Jump to content
php.lv forumi

Darba sludinājumi Latvijā


jurgenzz

Recommended Posts

Dzīvojot ārzemēs, strādājot darbu, kas nav mans mīļākais, sāku nopietni mācīties 'web development', ko vadījos pēc jaunākajiem 'trendiem' un straujāk augošo sludinājumu keywordiem, loģiski likās mācīties full stack JS development, tākā dienas beigās kļūstu arvien pārliecinātāks par savām spējām veidot 'web apps' ar mūsdienīgām tehnoloģijām - nodejs, angularjs un tādā garā. 

Tad tagad ir plāns doties atpakaļ uz LV un kā pret sienu, visur prasa PHP n stuff programmētājus, gandrīz neeksistē nekas, kas citās valstīs (lasīt ASV, Īrija, Anglija n co) tulīt būs lielākais vairākums. 

Pasēžot, palasot forumus, ķipa cilvēki savā nodabā, hobija līmenī, izstrādā arī aplikācijas ar šīm 'tehnoloģijām', bet produkcijā liekas, ka neviens joprojām neko nebliež augšā. 

da fu** 

 

edit: kā kāds cits atbildēja citā forumā:

autors: Aldis

 

 

Principā, visu ko tu tur samācījies ir Front-end developings. Latvijā ir šaurā tirgus īpatnība, ka lapu, appu koderim ir jājēdz gan front-end, gan back-end, un pavisam jauki un labi ja vēl māk ar grafiskajām programmām strādāt un serverus konfigurēt. 

 

Edited by jurgenz
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Man varbūt baigi patīk līmēt markas, bet neviens man tādu darbu nepiedāvā, da fak!

 

Tirgus ir tāds kāds tas ir, ja patīk hight-tech, tad jābrauc uz San Francisko.

 

Jaunās tehnoloģijas pie mums ienāk ar aizturi, jo mūsējiem primārais ir kodēt priekš klienta, lai tas maksā.

Uzņēmumam nav ne laika ne resursa, lai petītu un ieviestu uzņēmuma izstrādes ciklā 0.3 versijas NodeJs vai tādas pašas versijas AngularJS. Pie mums izmanto to, kas ir battle-tested, lai varētu uzreiz kapāt un taisīt sistēmas priekš klientiem.

Link to comment
Share on other sites

Laipni lūgts 2.x milj. indivīdu mežā ar robežām. Par ko Tu īsti esi tik izbrīnīts, es gan nesaprotu. 

 

Ko tu vari ielūgt? Tu te nedzīvo.

 

Latvijā ļoti labi var strādāt attālināti. Es pazīstu vismaz 5 programmētājus, kuri no Latvijas strādā Anglijas, Kanādas, Jaunzēlandes IT projektos un šādā veidā var tikt strādāt ar kādu "staku" gribi.

Bet arī Latvijā bez PHP ir viegli tikt pie python, Scala, c++, u.c. valodu darbiem, ja tu orientējies šajās valodās.

Link to comment
Share on other sites

Ko tu vari ielūgt? Tu te nedzīvo.

 

Latvijā ļoti labi var strādāt attālināti. Es pazīstu vismaz 5 programmētājus, kuri no Latvijas strādā Anglijas, Kanādas, Jaunzēlandes IT projektos un šādā veidā var tikt strādāt ar kādu "staku" gribi.

Bet arī Latvijā bez PHP ir viegli tikt pie python, Scala, c++, u.c. valodu darbiem, ja tu orientējies šajās valodās.

 

Parasti, cik esmu redzējis sludinājumos, prasa 4h overlap'u ar attiecīgo vietu

 

East coast ir 6 starpība, tas tā parēķinot nozīmē, ka ir jābūt online vismaz līdz ~19:00, un west coast ir 9 stundu starpība => līdz ~22:00

 

Kā ir ar tādu darba grafiku?

Link to comment
Share on other sites

Latvijā imho ar full stack JS ir ļoti grūti, personīgi neko vairāk par Infogram un dažiem citiem startupiem nezinu un pieļauju, ka arī vairāk īsti nav nekā.

 

Protams, ka var mēģināt strādāt remote`īgi uz ārzemēm, bet grūti dalīties pieredzē, jo neesmu to pats nekad darījis.

Edited by yuppio
Link to comment
Share on other sites

Ko tu vari ielūgt? Tu te nedzīvo.

 

Latvijā ļoti labi var strādāt attālināti. Es pazīstu vismaz 5 programmētājus, kuri no Latvijas strādā Anglijas, Kanādas, Jaunzēlandes IT projektos un šādā veidā var tikt strādāt ar kādu "staku" gribi.

Bet arī Latvijā bez PHP ir viegli tikt pie python, Scala, c++, u.c. valodu darbiem, ja tu orientējies šajās valodās.

 

Es protams apzinos, ka ar tevi diskutēt ir kā ar uzpirksteni jūrā smelt, bet ne visi ir tādi, kam ir vēlme stradāt attālināti. Un nevajag arī. Pretējā gadījumā būtu pilna pasaule ar tādiem sociāli awkwardiem kodeziem. Es varbūt arī pazīstu 500 indiešus, kas arī operē tieši tādā pašā veidā. Par rezultātiem gan varētu diskutēt. 

 

Par to otro tavu komentāra daļu - ja tas ir tik viegli, tev nevajadzētu būt lielām problēmām uz ātro iemest linku uz kādu darba sludinājumu minētajās valodās. Un visbeidzot, ja tu esi tik recruitment savvy, palīdzi čaļiem šeit varbūt, iemet kādu linku, kādu kontaktinfo, lai piesakās. Nav jau tā, ka tev žēl, ne?

Link to comment
Share on other sites

Piebildīšu par to "socially awkward", ka tas viss ļoti atkarīgs no apstākļiem. Ir bijusi pieredze remotā strādājot justies daudz ciešāk un sociālāk saistītam ar tīmu, un ir gadījies strādāt birojā, kur jūties kā aliens. Protams, tēma, kuru var izvērst bezgalīgi. Ņemot vērā tendenci speciem strādāt uz projektu, nevis darba vietu, domāju, ka der pamēģināt gan vienu, gan otru.

Link to comment
Share on other sites

Sociāli "awkwardie" kā reizi šeit (Latvijā) nespēj sastrādāties, strādāt un dzīvot un spiesti braukt trimdā uz Spāniju.

 

P.S. Bet tēma par remote jau agrāk tika iztirzāta:

1) Remote algas normāliem programmētājiem pasaulē ir 4 - 8k EUR/mēn bruto. Ar pareizu nodokļu menedžmentu, praktiski 90+% paliek par neto.

2) Remote parasti svarīgi būt onlainā noteiktās stundās ir tikai 1-2 stundas dienā, kad notiek komunikācija. Pārējais ir pēc sava režīma. Pietam lielākos projektos teami tiek organizēti tā, ka tu strādā kopā ar cilvēkiem, kas ir tuvu tavām laika joslām.

3) Remote tev ļauj ietaupīt ikdienas lieki iztērēto laiku transportam uz darbu.

4) Remote ļauj tev būt ikdienā kopā ar ģimeni/bērniem, kas man, piemēram, ir top prioritāte.

5) Remote tevi pasargā no nevajadzīgām "ofisa intrigām" un pats galvenais, tev nav jākontaktējas ar cilvēkiem ar kuriem nevēlies.

 

P.P.S.

Kas attiecas uz darba piedāvājumiem tepat Latvijā, tad, pat ieejot cv.lv, tur ir 300+ IT sludinājumi un ātri izejot cauri, tur ir ļoti plašs klāsts valodu, gan PHP, JAVA, Scala, C, C++, ,NET, rupy, python, arī tīrs javascript/html5 sludinājums, android un ios, embeded sistēmu kodēšana, kaudze specifisku tehnoloģiju, utml.

Un nav arī tā, ka Latvijā ir tikai 3 startupi. Te ir saraksts ar 150+ Latvijas IT startupiem: http://www.labsoflatvia.com/startups, noteikti daļā šo startupu lapu būs labi darba piedvājumi.

Link to comment
Share on other sites

Sociāli "awkwardie" kā reizi šeit (Latvijā) nespēj sastrādāties, strādāt un dzīvot un spiesti braukt trimdā uz Spāniju.

 

P.S. Bet tēma par remote jau agrāk tika iztirzāta:

1) Remote algas normāliem programmētājiem pasaulē ir 4 - 8k EUR/mēn bruto. Ar pareizu nodokļu menedžmentu, praktiski 90+% paliek par neto.

2) Remote parasti svarīgi būt onlainā noteiktās stundās ir tikai 1-2 stundas dienā, kad notiek komunikācija. Pārējais ir pēc sava režīma. Pietam lielākos projektos teami tiek organizēti tā, ka tu strādā kopā ar cilvēkiem, kas ir tuvu tavām laika joslām.

3) Remote tev ļauj ietaupīt ikdienas lieki iztērēto laiku transportam uz darbu.

4) Remote ļauj tev būt ikdienā kopā ar ģimeni/bērniem, kas man, piemēram, ir top prioritāte.

5) Remote tevi pasargā no nevajadzīgām "ofisa intrigām" un pats galvenais, tev nav jākontaktējas ar cilvēkiem ar kuriem nevēlies.

 

P.P.S.

Kas attiecas uz darba piedāvājumiem tepat Latvijā, tad, pat ieejot cv.lv, tur ir 300+ IT sludinājumi un ātri izejot cauri, tur ir ļoti plašs klāsts valodu, gan PHP, JAVA, Scala, C, C++, ,NET, rupy, python, arī tīrs javascript/html5 sludinājums, android un ios, embeded sistēmu kodēšana, kaudze specifisku tehnoloģiju, utml.

Un nav arī tā, ka Latvijā ir tikai 3 startupi. Te ir saraksts ar 150+ Latvijas IT startupiem: http://www.labsoflatvia.com/startups, noteikti daļā šo startupu lapu būs labi darba piedvājumi.

 

Paklau, tirliņ, kas mani kur ir uz ko spiedis? Kādā trimdā? Tu vispar spēj ar savu pirmās klases vārdnīcu secināt un izprast, ko nozīmē vārds trimda? Tev par maniem emigrācijas iemesliem ir zināms kaut kas tāds, kas man nav?

 

Tēma par remote nekad nebūs iztirzāta, jo atšķirībā no tevis es apzinos, kas cilvēki ir dažādi un visi tevis minētie faktori komplektā vienkārši visiem nedarbosies. Ja tas kaut kādā brīnumainā veidā darbojas tev, fine by me, move on. Man un vēl ļoti daudziem nedarbojas. 

 

1) Remote algas normāliem programmētājiem pasaulē ir 4 - 8k EUR/mēn bruto. Ar pareizu nodokļu menedžmentu, praktiski 90+% paliek par neto.

Jā, tā pat, kā ofisa cilvēkiem, lai gan pamtā normāliem programmētājiem dotās summas ir neto. Un civilizēta pasaule to, ko tu sauc par nodokļu menedžmentu sauc par izvairīšanos no nodokļu nomaksas - ja ne likuma, tad morāles priekšā. Emergency and social services will thank you dearly.

 

2) Remote parasti svarīgi būt onlainā noteiktās stundās ir tikai 1-2 stundas dienā, kad notiek komunikācija. Pārējais ir pēc sava režīma. Pietam lielākos projektos teami tiek organizēti tā, ka tu strādā kopā ar cilvēkiem, kas ir tuvu tavām laika joslām.

Ne visi prot, var vai vēlas savu režīmu. Un ne vienmēr tas vispār ir normāls risinājums - darbs vienmēr ir mājās, kāds mājās vienmēr maisās pa vidu darbam utt. utjp. T.i. tev nav ne darba, ne brīvā laika. Un pretējo tu man vari necensties iestāstīt - piemēru netrūkst un pats esmu mājās centies kaut ko darīt.

 

Tas gan uz tevi protams neattiecas, Obi Van, jo tu esi džedaj supermen betmens, ja sīkie pēkšņi saplēšas ar mantām un sāk brēkt, tu vienkārši jamos zip, "this is not the father you are looking for". Okei, I get it. To tu gribi iestāstīt, ja? 

 

3) Remote tev ļauj ietaupīt ikdienas lieki iztērēto laiku transportam uz darbu.

Lieki iztērēto ir ja tu to uzskati par transportu uz darbu un kā ķirbis nosēdi trambulī visu ceļu apcerot garām slīdošo ēku sienas. Es commuting laiku izmantoju mācoties un sportojot. 

 

4) Remote ļauj tev būt ikdienā kopā ar ģimeni/bērniem, kas man, piemēram, ir top prioritāte.

Un realitātē tu ne īsti esi darbā, ne īsti mājās. To jau es pateicu.

 

5) Remote tevi pasargā no nevajadzīgām "ofisa intrigām" un pats galvenais, tev nav jākontaktējas ar cilvēkiem ar kuriem nevēlies.

Nevajag būt kretīnam, tad nebūs nekādu intrigu. 

 

Par darba sludinājumiem - tu pateici, ka pie šiem darbiem ir viegli tikt - parādi, kur un kā. Put your money where your mouth is un nesūti uz kaut kādām sludinājumu lapām. Konkrētus piemērus un konkrētus piedāvājumus. Jo tik pat labi es varu pateikt, ka, piemēram, Londonā netrūkst 200k poundu PHP vietu - kur? "Še lapas, meklē." Zb demagoģēt. 

Edited by F3llony
Link to comment
Share on other sites

Darbs ofisā ar elastīgu darba laiku manuprāt ir labākais variants, 40h nedēļā un miers. Ir gan socializācija, gan režīma brīvība, gan darba vide.

 

 

 

Lieki iztērēto ir ja tu to uzskati par transportu uz darbu un kā ķirbis nosēdi trambulī visu ceļu apcerot garām slīdošo ēku sienas. Es commuting laiku izmantoju mācoties un sportojot. 

Piekrītu, man laiks sabiedriskajā ir RTFM telefonā laiks.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...