Jump to content
php.lv forumi

mikrouzņēmumu ierobežošana


qwerty

Recommended Posts

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

> Mēģinu norādīt, ka ir komiski skatīties, kā sakāmais lokās līdzi trendīgajām pašpasludinātu elitistu vārsmām.

 

Es nezinu ko tu pīpēji, kad rakstīji šo teikumu, bet es arī gribu.

Link to comment
Share on other sites

Bet galu galā, katram ir tiesības izvēlēties, vai viņš ir beta:

- pakļaujas citiem,

- ļauj sevi čakarēt,

- pieņem status quo,

- baidās no nezināmā,

- netiecas pēc pilnības,

- meklē attaisnojumu lietām, kuras nespēj izdarīt,

- izvairās no konfrontācijas,

- utt., utjp.

Jo galu galā lielas impērijas var izveidoties tikai tad, ja ir pietiekami daudz betu, uz kuru pleciem tās stāv.

Edited by codez
Link to comment
Share on other sites

Raimond, tu demonstrē tipisku betas domāšanu - tu jau esi pieņēmis, ka tā ir kāda apkāšana, kaut patiesībā tas, kuru apkāš, esi tu.

 

Ceļus taisa no tiešajiem nodokļiem, kas ir akcīzes nodoklis pie degvielas cenas un tur tu maksā par ceļiem proporcionāli to lietošanai. Tāpat daudzās valstīs ir tā sauktie maksas ceļi, kuru kvalitāte ir neapšaubāmi labāka par Latvijas ceļiem. Man nav iebildumu maksāt par konkrētu pakalpojumu - piemēram, ceļa izmantošanu. Tāpat esmu gatavs maksāt 5% no saviem ienākumiem par 5% nespējīgo un nabagu, policijas, armijas un Valsts pamat infrastruktūras uzturēšanu, bet ne tādas kā pašlaik, piemēram, kur policijai dauzos gadījumos ir vienaldzīga. Esmu par 100% privāto maksas medicīnu un izglītību, lai veidotos konkurence un attīstība.

 

Bet būsim atklāji un paņemsim piemēru.

Tu ar savu darbu radi vērtību un par tavu darbu darba devējs vai klients ir gatavs maksāt 3000 EUR / mēn. tagad, ja tas tiek tērēts tavā algā, tad:

Alga uz papīra tev būs 2430 eur.

Uz rokas tu saņemsi 1690 eur.

Lielākajai daļai preču, kuras tu pērc, tu virs tās vērtības samaksā arī 21% PVN ,tāpēc reāli tu iegūsti labumu - 1396 EUR.

Šajā vietā tu jau esi 54% no sevis radītās vērtības atdevis citiem.

Protams, lai tu nejustos slikti, tev saka, ka tas viss nāk atpakaļ, kaut patiesībā tu atpakaļ nesaņem vairāk kā kādus 20% no tā, ko tu samaksāji. Es pat teiktu 20% ir optimistiski.

Un pie visa šī es vēl nepieskaitīju visus tiešos nodokļus, par degvielu, akcīzes par dažādām vielām un materiāliem, datu nesēju nodevas, NI nodokli, transporta nodokļus, dažādas maksas par valsts iestāžu pakalpojumiem, kas vispār ir absurds (vai nu tu maksā nodokļus un no tā finansē valsts iestādes darbību, vai arī tu maksā par pakalpojumu), utml.

 

Šeit prasās pēc papildus apzīmējuma, jo pat visdumjākās betas saprot, ka atdodot kādam vairāk par pusi, viņas tiek pamatīgi čakarētas.

Link to comment
Share on other sites

Neviens jau nestrīdās par to, ka nodokļu slogs ir kosmisks. Manas pretenzijas bija konkrēti par to, ka "NĪ/auto pirkšana uz uzņēmumu ir triviāla lieta, un visi to dara".

Un sadalījums uz alfām-betām ir tik aplams! Pa 100km smird pēc pubertātes perioda maksimalisma. Lūdzu nedari tā!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...