Jump to content
php.lv forumi

Laravel programmētāji


ViktorsN

Recommended Posts

  • Replies 300
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nu, tad kā mēs varam palīdzēt?

Problēma nav risinājumā. Nospļaudījos par to, ka gribēju kā labāk, bet nācās pazaudēt laiku, lai atklātu, ka stilistiski pareiza pieeja nav izmantojama. Jo tā metode neintuitīvi apstrādā datus, nevis tikai padod. To varētu norakstīt uz phpStorm, kurš koda veidošanas brīdī nav tik ērts, kā Eclipse, kurš uzreiz piedāvā dokumentāciju un ar hoover (nekur dziļāk nestaigājot) parāda metodes source code tooltip izskatā. Vai kaut kas cits... Katrā ziņā, esmu piedzīvojis labāku kombināciju par Laravel un phpStorm, un viss strādāja diezgan labi. Piemēram, tādā gadījumā būtu bijis tā, ka jau uzsitot Request::get.. es redzētu, ka getQueryString docblock ir pateikts, ka parametri tiek pārkārtoti. Ir cilvēki, kas dalās ar sajūsmu, es dalos ar kritiku.

Edited by Mr.Key
Link to comment
Share on other sites

PhpStorm arī ir hover tooltip.

 

>Piemēram, tādā gadījumā būtu bijis tā, ka jau uzsitot Request::get.. es redzētu, ka getQueryString docblock ir pateikts, ka parametri tiek pārkārtoti.

Tā jau nav PhpStorm vaina, ja docos nav rakstīts.

Link to comment
Share on other sites

Šis:

 

2016-06-21.png

 

Un šis - kur dabūt metodes izklāstu pirms izvēles akceptēšanas?

 

2016-06-21%20%281%29.png

 

Nebūtu jāizlaiž vakars dabā, ja lietotu šo:

 

2016-06-21%20%282%29.png

 

2016-06-21%20%283%29.png

 

Un phpStormam ir jātur Ctrl pirms hoover. Eclipsē pietiek uzbraukt uz iekaviņas.

 

Bye phpStorm. The best things in life are free.

Edited by Mr.Key
Link to comment
Share on other sites

Uzraksti "::" vai "->", spied Ctrl+Space, un blakus pēc neliela delay parādīsies:

 

Nhadf4.jpg

 

Šo delay var mainīt @ Editor > General > Code completion > [checkbox] "Autopopup documentation in ms" (es uzliku 0 ms).

 

Ir gadījies, ka sāc rakstīt metodes nosaukumu, piemēram, "->f", un tad rāda tikai sarakstu, bet ne dokumentāciju hailaitotajam itemam. Tad arī Ctrl+Space parādīs dokumentāciju.

 

>Un phpStormam ir jātur Ctrl pirms hover.

 

Editor > General > [checkbox] Show quick documentation on mouse move

 

qHwDSp.jpg

Edited by jurchiks
Link to comment
Share on other sites

Priekš kam tajā logā koda preview?

 

Es daru tā - kurors stāv uz interesējošās funkcijas - Ctrl+Q quick doc, ja ar to nepietiek - F4 aizlec uz source funkcijai. Lai tiktu back kur biju - Ctrl + Alt - bulta pa kreisi. Ja aizlecot atpakaļ vajag tik uz source - ctrl + alt + bulta pa labi. Divus šortkatus var nospiest pārsimt milisekundēs.

Link to comment
Share on other sites

Mēģinu jau ilgāku laiku. Izsakos cik protu, diplomātiski un labi saprotu, ka phpStormā ir daudz labu iespēju, kuras arī pašam patīk, bet nu šajā interfeisa sadaļā vīlos.

 

Kāpēc tas quick doc un quick preview ir svarīgi? Paskaidrošu, kāpēc. Pirmkārt, es neesmu plain text editor fans - uzskatu par pilnīgi normālu lieto IDE, manuāli un code completion. Tāda "tikai vim / notepad" lietošana ir raksturīga iesācējiem, kas vēl nav saskārušies ar situāciju, ka tas, ko viņi iemācījās no galvas, nevienam nav vajadzīgs jau trešo reizi. Varbūt tas ir savādāk lielajos uzņēmumos, kur pietiek, ja no visas IT sistēmas var pārzināt <10% un kadrs ir "jquery guru" vai "oracle 9i spatial index guru", kuru projvads pasauc pie galda tad, kad vajag konkrēto lietu un aizdzen prom, kad vairs nevajag un tad viņš veģetē nedēļu pie kompja, gaidot nākamo vajadzību. Tātad, taisot 100% risinājumu, ir jātver plaši. Tāds "Es tagad iešu kursos mācīties Laravel" vai lasīt grāmatu jau vairs īsti neder, kad MVC ir izkosts līdz apnikumam. Tātad, tas ko es gribu sagaidīt, ir tas, ka ja nozarē valda viedoklis, ka Laravel ir labs, es sagaidu, ka tas tiešām ir labs. Tāpat kā tad, kad cilvēks ar auto uzbrauc uz šosejas, uz kuras rakstīts Rīga 100 km, viņš sagaida, ka tā būs šoseja uz Rīgu, ka tā būs pārsvarā taisna un ka pārsvarā ātrums būs 90 km/h. Labi, šajā ziņā Laravel ir daudz maz ok, vienīgi izskatās, ka te braukšana notiek pa kreiso pusi, kā Anglijā. Turklāt, tā ir privāta šoseja.

 

Nākošais, ko es sagaidu, ir tas, ka IDE ļauj ražot kodu, un ļauj darīt to pārliecinoši. Tā darbojas gan Visual Studio, gan Eclipse, vēl citi, par ko varbūt neatceros. Eclipses un normāla FW gadījumā es, uzrakstot to Request (vai jebkuru citu klasi), uzreiz varu iepazīties ar to, ko tā dara. Eclipsē jau by default failu kokā uzreiz var izvērst klases un redzēt metodes un atribūtus. Tātad, es uzrakstu Request:: un pēc dažām minūtēm es zinu, ko es varu izdarīt un ko es nevaru izdarīt. Tāpat, atgriežoties pie nedēļu veca koda, es ar peles bīdīšanu vien varu saprast, kas ir zem izsauktajām metodēm gan dokumentācijas veidā, gan koda veidā.

 

phpStorm izskatās, 1) daudz visādu fīču, bet arī tik pat daudz gļuku (piemēram, indentācija reizēm strādā, reizēm nestrādā un tas nav prognozējami) 2) ātrums tiek iegūts uz visādu defaultu izslēgšanu 3) diezgan agresīvs mārketings, sevišķi triks ar darcula tēmu, kura praksē ātri tiek novākta, jo cilvēki tomēr raksta ar melnu tinti uz balta papīra, bet krāsaini burtiņi uz melnas tāfeles parasti ir ēdienkarte hipsterīgās kafejnīcās. 4) Evil is in the details.

 

Kopumā, kādēļ vajadzīgs tas, kas patīk Eclipsē, bet kā nav phpStormā(vai ir ne tik ērts)? Ātrums un precizitāte​. Piemēram, arī šo es rakstu no ergonomiskās klaviatūras. Man patīk strādāt maz. Personīgi man tā jūtamā atšķirība no šī mēģinājuma ir tāda, vai es par projektā nopelnīto naudu izdalu ar 1 mēnesi, 2 mēnešiem vai 3 mēnešiem. Ceru, ka ar šo arī noslēgšu šo tēmu. Pamēģināju, nepatīk, vienu no svētku dienām ziedošu migrēšanai.

 

P.S. Vai no šī jāiespaidojas kādam? Absolūti nē. Tas ir tikai mans viedoklis.

Edited by Mr.Key
Link to comment
Share on other sites

>indentācija reizēm strādā, reizēm nestrādā

Kādu versiju tu lieto? Atceros, ka vecākām versijām bija tāds gļuks pāris ļoti specifiskos gadījumos (e.g. multi-line builder pattern katrs nākamās līnijas izsaukums nebija indentojams). Sen gan neesmu tādu problēmu novērojis.

 

>ātrums tiek iegūts uz visādu defaultu izslēgšanu

Arī vecākām versijām bija raksturīgi ar lieliem failiem (pieņemot, ka ir normāls kompis). Tagad arī lieli faili nebremzē.

 

>triks ar darcula tēmu, kura praksē ātri tiek novākta

Ir dažādi cilvēki, un programmētāju aprindās, kur cilvēki stundām sēž tumšās telpās un cenšas minimizēt gaismas starojumu no monitora, tā tēma it kā esot laba. Not for me though. Bet tas tā kā būtu pilnīgi pofig, it's just a theme.

 

 

Ar Eclipse ir tā, ka pēc manas pieredzes viņiem ir vairāk gļuku un performance issues nekā PhpStorm, kā arī vismaz agrāk bija ļoti gļukains PHP supports (parseris pie perfectly valid koda meta tonnām exceptions un tādēļ baigi bremzēja; paturi Eclipse vaļā vairāk par stundu un atvēlētā atmiņa ir pilna, viss sāk kārties nost), kā dēļ vispār sāku meklēt aizvietojumu. Vienīgais, ko es zinu, kas Eclipsē ir uztaisīts feināk par PhpStorm un pārējiem JetBrains produktiem, ir SVN supports. Team synchronize FTW! Bet lai ieslēgtu jebkādu repository support, jākačā plagini uzreiz pēc Eclipse uzstādīšanas, kas IMHO pēc būtības ir nepareizi. SVN/GIT ir 2 ārkārtīgi populāras VCS, bet nevienas supports nav pieejams out of the box.

Link to comment
Share on other sites

Migrēšu:

1) Uzliku Zend Studio triāli (pēc tam perpetual maksa ir 89 usd = 70 EUR). Redzēs. Iepriekšējā pieredze bija laba, ceru, ka šie būs atguvušies un iespaidi būs pozitīvi.

2) Jā, domāju Laravel -> ZF2. Vai Slim. Varbūt pat ZF1 (kantainais Volvo).

Link to comment
Share on other sites

> Tāda "tikai vim / notepad" lietošana ir raksturīga iesācējiem, kas vēl nav saskārušies ar situāciju, ka tas, ko viņi iemācījās no galvas, nevienam nav vajadzīgs jau trešo reizi.

 

> jo cilvēki tomēr raksta ar melnu tinti uz balta papīra, bet krāsaini burtiņi uz melnas tāfeles parasti ir ēdienkarte hipsterīgās kafejnīcās

 

Nice opinions!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...