Jump to content
php.lv forumi

MongoDB iesācējiem/pieredze


Wuu

Recommended Posts

Jā, izpildes ātrumu tas ietekmē minimāli, bet DRY gan datubāzēs ir svarīgs, it īpaši, ja ir plānoti 10k+ produkti ar tonnu atribūtu.

 

Bet vai šeit nav pretruna? Tu man piekrīti, ka tas ļoti diez vai ietekmēs izpildes ātrumu, bet pēc tam apgalvo, ka tabulās, kur ir desmitiem tūkstošu ierakstu - DRY ir super svarīgs.

 

Manuprāt, desmitiem un arī simtiem tūkstošiem ierakstu, joprojām nav liela datubāze. Tas, protams, ir atkarīgs no datiem, bet šajā konkrētajā piemērā, tas nav daudz un es to parādīju konkrētajā demo.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dzēst, F3llony bloķēts. Neveido diskusiju. Pubertāte un atzinības trūkums, acīmredzams. Nav ko troļus barot.

 

Es vēl joprojām neesmu dzirdējis no Tevis nevienu argumentu izņemot "es esmu slinks un man nepatīk shema constraints". Redzēsim, cik industriāls būs Tavs risinājums, kad kādam nabaga frēzes operatoram nozāģēs kāju, jo Mongo nejauši papisīs vienu updeitu un silently nofeilos, tāpēc ka Wuu lai palielinātu ātrumu (kas ir galvenais) noteiktu darbinās visus klientus ar WC:NACK vai minority...

 

Lūdzu, cienītie, tā arī rodas tādas LNB Mongo bāzes, knapi kopā turas, jo šitādi kretīni savu DB izvēli pamato ar teikumu like "uhh ohhh yeyy dokument store un grāmatas taču ir dokumenti, right? There MUST be something!".

Link to comment
Share on other sites

Varbūt viss ko tev vajag ir glabāt šos parametrus vienā kolonnā DB saserializētu + vienkārši tos barot kādam search engine, kas ir paredzēts meklēšanai, piemēram, Ellasticsearch?

 

Man kā idejas piekritējam, ka uz datubāzi skatāmies kā uz datu glabātuvi, tieši šis variants nāk galvā kā pirmais, kurš ir diezgan universāls un diezgan ātrdarbīgs.

Šis variants ļauj viegli skeiloties, jo no datu bāzes principā atlasīsim tikai pēc id un produktu saraksts jau saturēs visus datus - nebūs jātaisa joini. Savukārt, Elasticsearch meklējumos pēc kompleksiem nosacījumiem krietni pārspēj Mysql.

Link to comment
Share on other sites

Elasticsearch meklējumos pēc kompleksiem nosacījumiem krietni pārspēj Mysql.

Ticēt rakstītajam ..

 

Personīgi nācās tikt nedaudz pāri nepatikai pret Javu (bērnības traumas), bet Elastics noteikti ir gan labāka object store (vs Mongo) gan search engine (Lucene v0v), gan replikācijas (automagically shardings/clusterings utt), proti, ja ir vēlme var pilnībā iztikt tikai ar ES (pretēji piem. ja izmanto kādu eksternālu meklēšanas pļurzuli kā Sphinx kuram rezultāti ir tikai dokumentu id). 

Link to comment
Share on other sites

kā Sphinx kuram rezultāti ir tikai dokumentu id). 

Nav gan tikai ID, ir visi dati, kas indeksā definēti. Ja nav definēts neviens lauks, tad, protams, tikai ID vien būs.

 

 

Bet vai šeit nav pretruna? Tu man piekrīti, ka tas ļoti diez vai ietekmēs izpildes ātrumu, bet pēc tam apgalvo, ka tabulās, kur ir desmitiem tūkstošu ierakstu - DRY ir super svarīgs.

 

Manuprāt, desmitiem un arī simtiem tūkstošiem ierakstu, joprojām nav liela datubāze. Tas, protams, ir atkarīgs no datiem, bet šajā konkrētajā piemērā, tas nav daudz un es to parādīju konkrētajā demo.

DRY nav svarīgs ātruma dēļ, bet gan lai datubāzē neveidotos tonna duplicate datu. Kur tu tur saredzi pretrunu?

Link to comment
Share on other sites

DRY nav svarīgs ātruma dēļ, bet gan lai datubāzē neveidotos tonna duplicate datu. Kur tu tur saredzi pretrunu?

DRY nav sakara ar duplicate. Uzliec unique indeksus, sakārto ORM vai kas tev ir, un nebūs tev dublikātu.

 

DRY ir tiešais sakars ar ātrumu. Ja tev kāds kods ir atkārtojas, un tu to nerejuzo, tad opitimizējot to vienā vietā, tu vari aizmirst optimizēt citā vietā, un tas ietekmēs ātrumam. Ja ir DRY-ots, tad tātas problēmas nebūs.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...