Jump to content
php.lv forumi

Ar ko sākt?


pwd

Recommended Posts

Sveiki!

 

Pamatā nodarbojos ar SEO/Black SEO, interneta marketingu savām vajadzībām(attīstu resursus, ģenerēju trafiku, strādāju ar partnerprogrammām). Kodu pasūtu pie dažādiem izpildītājiem, bet ir vēlme un iespējas(daudz brīva laika) iemācīties web programmēšanu pašam. Pirms kādiem 10 gadiem biju aizrāvies ar HTML, lielāko daļu esmu aizmirsis, bet pēdejos pāris gadus esmu pielabojis HTML/CSS(landing pages, email templates) priekš savām vajadzībām. HTML kodu māku lasīt, saprast un editēt(no galvas visu nezinu, bet ātri varu atrast vajadzīgo manuāli, uzrakstīt primitīvu kodu no 0 varētu, primitīvākos tagus pārzinu no galvas), ar CSS ir problemātiskāk, bet ar manuāļu palīdzību tieku galā gandrīz ar visu, PHP 99% nemāku lasīt un saprast kodu, no manuāļiem zinu, kā izveidot formām post uz failu vai epastu. JS saprašana vispār nav, neesmu arī mēģinājis saprast.

 

Ikdienā man ir vajadzīgi(ko pasūtu šobrīd pie citiem) - JS(ieskaitot libraries un frameworkus) + PHP(ieskaitot frameworkus) un nedaudz HTML ar CSS noformēšanai.

Ļoti daudz darba ir pēc šāda principa: Frontend - JS, Backend - PHP un dažādi PHP skripti ikdienas darbam.

 

Programmēt vēlos iemācīties savām vajadzībām, saviem projektiem, savu kodu pārdot nevēlos. Ar ko sākt? Kuru valodu apgūt pirmo? Būtu labi apgūt līdz galam HTML/CSS, tā ir viegla valoda, bet no otras puses, man viņu jāizmanto ir maz un apmierina arī bootstrap defaultā theme(uz noformēšanu nav jāiespringst, galvenais lai user friendly priekš manis paša). JS jāizmanto viss vairāk, bet PHP daudzums ir tuvu JS. Man priekštats ir, ka JS ir spēks.

Edited by pwd
Link to comment
Share on other sites

Nu ja ikdienā viss ir PHP, tad var sākt ar to pašu PHP priekš webiskām vajadzībām.

 

Diezgan vecs resurss, pats savā laikā no šī mācījos kaut kādas lietas, bet tāpat basic lietas joprojām ir spēkā: http://www.tizag.com/phpT/index.php

JS var un vajag mācīties paralēli, jo mūsdienās tik daudz kas balstās uz tā.

 

Principā, pirmais nosacījums ir mācēt izmantot google. Atliek iebakstīt "php for beginners", un izleks simtiem bezmaksas tutoriāļu, koda paraugu, utt.

Link to comment
Share on other sites

Paldies, dažreiz tizag.com ieskatijos dēļ CSS.  Par to paralēli mācīšanos neesmu drošs, man liekas būs baigā putra, bet no otras puses varētu knibināt PHP un kur vajadzīgs piejūgt JS tā pamazām apgūstot arī JS, vienu dienu mācīties PHP, otru JS, manuprāt nebūs labi. Mana doma bija sākt ar PHP teoriju, studēt tutoriāļus un bakstīt kādu framework, to pašu bootstrap. Interesē arī, kādu IDE izvēlēties, līdz šim esmu izticis ar notepad++, bet domāju vajaga ko nopietnāku, skatos uz PhpStorm, labāk uzreiz pierast pie "pareizās" vides.

Link to comment
Share on other sites

Es teiktu, ka teoriju vajag mācīties minimāli, labāk izdomāt kādu lietu, ko taisīsi un tad procesā apgūsti vajadzīgās lietas. Piemēram, lietotāju reģistrācijas, bilžu uploads, utt.

 

Negribētu ieteikt sākumā ņemt kaut kādu freimworku, kamēr nezini pamata lietas, jo vienkārši daudz kas nebūs skaidrs. Tad jau labāk mācību nolūkos uztaisīt kaut kādu savu MVC freimworku.

 

Noteikti phpstorm.

Link to comment
Share on other sites

JavaScript: http://www.pluralsight.com/tag/beginner-programming,javascript?pageSize=48&sort=new&level=Beginner

Īpašu uzmanību pievērs "Learning To Program - Part 1: Getting Started"

 

PHP: https://www.codecademy.com/tracks/php

 

+1 par PHPStorm, bet ja sāc ar JS, tad var ņemt arī https://www.jetbrains.com/webstorm/. Tiesa, ja plāno ņemt maksas versiju, tad gan labāk uzreiz PHPStorm, jo WebStorm tajā jau ir integrēts.

Notepad++ utml der tikai nelieliem labojumiem vai arī tiem, kuri visu kodu/izmaiņas patur galvā.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ja šobrīd sanāk nopelnīt, iesaku neko nemācīties. Diemžēl pārdevējs nevar būt vienlaicīgi arī izpildītājs, un otrādi.

 

Mr.Key vienmēr uzgāž visiem ledainu realitātes dušu.

Strīdīgs jautājums, protams, bet sava daļa taisnības ir. Darba mainīšana, pārkvalificēšanās - tas ir ļoti ilgi un var sist pa kabatu. Es teiktu - ja pēc šī pasākuma mēnešalga pieaug par 500 EUR, tad iespējams ir vērts to darīt. Ja par 100 vai mazāk, tad iespējams tas nav tā vērts. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Paldies par ieteikumiem!

 

Ja šobrīd sanāk nopelnīt, iesaku neko nemācīties. Diemžēl pārdevējs nevar būt vienlaicīgi arī izpildītājs, un otrādi.

 

Par laimi man ir daudz brīva laika kas manu peļņu neietekmē. Manu peļņu ietekmē koderi kas iegriež man cenu par savu darbu x4, kad saprot ap ko lieta grozās. Nabagāks nepalikšu, bet man nepatīk, ka cena par darbu tiek izvērtēta no klienta maksātspējas. Brīvs laiks man ir daudz, kapēc neiemācīties pašam kodēt savām vajadzībām? Ja es iemācos pats kodēt to ko pasūtu pie citiem(nekādas mega tehnoloģijas...parseri, 1 faila TDS, landing backendi, utt...), mans ietaupijums mēnesi būtu 2k EUR+, kas varētu būt kāda vidēja kodera alga mēnesī.

Link to comment
Share on other sites

Vēl variants sākt pildīt http://www.freecodecamp.com/mapuzdevumus. Izskatās ka nosedz daudz ko un to visu apgūstot iegūsti noderīgu zināšanu kopu.

 

Šito plusoju! Ne tikai pamācību dēļ, bet arī komūnas. Čatā vēl šobrīd šad tad apgrozos, bet kad mācijos, ļoti ātri un ērti varēj uzdot jautājumus un ātri rast atbildes.

 

Vēl mans mīļākais JS kurss:

 

https://www.udemy.com/understand-javascript/learn/#/

 

Te gan ir jābūt priekšzināšanām. Smuki izstāsta funkcijas, prototipus, klases utt utjp un kapēc kas atgriež kādas vērtības, palīdz saprast, kapēc ko tu dari.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 2 months later...

Paldies par ieteikumiem!

 

 

Par laimi man ir daudz brīva laika kas manu peļņu neietekmē. Manu peļņu ietekmē koderi kas iegriež man cenu par savu darbu x4, kad saprot ap ko lieta grozās. Nabagāks nepalikšu, bet man nepatīk, ka cena par darbu tiek izvērtēta no klienta maksātspējas. Brīvs laiks man ir daudz, kapēc neiemācīties pašam kodēt savām vajadzībām? Ja es iemācos pats kodēt to ko pasūtu pie citiem(nekādas mega tehnoloģijas...parseri, 1 faila TDS, landing backendi, utt...), mans ietaupijums mēnesi būtu 2k EUR+, kas varētu būt kāda vidēja kodera alga mēnesī.

Sevi vajag novērtēt pilnīgi, Tas tiešām nav feini, ja cenu izvērtē pēc klienta maksātspējas. Tas būs grūti, bet iespējami, veiksmi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...