Jump to content
php.lv forumi

Aptuvenā cena mājas lapas izstrādei.


DDeva

Recommended Posts

Raimod: Komentāri tika dzēsti nost dēļ tā, ka to viņi pieprasīja un sāka draudēt, līdz ar to, man palielam apnika pierādīt kādām un aizstāvēt savas intereses, un arī šeit redzu, ka pa lielam visiem viss ir vienalga. 

 

Un par gitlaba, jeb git veidošanu kādam projektam ir jāskatās tā visa struktūra kopumā. Kāpēc kāds tagad te domā, ka redz, es varu to izdarīt 10 min ar vienu kliku, un tā būs pareizi, tā nebūs pareizi, un neiedziļinoties vajadzībās nevar arī spriest par to, vai tas ir daudz vai maz, katrs mēs šeit strādājam pēc sava principa un arī ar velmi ko nopelnīt nevis visiem visu veidot par velti, attaisnoties un vēl sazin ko darīt. Tavs citāts pa lielam tiek pausts uz to, ka tas viss man ir jādara for free. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Raimod: Komentāri tika dzēsti nost dēļ tā, ka to viņi pieprasīja un sāka draudēt, līdz ar to, man palielam apnika pierādīt kādām un aizstāvēt savas intereses, un arī šeit redzu, ka pa lielam visiem viss ir vienalga. 

 

Un par gitlaba, jeb git veidošanu kādam projektam ir jāskatās tā visa struktūra kopumā. Kāpēc kāds tagad te domā, ka redz, es varu to izdarīt 10 min ar vienu kliku, un tā būs pareizi, tā nebūs pareizi, un neiedziļinoties vajadzībās nevar arī spriest par to, vai tas ir daudz vai maz, katrs mēs šeit strādājam pēc sava principa un arī ar velmi ko nopelnīt nevis visiem visu veidot par velti, attaisnoties un vēl sazin ko darīt. Tavs citāts pa lielam tiek pausts uz to, ka tas viss man ir jādara for free. 

 

Nesaku ka jādara for free, bet tas saraksts ļoti smirdēja pēc klienta čakarēšanas. Īpaši no cilvēka kurš dienu dienā strādā pie wordpress projektiem, tev jau vajadzēja būt atstrādātai git veidošanai un nginx vs apache salidzināšanai, nav jau tā ka starp projektiem mainās wordpress struktūra vai arī nginx peksni palicis sliktāks par apache, lai katru reizi tos salīdzinātu. Reali no tā visa saraksta labi ja 5h jedzigi izlietotas darbam redzeju. Diemžēl nevaru uzreiz atrast to PDF ar stundām, bet internets neko neaizmirst :D gan jau izlīdīs kaut kur.

 

 

Tagad sēžot forumā varbūt arī kādam kaut ko profilē? 

Edited by Raimonds
Link to comment
Share on other sites

Cilvēks jautā pēc informācijas "profesionāļiem". Tā vieta lai katrs vienkārši iedotu savu priekšlikumu, sākat apšaubīt viens otra darba stilu un apstrīdēt metodes, protams, par labāko izvirzot savu. Derailed topic is derailed.

EK7WAoe.gif

Link to comment
Share on other sites

Cilvēks jautā pēc informācijas "profesionāļiem". Tā vieta lai katrs vienkārši iedotu savu priekšlikumu, sākat apšaubīt viens otra darba stilu un apstrīdēt metodes, protams, par labāko izvirzot savu. Derailed topic is derailed.

EK7WAoe.gif

 

Labāk šitā nekā pēc tam cilvēks ieberžās uz mākslīgi saskaitītām stundām par lietām kuras reali ir wtf... un "profesionālim" vajadzētu izdarīt daudz pieņemamākā laikā.

Link to comment
Share on other sites

Tie, kuri uzskata, ka var nokonfigurēt serveri stundas laikā, saveidot multi izstrādes vidi, sniegt visas konsultācijas un supportu, izskaidrojumus un ieguvumus klientam, tad Jūs apkrāpjat paši sevi, to visu sauc par IT infrastruktūru. Paņem paprasi kādam serveru cilvēkam viņa stundas likmi, viņš tev teiks, vai nu instalē caur konsoli visu pats, vai mēs arī to visu daram pēc stundas likmes piem 30 EUR stundā un viņi tikai izdarīs to ko klients prasīs, bez izskaidrojuma, paskaidrojumiem vai jebkādu tālāko domu pēc šīs lietas. 

 

Un viss ir atkarīgs kāds ir tas WP projekts, uz ko klients tiecas, kādi ir viņa plāni uz apmeklējumu, lietojumu kā tādu. 100% Jūs paši būtu paņēmuši shared hostingu un pēc tam to visu strebuši ārā, kad lapa sāk vilkties, serveris karās, iet offline, utt.. Wordpress pats par sevi ir prasīgs pēc resursiem un tas ir jāņem vērā, tas tev nav blogs kuru dienā apskata 5 cilvēki, bet ja projektam tiek plānots multi apmeklējums, pie 100 - 200 useriem reizē, kur šo pašu plānošanu nosaka lapas pasūtītājs, tad tā jau ir cita opera. 

 

https://www.bazaardesigns.com/piem šeit pats pasūtītājs veltijis bija ļoti daudz laika uz izpēti, visādām lietām, pluginiem, performamcei, drošībai, un lai vai kā, par serveru lietām šeit kopā aizgāja aptuveni 30 - 40 stundas, ieskaitot viņa darbu, manu darbu un tālāk vēl servera admina darbu. 

Link to comment
Share on other sites

100 - 200 concurrent useru ir gandriz nekas. Varbut nevajag izmantot wordpress kam tas nav paredzēts? Un ja ir jaskaidro lietas klientam, kaut kas japēta tad ari rēķinā/laika uzskaitē to noradi ka kontaktesanos ar klientu/izpēti un cik laiku tas aiznem. Uzkonfigurēt vides ja to nedara pirmo reizi var mierīgi izdarīt stundas laikā, ja nedara blakus lietas, nezinu kadu baigi sarežģīto setupu tev tiem wordpressiem vajag. 

Link to comment
Share on other sites

Raimond. Katrs projekts ir savādāks, un ja klients pats ir izvēlējies Wordpress savā risinājumā, tad tā ir viņa darīšana, ne mana. Es strādāju ar pieprasījumu, nevis veidoju to. Kā redzu, nevienam no Jums nav bijusi liela pieredze ar Wordpress projektiem, bet viedokli Jūs izraujat no zila gaisa, vai no kaut kāda pārgudra raksta izlasīšanas, padarbojies ar šo sistēmu, uztaisi kādu projektu, atrādi to mums un tad arī varēsim par to visu spriest, kamēr tev nav nekā ko pateikt, tās visas ir tikai tavas interpretācijas par lietām. Grāmatu neesmu lasījis, viedoklis vienalga būs, tipiska latviešu daba. 

 

Tev ir visas iespējas saviem klientiem veidot ātros setup, konsultēt viņus un teikt šitais ir slikts, šitais ir labs, šitais ir must have, ko tu jaucies manās lietās iekšā? Tev kāds to prasīja vispār? 

Link to comment
Share on other sites

Labāk šitā nekā...

Labāk lai topic ir savārstijumu un "wtf this, wtf that" kaudze nekā valīds info no kā OP varētu gūt ieskatu tematā par kuru tika topic izveidots? 

 

Apšaubīt, būt skeptiskam ir labi. Taisi augšā topic, salasieties kopā un tieciet pie kopsaucēja, liec galdā savu priekšlikumu/metodes/praksi, iespējams katrs ko jaunu atklās un varbūt pat pa visiem kopā optimizēsiet/novērsīsiet visus "wtf". Šobrīd Tu esi trollis kurš ūjina (see what I did there?) pa vidu tēmai bez mērķa vai vēlmes kaut ko reāli atrisināt.

Link to comment
Share on other sites

Tie, kuri uzskata, ka var nokonfigurēt serveri stundas laikā, saveidot multi izstrādes vidi, sniegt visas konsultācijas un supportu, izskaidrojumus un ieguvumus klientam, tad Jūs apkrāpjat paši sevi, to visu sauc par IT infrastruktūru.

Uzinstalēt nginx, izveidot server failu, uzinstalēt composer un ar to uzinstalēt WP/Laravel/other reāli ir 10 minūšu darbs. Tie, kas to dara ikdienā, var uztaisīt bash skriptu, kas to darīs.

 

ja klients pats ir izvēlējies Wordpress savā risinājumā, tad tā ir viņa darīšana, ne mana.

Mhm, tas nekas, ka tu visiem klientiem piedāva WP. Edited by Леший
Link to comment
Share on other sites

Uzinstalēt nginx, izveidot server failu, uzinstalēt composer un ar to uzinstalēt WP/Laravel/other reāli ir 10 minūšu darbs. Tie, kas to dara ikdienā, var uztaisīt bash skriptu, kas to darīs.

 

Mhm, tas nekas, ka tu visiem klientiem piedāva WP.

 

Uz priekšu, un tad arī bīdi visu laiku lapas izstrādes vides, visas DB, failus, šurpu, turpu, sinhronizē visu un veido, tiešām aizņems 10 min? Nestāsti niekus. 

 

Un ko tad tu piedāvā? Droši vien saki, WP nekam neder, taisam visu custom, uz pop freimworkiem, utt.. viss būs kedā, uztaisīsi, aizmirsīsi, pazudīsi, kas to tālāk visu attīstīs, veidos? Beigās būs apgriesta situācija no WP viedokļa. WP pa lielam izmantoju kā frameworku CMS sistēmai, kāda jēga man to CMS rakstīt vai likt klāt uz kādu YII moduļus tam? Tu vari man izskaidrot tīri kaut vai no biznesa viedokļa? Man ir projekti un es tādus arī daru, kur ir pieprasījums, nevis sēžu uz kaut kādiem valsts pasūtījumiem un algoju programmētājus, kuri beigās paši nezin ko dara. 

Link to comment
Share on other sites

Uz priekšu, un tad arī bīdi visu laiku lapas izstrādes vides, visas DB, failus, šurpu, turpu, sinhronizē visu un veido, tiešām aizņems 10 min? Nestāsti niekus.

DB normālie cilvēki jau sen "bīda" ar migrāciju skriptiem. Ja tu dari DB lietas bez migrāciju skriptiem, tu visticamāk to dari nepareizi.

"Faili šurpu turpu" ir ar VCS. Tas viss ir papildus 10 minūtes.

 

Un ko tad tu piedāvā? Droši vien saki, WP nekam neder, taisam visu custom, uz pop freimworkiem, utt.. viss būs kedā, uztaisīsi, aizmirsīsi, pazudīsi, kas to tālāk visu attīstīs, veidos? Beigās būs apgriesta situācija no WP viedokļa. WP pa lielam izmantoju kā frameworku CMS sistēmai, kāda jēga man to CMS rakstīt vai likt klāt uz kādu YII moduļus tam? Tu vari man izskaidrot tīri kaut vai no biznesa viedokļa? Man ir projekti un es tādus arī daru, kur ir pieprasījums, nevis sēžu uz kaut kādiem valsts pasūtījumiem un algoju programmētājus, kuri beigās paši nezin ko dara.

No biznesa viedokļa ir jāizvēlās pirmkārt produkts, kas atbilst pieprasījumam, otrkārt, ar kuru tu ar mieru strādāt, treškārt, ko varēs atbalstīt tas, kas to projektu var pārņemt.

Par pieprasījumu - ja veido projektus pats, tad esi atbildīgs par pakalpojumiem, ko sniedz savam klientam, tāpēc tev obligati vajag uzzināt papildus prasības, arī tās, par kuriem klients "pagaidām nedomā". Ja ir kaut iespēja, ka cilvēkam vajadzēs papildus fīču, kuru uz WP implementēt ir PITA, tad ir jāņem kaut kas cits, kaut aŗī sākumizstrāde aizņems vairāk laika.

 

Protams, WP vairākos gadījumos der, par to es nestrīdos. Es strīdējos par to, ka cilvēks, kas praktiski visus projektus taisa uz WP, katram klientam piestada 5h "serveru tipu konfigurācijai" (tu tā arī nepaskaidroji, kas tas tāds ir).

Link to comment
Share on other sites

Tie, kuri uzskata, ka var nokonfigurēt serveri stundas laikā, saveidot multi izstrādes vidi, sniegt visas konsultācijas un supportu, izskaidrojumus un ieguvumus klientam, tad Jūs apkrāpjat paši sevi, to visu sauc par IT infrastruktūru. Paņem paprasi kādam serveru cilvēkam viņa stundas likmi, viņš tev teiks, vai nu instalē caur konsoli visu pats, vai mēs arī to visu daram pēc stundas likmes piem 30 EUR stundā un viņi tikai izdarīs to ko klients prasīs, bez izskaidrojuma, paskaidrojumiem vai jebkādu tālāko domu pēc šīs lietas. 

 

 

ansible-playbook -i something playbooks/yolo 

 

ja gribam pa vienkāršo beanstalk vai heroku

Edited by spainis
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...