Jump to content
php.lv forumi

Datu bāzes izveide un organizēšana


Bufo

Recommended Posts

Čau visiem,


 


Vēlos izveidot datu bāzi (ne pats, bet kopumā) ar samērā lielu datu apjonu, kurš nemitīgi tiek papildināts, rediģēts, skatīts utt. Respektīvi datu bāzi ar samērā intensīvu noslpdzi. Datiem bāzē ir jābūt viegli atrodamiem un to atlase nedrīkst aizņemt daudz laika. Ir jābūt iespējai veidot datu grupas, ar datiem no dažādām datu bāzes sadaļām. 


 


Datu bāzei ir plānots piesiet e-pasu un sms izsūtīšanas sistēmu, kā arī citas sistēmas pēc vajadzības. Tā pat datu bāze jāsasaista ar web lapu.


 


Vēlos saprast kāda sistēma, valoda, būtu labākais risinājums manām vajadzībām. Būtiski lai šī datu bāze būtu patstāvīga neatkarīga sistēma kurai ērti ir pieslēgt visu iespējamo - web un sistēmu risinājumus.


 


p.s.


protams aktuāls jautājumsi ir par cenu, ko tas maksā.


 


Jau iepriekš Paldies par ieteikumiem!!!


Link to comment
Share on other sites

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

samērā lielu datu apjonu

 

 

100 ieraksti? Pāris miljoni ierakstu?

 

 

 

samērā intensīvu noslpdzi

 

100 apmeklētāji dienā? 100k ?

 

nedrīkst aizņemt daudz laika

 

 

0.05s? 0.5s? 5s?

 

 

Pārāk abstrakta specifikācija, vispār nekas nav skaidrs, ko tev tur vajag izveidot. Principā derēs jebkura valoda. PHP kodieri būs visvieglāk, lētāk atrast anyway, kā arī nohostēt nav problēmu.

Link to comment
Share on other sites

Paldies,

 

Šajā gadījumā es biju domājis - Datu bāze ir kā pamats visam pārējam projektam. Gribās izveidot kārtīgu pamatu ar kuru neradīsies tālāk problēmas.

Protams apjomu ziņā nekas ūber jau nav vajadzīgs - tie būs apmēram 10 - 30 000 ieraksti sadalīti pa kategorijām ar dažāda veida atlases parametriem.

Par noslodzi tie būtu aptuveni 100 - 300 meklējumi dienā grupu atlasei + datu rediģēšana, papildināšana +/- 250 meklējumi dienā + lietotāji.

Laiks, 5s neviens nav gatavs gaidīt, domāju, līdz 0,5s būtu pieņemams.

 

Jautāju par risinājumu, jo nav skaidrs kā ir prātīgāk darī, izstrādāt jaunu datu bāzi ar admin sistēmu un visu pārējo, vai ir jau labi gatavi datu bāžu paneļi kurus var pārveidot atbilstoši manām vajadzībām un tie jau būs ar visu iespējamo, lai varētu tālāk visu veiksmīgi savietot.

 

un iespējams atradīsies arī kāds kurš to jau ir darijis un grib darīt, veidot, vai pilnveidot.

Link to comment
Share on other sites

 

Datu bāzei ir plānots piesiet e-pasu un sms izsūtīšanas sistēmu, kā arī citas sistēmas pēc vajadzības. Tā pat datu bāze jāsasaista ar web lapu.

Starp rindām ir: uztaisiet man bāzi, un kā bezmaksas bonusu uztaisiet emai/sms izsūtīšanu un piesaisti pie web lapas. To web lapu, protams, arī jāizveido, arī bezmaksas.

Link to comment
Share on other sites

Ok, padoms: pēc tavām prasībām e varu secināt, ka tev vajadzīga bāze un rīks, kas ar to bāzi strādās. No vajadzīga darba, apmēram 2% aizņems bāzes veidošana, 98% aizņems rīks.

Tu vari mēģināt meklēt CMS izstrādātāju, nevis datu bāzes izstrādātāju. Tad, kad izstāstīsi cilvēkam visas prasības konkrēti un detalizēti, cilvēks tev pateiks, vai var ņemt gatavu CMS un pielagot, vai arī taisīt no nulles.

Link to comment
Share on other sites

CMS, tā ir pamat sistēma (adminisreācijas panelis) kurš vada visu projekta darbību, tai skaitā datu bāzi - pareizi es saprotu?

 

Ja tā tad ar ko viņi atšķirās. Līdz šim es domāju ka labāli ir atvērtā koda sistēmas, jo tiem jau ir izstrādāti dažādi gatavi rīki un ir jau gatavs administrācijas panelis.

 

Principā man vajadzētu saprast kādu datu bāzi veidot, lai vēlāk to pieslēgtu maksimāli labākajam pieejamajam dzinējam (atbilstoši manām vajadzībām).

 

Kopumā tās ir standarta:

Teksts; Bildes; Video; e-pasti; teksta editors; karte utt.

 

Lūdzu labojat mani!

Link to comment
Share on other sites

Datubāze tādam datu apjomam derēs MySQL. 30k ieraksti ir vispār nekas priekš db

DB interfeisam iesaku ņemt Laravel framework. Uztaisīsi vajadzīgas formas ar kurām rediģēt/filtrēt ierakstus

Lai varētu DB viegli sasaistīt ar jebkādu sistēmu nākotnē, tad jātaisa API. Laravel arī API funkcionalitāti ļoti labi nodrošina

 

WEB - te var būt jebkas. Sākot no Wordpress. Wordpresā uztaisīs plugin, kurš slēdzas pie DB API un tādā veidā komunicē ar DB

SMS/E-pastu sūīšanu arī var taisīt kā atsevišķu sistēmu, kur ar DB komunicē caur API

 

Ja DB ir normāls API, tad visas saistītās sistēmas var programmēt pilnīgi dažādi cilvēki. Galvenai, lai ir labi dokumentēts DB API

 

Es bez 2k Eur klāt nemaz neķertos. Ja kāds prasa mazāk, tad iespējams, ka cena pieaugs ar katru dienu vai arī viņam ātri apniks un nāksies meklēt citu izstrādātāju, kurš atkal pateiks, ka viss ir jāpārtaisa

Link to comment
Share on other sites

Nezinu, ko kaspars domāja ar DB laravel interfeisu. Kā tas vispār varētu iet kopār CMS'u (Wordpresu, piemēram). 

 

Bufo, vienkārši ej papēti Wordpress iespējas, domāju, ka pilnībā ar to pietiek. Piekabina smuku tēmu un aidā! Nohostēt var uz servera pa 5 eur mēnesī vai pat lētāk. Piemeklē tik vajadzīgos pluginus un viss.

Link to comment
Share on other sites

Noprotu, ka jāprecizē savas vēlmes:


 


Primāri - Jautājums par piemērotāko valodu radās gluži vienkārši, lai saprastu kura patreiz ir viss stabilākā, kurai ir plašs atbalst, kurai ir jau milzums gatavu rīku, sistēmu, lai tovarētu saslēgt kopā ar visu iespējamo un kurā nākotnē strādās mūsu kontinenta daļā (algotņus indijā nav plānots meklēt).


 


Runājot par pašu sistēmu, tad tā arī nav plānota nekāds kosmoss.


Principā nepieciešams izveidot stabilu datubāzi katalogam, kur vienam pabeigtam ierakstam ir vairākas komponentes - nozare; kategorija; kontakti; atslēgas vārdi; atrasšanās vieta; bildes; utt. Katalogam nepieciešams labs un ātrs meklētājs, kurā pēc dažādiem atlases kritērijiem var atlasīt ierakstus. Tāpat DB ir jābūt ērtam, pārskatāmam administrēšanas panelim - reālam darbam ar DB (papildināt; rediģēt; apskatīt; atlasīt).


 


+ DB ir jāspēj pieslēgt dažādas fīčas pēc vajadzības:


 


- Saziņas iespējas SMS; E-pasti; Viber; - kas vel nāk prātā.


- Lietotāji


- Web lapa


- utt.


Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...