Jump to content
php.lv forumi

Datu bāzes izveide un organizēšana


Bufo

Recommended Posts

^ Tā dara script kiddies. Normāli programmētāji paši raksta tēmas un pluginus. Gatavie plugini lielākoties un pilnīgs bardaks

 

 

Tur viss ir minimizēts :)

 

Nevis script kiddies, bet gan "Es māku copy/paste un googlēt". Bez jebkādām zināšanām kā 80% no sakopētā koda strādā.

 

p.s. Tiešām viss minimizēts, man vajag brilles :>

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nevis script kiddies, bet gan "Es māku copy/paste un googlēt". Bez jebkādām zināšanām kā 80% no sakopētā koda strādā.

 

p.s. Tiešām viss minimizēts, man vajag brilles :>

 

Man gan jautājums, kāpēc lapai ar vienu html elementu vajag 83KB minficēta(!!) javascripta.....

Link to comment
Share on other sites

Ir bijuši gadījumi, kad cdn nav pieejams (piemēram, ārzemju trafiks nav pieejams). Protams, tādi gadījumi ir ļoti reti, bet tā pat tādas lietas notiek.

Tad jau labāk, lai visa lapa nav pieejama, nevis tikai daļēji ielādējusies.

 

Edit: Kavacky paspēja to pašu jau ierakstīt :)

Edited by Kasspars
Link to comment
Share on other sites

> Izņemot tās reizes, kad tīkls mazliet pišās un tu paliec bez JS vai fontiem, vai vēl kaut kā, ko biji par slinku nohostēt pie sevis.

 

Aha, CDN būs down, nevis tavs serveris, pa 5EUR no DigitalOcean. Sure.

 

Ja ļoti gribas, vari uztaisīt fallbacku uz lokālo, self-hosted jQuery.

Link to comment
Share on other sites

Aha, CDN būs down, nevis tavs serveris, pa 5EUR no DigitalOcean. Sure.

Var nebūt down, bet, piemēram, Cloudflares gadījumā Latvijā ir interesanta situācija ..

 

 

p.s. līdz šim ar CDN būtiska problēma bija, ka zūd kontrole par failiem un to saturu (attiecīgi ir Man-In-The-Middle iespēja), tagad ar SRI ir šis tas atrisināts https://hacks.mozilla.org/2015/09/subresource-integrity-in-firefox-43/ un http://www.w3.org/TR/SRI/

Link to comment
Share on other sites

Fallback gadījumā browseris gaidīs kāmēr ielādēšana no cdn nofeilo un tikai tad ņems lokālo kopiju. Un tā uz katru request gaidām uz nofeilojušo cdn.

Bet nu jā, nofeilojies cdn ir rets gadījums

 

Fontus var mierīgi hostēt no googles, jo css tu norādi fontu prioritāti. Nav googles fonta, būs sans-serif

Link to comment
Share on other sites

Aha, CDN būs down, nevis tavs serveris, pa 5EUR no DigitalOcean. Sure.

 

Ja ļoti gribas, vari uztaisīt fallbacku uz lokālo, self-hosted jQuery.

Nu ja tu būtu paņēmis acis mazliet vairāk rokās un izlasījis, tad pamanītu, ka es nekur nerunāju par "CDN serveris down", bet gan "tīkls pišas". Tā rezultātā lapa ir it kā ielādēta, bet vēl nekas nestrādā, jo browseris tagad gaida, kad beidzot būs taimauts uz CDN. Un tādas lažas, ja vēl serveri pamanās atrasties ģeogrāfiski gana atšķirīgās vietās, kaut kā gadās samērā bieži.

 

Ja tu piedāvā to risināt ar fallbacku, tad man ir tikai viens jautājums: "ja jau tu esi spējīgs failus izhostēt pie sevis, why even bother?" Viens vai otrs... bet šitāds nonsenss, just WHY.

Link to comment
Share on other sites

> Yesterday, 04:55

 

Labrīt!

 

> es nekur nerunāju par "CDN serveris down", bet gan "tīkls pišas". Tā rezultātā lapa ir it kā ielādēta, bet vēl nekas nestrādā, jo browseris tagad gaida, kad beidzot būs taimauts uz CDN

 

Ja tīkls neiet, nav svarīgi kur ir hostēts jQuery — CDN vai lokāli.

 

> Un tādas lažas, ja vēl serveri pamanās atrasties ģeogrāfiski gana atšķirīgās vietās, kaut kā gadās samērā bieži.

 

Tieši tā ir viena no galvenajām lietām ko CDN atrisina. Palasi.

 

> Ja tu piedāvā to risināt ar fallbacku, tad man ir tikai viens jautājums: "ja jau tu esi spējīgs failus izhostēt pie sevis, why even bother?"

 

Kā jau minēju, CDNa jQuery, ļoti iespējams, jau būs iekš browsera cache. Fallback ir retiem gadījumiem kad CDN nestrādā.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...