Jump to content
php.lv forumi

mikrouzņēmumu ierobežošana


qwerty

Recommended Posts

Lešij, Aplams, ja tu to uztver kā bināru. Bet būtībā tas ir pretnostatītu cilvēka rakstura iezīmju kopums un vienam cilvēkam var piemist gan alfa iezīmes, gan beta. Praktiski nav tādu cilvēku, kuram ir tikai alfa, vai tikai beta iezīmes. Tomēr bieži vien viens rakstura iezīmju kopums dominē.

Ar savu komentāru mudināju cilvēkus nekultivēt sevī beta iezīmes un nepakļauties visam, ko kāds liek, bet rīkoties un domāt pašiem.

Kas attiecas par auto pirkšanu, tu teici, ka tā nevar darīt, tāpēc prasu - vai vari norādīt uz likumu un pantu, kurš tā aizliedz darīt, jo es tādu nezinu, bet ja tāds ir, gribētu zināt.

Edited by codez
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

...

Ceļus taisa no tiešajiem nodokļiem, kas ir akcīzes nodoklis pie degvielas cenas un tur tu maksā par ceļiem proporcionāli to lietošanai. Tāpat daudzās valstīs ir tā sauktie maksas ceļi, kuru kvalitāte ir neapšaubāmi labāka par Latvijas ceļiem. Man nav iebildumu maksāt par konkrētu pakalpojumu - piemēram, ceļa izmantošanu. Tāpat esmu gatavs maksāt 5% no saviem ienākumiem par 5% nespējīgo un nabagu, policijas, armijas un Valsts pamat infrastruktūras uzturēšanu, bet ne tādas kā pašlaik, piemēram, kur policijai dauzos gadījumos ir vienaldzīga. Esmu par 100% privāto maksas medicīnu un izglītību, lai veidotos konkurence un attīstība.

...

 

gadījumā nav tā, ka ienākumu nodoklis sadalās : 80% pašvaldībai, kur tu esi deklarējies, 20% valstij, un pašvaldība no šiem līdzekļiem labo ceļus, kas atrodas to valdījumā

Link to comment
Share on other sites

kur tur puberitāte, drīzāk dzīvnieku pasaule:

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Alpha_%28ethology%29

 

bet apšaubīt iespēju pirkt auto uzņēmumam pat nav smieklīgi, tā vienkārši ir klaja nekompetence

 

pirms veikt visus @codez uzskaitītos darījumus, gan jākonsultējas ar profesionāliem grāmatvežiem un juristiem

 

sākotnēji MUN statuss bija laba iespēja izvēlēties pašam rūpēties par savu sociālo nodrošinātību vai uzticēties valstij

Link to comment
Share on other sites

gadījumā nav tā, ka ienākumu nodoklis sadalās : 80% pašvaldībai, kur tu esi deklarējies, 20% valstij, un pašvaldība no šiem līdzekļiem labo ceļus, kas atrodas to valdījumā

 

Paskatījos savas pašvaldības budžetu, tur ceļiem un ielām ir zem 5%. Pašvaldībām ir jāuztur pilsētas ielas un mazi nenozīmīgi ceļi, kas pēc apjuma ir krietni zem valsts ceļiem. Apskatot Valsts ceļu karti, secināju, ka vairāk kā 95% no maniem maršrutiem pēc garuma ir pa Valsts ceļiem.

Ap 50% manas pašvaldības budžeta sastāda aile - izglītība un kultūra. Bet kā jau minēju, esmu tikai par privātu izglītību. Bet ir vēl cits faktors, pat, ja es izmantotu šos pakalopjumus pilnā mērā, to vērtību nebūtu lielākā kā 20% no tām atvēlētā budžeta, jo 80% pazūd dēļ neefektīvas menidžēšanas un izsaimniekošanas. Piemērs - manā pašvaldībā vienas no pašvaldībai piederošām ēkām remontu veic uzņēmums, kurš dibināts 2 nedēļas pirms konkursa, darbi tiek veikti par cenām krietni virs tirgus vērtības un pie tam nekvalitatīvi.

Nav pat svarīgas nianses, bet princips - maksā par to, ko saņem. Ja tie, kam vairākums uztic pārvaldi, nemāk izveidot efektīvu tiešo nodokļu sistēmu, tā ir viņu, ne mana vaina.

Link to comment
Share on other sites

Tādi vienkārši uzstādījumi jau skaisti skan un ir viegli tiem noticēt. Reālajā dzīvē daudz ko nosaka privātie kontakti un visādi citādi faktori. Acīmredzot, nav tā kapacitāte tautai tik liela, jo darītāji ar ceļarulli vai sastatnēm ir maz, bet ideālisti nokviecas, ka viss ir slikti un notinas. Varbūt tajā pašvaldībā tevi gaida un grib tev iedot normālu projektu!? Piemēram, codez ceļu brigāde, kas ņem un salabo valsts nozīmes ceļu, termiņš 3 nedēļas, jānodrošina satiksmes organizācija, garantija 2 gadi. Tas tev nebūs lasīt hakerīšu linkus un ģenerēt visādas teorijas, ieskaitot treniņu un uztura gudrības. ;)

Link to comment
Share on other sites

Konkrētajā situācijā būvniecība sākās Vasaras sākumā un bija jāpabeidz ar mācību gada iesākšanos, protams, vēl joprojām turpinās būvdarbi. Tāpat arī, kā tu, Mr.Key, domā, kādu atbildību un cik gadus nes 2 nedēļas pirms konkursa dibināts uzņēmums un ar ko viņš atbild?

Vēl cits piemērs, pašvaldība uzbūvēja mūzikas un mākslas skolu. Kopējā platība 3500 m2. Reāli tādos daudzumos šādas telpas būvē pa 500 eur/m2. 1000 eur/m2 ir jau cena, kur jābūt kaut kādiem īpašiem noteikumiem, apstākļiem, utml. Bet kvalitāte ir tāda, ka es nemaksātu vairāk par 300 eur/m2 - izksatās pēc noliktavas telpām šķūnīša izskatā. Projekta sākotnējā izmasas 7M, iztērēti 11M, maksimums vajadzētu iztērēt 3,5M, bet normāli būtu uzbūvēt pa 1,8M. Tātad jautājums, kur paliek 7 - 9M? Un nevis pēc papīriem, bet pēc būtības. Un galu galā, kāpēc mūzikas un mākslas skolu, kāpēc ne matemātikas un programmēšanas skolu?

 

Redzot šādus gadījumus, es saprotu,ka vislabākais veids ir, kad cilvēks pats ar savu naudu balso par tās tērēšanu.

Edited by codez
Link to comment
Share on other sites

Mūzikas skolu tāpēc, ka mazā motorika - spiežot tautstiņus, katru pirkstu citādi, vēl lasot notis un mēģinot trāpīt īstajā vietā, vienlaicīgi vēl kustinot kājas vai specifiski elpojot (atkarībā no instrumenta) attīsta smadzeņnu darbību. Es būtu tikai par mūzikas skolu.

Link to comment
Share on other sites

Tas protams attīsta smadzeņu darbību, tāpat kā skraidīšana ar draugiem pa āru, braukšana ar riteni, datorspēļu spēlēšana, sēņu lasīšana mežā, utt., utjp. Tikai nezin kāpēc tie mūzikas un mākslas skolas absolventi ne ar kādu augstāku IQ parasti neizceļas. Smadzeņu attīstīšanai ir daudz alternatīvas un, ja mērķis ir tieši tas, tad mūzikas un mākslas skolas nav ne tuvu topam.

Jau vairāk kā 10 gadus nodarbojos ar ārpusskolas programmēšanas mācīšanu skolniekiem un ir bijuši gan starp viņiem mūziķi, gan mākslinieki un tas nekad nav bijis ievērojams faktors tam, kādi ir sasniegumi. Viens no acīmredzamākajiem faktoriem, kuru esmu novērojis, ir spēka sporta veidi. Tie, kas nodarbojās ar šādiem sporta veidiem, parasti arī sasniedza par galvas tiesu pārākus panākumus. Šeit svarīga loma ir gan fiziskās aktivitātes ietekmei uz smadzeņu attīstību, gan pašdisciplīnai, kuru it sevišķi iegūst, veicot smagus spēka treniņus un uztrenējot raksturu sevi pārvarēt.

Link to comment
Share on other sites

Mūzikas skolu tāpēc, ka mazā motorika - spiežot tautstiņus, katru pirkstu citādi, vēl lasot notis un mēģinot trāpīt īstajā vietā, vienlaicīgi vēl kustinot kājas vai specifiski elpojot (atkarībā no instrumenta) attīsta smadzeņnu darbību. Es būtu tikai par mūzikas skolu.

Šeit slēpjas diezgan bīstams uzskats - ir pieredzēti vecāki ar šādiem uzskatiem, kas izvaro bērna psihi tieši ar mūzikas skolu! Ja bērnam par to ir interese un viņam ir labi skolotāji (labi, kas spēj ieinteresēt, nevis piespiež), tad viss kārtībā. Bet ir gadījies pat sabļaut uz mammu, kurai pašai šādi bērnība nozagta un tad nu arī viņas bērns līdz asarām, jo negrib to iestādi redzēt.

Link to comment
Share on other sites

Raimond, tu demonstrē tipisku betas domāšanu - tu jau esi pieņēmis, ka tā ir kāda apkāšana, kaut patiesībā tas, kuru apkāš, esi tu.

 

Ceļus taisa no tiešajiem nodokļiem, kas ir akcīzes nodoklis pie degvielas cenas un tur tu maksā par ceļiem proporcionāli to lietošanai. Tāpat daudzās valstīs ir tā sauktie maksas ceļi, kuru kvalitāte ir neapšaubāmi labāka par Latvijas ceļiem. Man nav iebildumu maksāt par konkrētu pakalpojumu - piemēram, ceļa izmantošanu. Tāpat esmu gatavs maksāt 5% no saviem ienākumiem par 5% nespējīgo un nabagu, policijas, armijas un Valsts pamat infrastruktūras uzturēšanu, bet ne tādas kā pašlaik, piemēram, kur policijai dauzos gadījumos ir vienaldzīga. Esmu par 100% privāto maksas medicīnu un izglītību, lai veidotos konkurence un attīstība.

 

Bet būsim atklāji un paņemsim piemēru.

Tu ar savu darbu radi vērtību un par tavu darbu darba devējs vai klients ir gatavs maksāt 3000 EUR / mēn. tagad, ja tas tiek tērēts tavā algā, tad:

Alga uz papīra tev būs 2430 eur.

Uz rokas tu saņemsi 1690 eur.

Lielākajai daļai preču, kuras tu pērc, tu virs tās vērtības samaksā arī 21% PVN ,tāpēc reāli tu iegūsti labumu - 1396 EUR.

Šajā vietā tu jau esi 54% no sevis radītās vērtības atdevis citiem.

Protams, lai tu nejustos slikti, tev saka, ka tas viss nāk atpakaļ, kaut patiesībā tu atpakaļ nesaņem vairāk kā kādus 20% no tā, ko tu samaksāji. Es pat teiktu 20% ir optimistiski.

Un pie visa šī es vēl nepieskaitīju visus tiešos nodokļus, par degvielu, akcīzes par dažādām vielām un materiāliem, datu nesēju nodevas, NI nodokli, transporta nodokļus, dažādas maksas par valsts iestāžu pakalpojumiem, kas vispār ir absurds (vai nu tu maksā nodokļus un no tā finansē valsts iestādes darbību, vai arī tu maksā par pakalpojumu), utml.

 

Šeit prasās pēc papildus apzīmējuma, jo pat visdumjākās betas saprot, ka atdodot kādam vairāk par pusi, viņas tiek pamatīgi čakarētas.

Tas ka nodokļu slogs ir milzīgs domāju ka neviens nenoliedz, bet "Ceļus taisa no tiešajiem nodokļiem, kas ir akcīzes nodoklis pie degvielas cenas un tur tu maksā par ceļiem proporcionāli to lietošanai." Sen jau nav vairs tā, tagad to naudu grūž visur kur trūkst un ceļš paliek pēdējais. Būtu jau pareizi ka tā nauda ir paredzēta ceļam kā tas bija agrāk, bet grūtajos laikos saprata ka tur var pasmelties priekš citiem.

Link to comment
Share on other sites

Tas ka nodokļu slogs ir milzīgs domāju ka neviens nenoliedz, bet "Ceļus taisa no tiešajiem nodokļiem, kas ir akcīzes nodoklis pie degvielas cenas un tur tu maksā par ceļiem proporcionāli to lietošanai." Sen jau nav vairs tā, tagad to naudu grūž visur kur trūkst un ceļš paliek pēdējais. Būtu jau pareizi ka tā nauda ir paredzēta ceļam kā tas bija agrāk, bet grūtajos laikos saprata ka tur var pasmelties priekš citiem.

 

Vēl viens iemesls meklēt ceļus, kā likumīgi maksāt mazākus nodokļus. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...