmētājs... programmētājam jo mazāk liekā, jo labāk. Koncentrēšanās prasa fokusēšanos. Jau klaviatūras maiņa vien ir problēma, kas rada galvassāpes.

 

Piemēram, paziņa, kas strādā bankā, atzīst, ka jaunie darbinieki vienkārši nespēj koncentrēties darbam. Visu laiku kaut kas telefonā jāpaskatās, jāpaknibinās, jāpankosās...

Link to comment
Share on other sites

^ Tevi pie programmēšanas laiž? Vai tu tikai čakarējies ar instalēšnu, dependecies, problēmas utt

Nāk jauni projekti, veci jāuztur, kurš tad to visu darīs? Kaut kāds dedicated konsultants? :D Tagad jau vairums šo problēmu ir atrisinātas, viss plus mīnus novirtualizēts, un lai palaistu praktiski jebkuru projektu lokāli (atkarībā no stadijas) pietiek noklonēt kodu un palaist doķeri, visiem deviem vide tieši tāda pati un tieši tāda pati arī produkcijā - precīzi.

 

Fellonij, nenopietns drīkst būt tikai tas, kam augsts IQ un tikai tad, ja apkārt citiem augsts IQ. Pirmkārt, tā ir stadija, kad nopietnība vienkārši kaitina, otrkārt, nenopietni izmestas frāzes nedraud ar to, ka kāds tās uztvers nopietni. :)

 

Man šķiet, ka Tev darbs vairāk velk uz devops pusi, vai nav pārāk saraustīti priekš programmēšanas, ja visu laiku jāņemas ar tiem kukaiņiem, vai kas tie tur tādi par latīņu apzīmējumiem Tev tur? Ok, saprotu to tehnoloģiju, bet tā kā mans IQ nav pārāk augsts - uzskatu, ka lai labi izmantotu programmēšanas valodu, ietvaru, glīti un akurāti kodētu tā, ka pati pieeja darbam minimizē šodienas un nākotnes problēmu risku - tam nepieciešami gadi gan mācoties, gan praktizējoties. Ja katru dienu mainās vairākas tehnoloģijas, versijas (zinot, ka katrai ir nianses), tur taču sanāk pamatīgs overhead, stress un pārslodze jau vien no "context switch". Ja esi lielā projektā, to vari atļauties. Ja esi testētājs, tad to vari atļauties, jo mērķis un misija ir ātri uzlikt vidi un bliezt vaļā, lai birst nost viss, kas vien var nobirt. Bet programmētājs... programmētājam jo mazāk liekā, jo labāk. Koncentrēšanās prasa fokusēšanos. Jau klaviatūras maiņa vien ir problēma, kas rada galvassāpes.

 

Piemēram, paziņa, kas strādā bankā, atzīst, ka jaunie darbinieki vienkārši nespēj koncentrēties darbam. Visu laiku kaut kas telefonā jāpaskatās, jāpaknibinās, jāpankosās...

 

Nav tik smagi kā izklausas. Man, piemēra pēc, visi mainstrīma produkti griežas pamatā uz pēdējām versijām gan valodām, gan freimworkiemm - un tas overhead salīdzinot ar ieguvumu, ka tev ir pieeja jaunām fīčām, bugfiksiem utt. ir nesamērāma. Un nav jau arī tā, ka devi caurām dienām sēž un tikai dependencies updeito. Vienreiz nedēļā kā minimums tiek atajunots composer/maven/npm/utt.utjp. visos mainstream projektos, bet efekts ir nevis ka visu laiku kāds sēž un "devopšo" bet ka visu laiku ir mazas un menedžējamas izmaiņas. Un nav tā, ka viens projekts griežas uz 5 gadus veca Symfony, jo neviens negrib investēt migrēšanā - migrēšana tiek savā ziņā "loadbalancēta" ar daudz ļoti mazām un izolētām migrācijām. Tā tas ir iegājies ikdienā un darbojas tīri jauki, papildus "ja kaut ko aiztiki, atstāj labāk, kā atradi".

 

Par infrastruktūru runājot, nule trešdien pievienojās jauns kadrs. Viss kas bija nepieciešams lai cilvēks varētu pilntiesīgi darboties ar kodu ir 1) uzlikt OS 2) noklonēt sources 3) ierakstīt pāris maģiskas komandas terminālī kas pamatā to vien izdara kā novelk un uzliek Dokeri, docker-compose un salinko/palaiž attiecīgos konteinerus. Tad vēl ieliek duci šortkutu shell_rc ar biežāk izmantotajām komandām (tādu tiešām ir ap 10) 4) atvērt IDE. Viss. Nav jāuztraucas ne par kādām instalācijām, pilnīgi ne par ko. Ilgāk pagāja epastu uzlikt kā padsmit projektiem dev vidi. :) Un tas ir baigi forši, imho. Ne?

Link to comment
Share on other sites

Ok, es patiesībā detaļās nezinu, kas ir docker, bet saprotu, ka tā ir izolēta vide, katram projektam sava. Protams, ka ar attiecīgu automatizāciju, tas viss ir īzī. Es gan neesmu pētījis docker, jo nav bijusi tāda vajadzība. Pareizāk sakot, brīvo laiku izvēlos pavadīt citādāk, pārsvarā - spamojot par populāriem tematiem. Vai tas ir sliktāk vai labāk par spamošanu par to, kurš distro vai repo ir labāks vai sliktāks, es nezinu, bet zinu, ka to distro / grafiskās vides cīņu esmu izveicis jau pirms 10 gadiem, tas nav joks un tas nav arī jaunums. Gan jau ka arī tu kādā brīdī izbesīsies un atklāsi sevī, piemēram, crosfitteri. Vai stand-up ārtistu. :) Katrā ziņā, ar tādām pasniegšanas spējām, ir lielas iespējas. Gandrīz kā igaunis esi, bet tas ir bez uzbrauciena. :) (Igauņi uzbūra par sevi tēlu kā par baigu e-valsti, kaut patiesībā tāds sūds vien ir tā viņu e-pārvalde.)

Link to comment
Share on other sites

Nu vot tas reāli ir sisadminu tūlis. Parastiem lietotājiem ar kko tādu nebūtu jāsaskaras.

 

 

 

Nākošreiz atkal mācīsies visu no jauna un sūdzēsies, cik Linux slikts?

Man ir tā, ka ja es ar kaut ko esmu iepriekš saskāries, tad parasti atceros, bet līdz tam man to nav vajadzības turēt atmiņā.

 

@F3llony - pie cik projektiem tu vienlaicīgi strādā? Jo lasot visu to softu, kurš tev nepieciešams "ikdienā", liekas, ka vismaz 10. Un tas pats par sevi jau ir fucked up, tā kā to attiecināt uz citiem nav objektīvi.

Edited by jurchiks
Link to comment
Share on other sites

@jurchiks Projekts itkā (!!!) viens. Sastāvdaļu gan tā pavairāk. Ikdienā es nekam no tā reāli nepieskaros. Atnāku, apsēžos, atveru IDE, sarakstu kodu, uzpūšu repozitorijā, pagaidu review un uztaisu deploy. Visa tā nepieciešamība ir fonā novirzīta. Tāpēc jau arī es varu strādāt ar N projektiem vienlaikus un tas nav fucked up - jo man nav jāuztraucas ka viens mans PHP projekts aizies pa pieskari jo es nejauši būšu izmantojis fīču, kas nav šī konkrētā projekta produkcijā, bet ir manā lokālī, man nav jauztraucas par konfigurācijām utt...

 

@Mr.Key pirmkārt jau "bez uzbrauciena" pēkšņi nevalidē visus uzbraucienus ko tu tur sadrukāji. :D Otrkārt, nejauc kopā manu attieksmi un manu personību. Mana personība ir atkarīga no tā, kas esmu es. Mana attieksme ir atkarība no tā, kas esi tu. Ja tu izvēlies nezināt neko, vai zināt kaut ko tikai savā ļoti šaurajā nišā, tu esi tik pat noderīgs kā neiroķirurgs, kas neprot izmantot skalpeli, nolasīt EEG un visu citu, ko nu tur neiroķirurgi dara - tikai makarēties smadzenēs ar zaru. Jā, tu iespējams esi izcils savā šaurajā zara bakstīšanas lauciņā, taču tu esi pilnīgi nekam nederīgs visos citos lauciņos, kas padara tevi diezgan nederīgu vispār. Tas ir kā tu iedomājies "ne-crossfitteri"? Kādu, kam nav ne mazākās izpratnes par to, kā kas darbojas ārpus jama programmēšanas valodas/freimworka ietvariem? Kas zina par to, kas ir HTTP response kods no konstantes savā freimworkā? Really? 

 

 

To be introduced soon - "PHP.lv safe spaces - for marginalized and minority developers, who know's jack shit about how ecosystem they are using every day actually works".

Link to comment
Share on other sites

"VIENA" projekta definīcija var būt ļoti plaša. Iedomājies, ka, piemēram, ir projekts ar kaut kādu service oriented arhitektūru, kurš ir sākts rakstīt ziljons gadus atpakaļ uz vienas php/ruby/python versijas, bet nākamie servisi tā paša projekta ietvaros jau tiek rakstīti uz jaunākām attiecīgo valodu versijām.

Ne visus legacy brīnumus tā vienkārši var ņemt un aiz gara laika pārrakstīt. Pie tam reizēm ir kaut ko labāk vienkārši neaiztikt, ja tas strādā.

Link to comment
Share on other sites

"VIENA" projekta definīcija var būt ļoti plaša. Iedomājies, ka, piemēram, ir projekts ar kaut kādu service oriented arhitektūru, kurš ir sākts rakstīt ziljons gadus atpakaļ uz vienas php/ruby/python versijas, bet nākamie servisi tā paša projekta ietvaros jau tiek rakstīti uz jaunākām attiecīgo valodu versijām.

Ne visus legacy brīnumus tā vienkārši var ņemt un aiz gara laika pārrakstīt. Pie tam reizēm ir kaut ko labāk vienkārši neaiztikt, ja tas strādā.

This. Plus viena projekta ietvaros ne vienmēr tiek izmantots tikai pašu rakstīts softs, kas ir vēl viens iemesls kāpēc vienai un tai pašai valodai/platformai ir N versijas. Pašu softs tiek turēts cik vien tuvu iespējams vienā līmenī, ir savs legacy kurš tiek pārrakstīts, bet nevar gluži visu uzreiz.

 

Un lai visu to saturētu kopā talkā nāk Docker un vēl kaudzīte dažāda veida virtualizācijas (KVM/LXC).

Edited by F3llony
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...