Jump to content
php.lv forumi

PHP un templeitu sistēmas


briedis

Recommended Posts

  • Replies 111
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Edge keiss ir tavējais legacy sūds.

I wish.

400mb toč frontendā nebāzīšu, tas ir ektrēmi, pat 10mb ir diezgan 0.99999% gadījums. Es vienkārši ar piemēru pierādu, ka frontends neatpaliek, pie prastas apstrādes būs ātrāks, par datu nosūtīšanu uz serveri un atpakaļ.

Un nekādas problēmas ar atmiņu nav. Man viss fronteds ir React'ā sapakots, pat uz sūda planšetēm, griežas un darbojas 100% ātrāk par standarta "pie katra klikšķa novelc svaigākos failus".

 

Man liekas, ka šis vairāk ir pieraduma faktors. Ja datu apstrāde, tad tikai servera pusē - frontends vairāk par css un html neko nemāk.

 

Mierīgi, klienta pusē ģenerēju CNC programmas un apstrādāju medicīniskos legacy XML'us no rentgena diagnostikas :D

Nevis tikai servera pusē, bet kur to ir loģiski darīt. Tā pat, kā frontendā visu nevajag bāzt, tā pat arī backendā.

Link to comment
Share on other sites

Tas CNC kods tiek pēc tam upload'ots uz serveri? Kā server side tas tiek validēts, step by step emulācija?

 

CNC kods nepieciešams uz konsoles, kas darbina CNC. Validācija notiek matemātiski. Prastākam CNC esmu uzstādījis node.js klientu, tur vispār cilvēks neko vairs nedara, imho, viss vajadzīgais ģenerējams automātiski. node.js paskatās, vai datubāzē nav jauns pasūtījums, ja ir, uzģenerē.     

Link to comment
Share on other sites

es kā frontent lietotājs varu iesūtīt kodu jebkādu kodu, kas tiks izpildīts uz tā CNC?

Es pieļauju, ka šajā gadījumā lietotājs ir tās frēzes operators, kurš, ja grib, tad jebkurā gadījumā var palaist uz CNC kaut ko pēc būtības nepareizu.

 

 

I wish.

Know that feel. :D

Link to comment
Share on other sites

Es pieļauju, ka šajā gadījumā lietotājs ir tās frēzes operators, kurš, ja grib, tad jebkurā gadījumā var palaist uz CNC kaut ko pēc būtības nepareizu.

Tāda pieeja/loģika gan diezko forša nav. 

No otras puses Latvijā gan ir jocīgi precedenti, ka nezkapēc soda (mēģina) end-useri par "nepareiziem" ievaddatiem ..

Link to comment
Share on other sites

Paga, analoģiski nepieļaut būtu aizliegt, piemēram, servera administratoram pieejamajā SQL konsolē izpildīt "DROP TABLE".

 

Piemēra pēc, es lietoju DataGrip. Produkcijas DB vienmēr stāv "read-only" mode, just in case. Nav jau runa par aizliegt, ir runa par kaut necik inteliģentu sistēmu, kas vismaz brīdina par to, ka tu grasies izdarīt kaut ko reāli stulbu. 

Link to comment
Share on other sites

 

Palasīju sarakstīto, tā arī nesapratu kādas template sistēmas lieto cilvēki realitātē. 

Darbā cms grieža uz legacy smarty 2 - lai dies nogrābstās. Jautrībai ir arī projekti uz mustache ar dažiem custom papildinājumiem.

Ja jāizvēlas būtu pašam, tad es pat nezinu ko ieteiktu. Lai arī pure php ir tuvāks sirdij, es gribu ticēt, ka ir kas labāks.

Link to comment
Share on other sites

Man no visa, kas pamēģināts, PHP vislabāk patika (un patīk) Zend_View. Templeitošana izpaužas kā php kods ar elementārām view funkcijām (escape()) un standarta helperiem, iespējams veidot savus helperus. Nav jālieto kopā ar visu pārējo. Piemēram, kas ir forši - tā kā lapas kods tiek nodalīts no layout koda, visas HEAD blokā vajadzīgās lietas var uzkrāt lapas kodā (piemēram, headScript(), headStyle()), principā viss, ko vien var iedomāties to laiku tipveida web projektā. Tajā skaitā captures, placeholderi, etc. 

 

Un joprojām patīk. Vispār, ZF ir ļoti sakarīgs projekts. Starp citu, vecajai ZF 1.12 versija joprojām iznāk updeiti. Nesaku, ka tas ir tas, ko 2016. gadā vajadzētu izvēlēties... Kaut gan, priekš stabila, mierīga legacy projekta - why not? Skatoties argumentus par/pret FW izvēlēm, un praksē zinot, ko kas nozīmē, rodas iespaids, ka lielāko daļu izvēles nosaka gaume, nevis praktiskā puse.

Edited by Mr.Key
Link to comment
Share on other sites

Starp citu, Plates

 

Plates is a native PHP template system that's fast, easy to use and easy to extend. It's inspired by the excellent Twig template engine and strives to bring modern template language functionality to native PHP templates. Plates is designed for developers who prefer to use native PHP templates over compiled template languages, such as Twig or Smarty.

Edited by Mr.Key
Link to comment
Share on other sites

Ja jāizvēlas būtu pašam, tad es pat nezinu ko ieteiktu. Lai arī pure php ir tuvāks sirdij, es gribu ticēt, ka ir kas labāks.

 

Nu nez, labāk jau pure php .. php visa būtība ir būt embeded html templeitam.

 

 

Jo kad visādas templeitsistēmas (piem tas pats Twig) sāk darīt kaut ko šādu:

{% for user in users %}
    * {{ user.name }}
{% else %}

.. t.i. redefinēt pašas valodas konstrukcijas, tad man liekas, ka tālāk vairs nav kur.

 

 

 

Paga, analoģiski nepieļaut būtu aizliegt, piemēram, servera administratoram pieejamajā SQL konsolē izpildīt "DROP TABLE".

Principā jā, tāpat kā eksistē sistēmas/distributīvi, kas aizliedz/kontrolē 'rm -rf /' jo kā izrādās ir, piemēram, iespēja http://linux.slashdot.org/story/16/02/01/1357237/running-rm--rf--is-now-bricking-linux-systems

 

Tāpat arī ar visādiem "štrumentiem" nu CNC operātoram nevajadzētu būt iespējai (dot iespēju) izfrēzēt sev rokā caurumu :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...