Jump to content
php.lv forumi

Autortiesības pārpublicēšanas gadījumā


Muris

Recommended Posts

Radās diezgan lielas neskaidrība par autortiesībām, ja pārbublicēju rakstu no cita saita uz savu! Respektīvi, drīzumā tiks palaista jauna mājas lapa-interneta veikals, kurā būs bloga sadaļa, kurā ir plānots ievietot arī rakstus no citiem saitiem!  Piemēram esmu noskatījis krievu lapā interesantu rakstu-interviju un pārtulkojis to, tad nu jautājums, vai es varu tā vienkārši to publicēt savā mājas lapā, vai tomēr ir jāsazinās ar raksta autoru vai ar to mājas lapu un jālūdz tiesības publicēt? 

Kā tas vispār notiek? 

Nespēju iedomāties, ja piemēram izvēlēšos 10 rakstus dienā no dažādiem avotiem, ka man katram tagad būs jāraksta un jālūdz atļauja? Un kamēr vēl sagaidi atbildi? 

Link to comment
Share on other sites

Tikko vienai Latvijas mājaslapas redakcija man atbildēja ka varu pārpublicēt pievienojot aaa.lv aktīvā linka atsauci. Tas nozīmē, ka man nevajag likt tieši konkrēta raksta linku, bet tikai mājas lapas portāla linku? 

 

Kāpēc tu šādas lietas jautā te, nevis pa taisno viņiem??

Link to comment
Share on other sites

Nespēju iedomāties, ja piemēram izvēlēšos 10 rakstus dienā no dažādiem avotiem, ka man katram tagad būs jāraksta un jālūdz atļauja? Un kamēr vēl sagaidi atbildi? 

Ja gribi ievērot autortiesības, tad tieši tā būtu jādara, diezgan reti ir norādīts, ka darbs(raksts) ir brīvi izmantojams bez saskaņošanas ar autoru vai vietni kur tas publicēts, vai pietiek tikai ar atsauci.

Visbiežākais variants tomēr ir "visas tiesības aizsargātas" vai vēl konkrētāk "pārpublicēšana pieļaujama ar rakstisku atļauju". Būtu jāvienojas par katru rakstu no katras vietnes, vai jāvienojas ar vietni uzreiz, ka ilgākā laikā pārpublicēsi vairākus rakstus.

Un ja tik daudz rakstus taisies likt, tad  uzreiz jāsadarbojas ar ziņu aģentūrām :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...